Get Adobe Flash player

Ile na kluby sportowe z Niska?
Opublikowano: 6  Lutego  2019

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko rozpatrzył wnioski na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu. Ile dostaną poszczególne kluby na swoją działalność?

Jest już wykaz klubów sportowych dofinansowanych w ramach naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu miasta na realizację zadań w zakresie wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy i Miasta Nisko w 2019 roku.

Pieniądze przypadną następującym klubom działającym na terenie Miasta i Gminy Nisko:

- Miejski Klub Sportowy „SOKÓŁ” na „Upowszechnianie kultury i sportu poprzez szkolenie utalentowanych sportowo dzieci i młodzieży począwszy od 6 roku życia”- 280 tys. zł,

- Amatorski Klub Sportowy „ORKAN” na „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu- prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka siatkowa” - 40 tys. zł,

- Klub Sportowy Zarzecze na „Prowadzenie zajęć sportowych i rekreacyjnych, organizację treningów, meczy piłkarskich i imprez sportowych dla mieszkańców Gminy”- 30 tys. zł,

- Klub Sportowy Podwolina na „Prowadzenie zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz organizowanie zawodów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Nisko” - 30 tys. zł,

- SKS GALENA Racławice na „Podniesienie jakości zajęć i imprez sportowo - rekreacyjnych poprzez zakup sprzętu sportowego i rozbudowę istniejącej bazy sportowej w miejscowości Racławice"- 45 tys. zł.

Łącznie na zadania sportowe w Gminie Niskie przeznaczono 380 tys. zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Kontra
~TAKIE NICKO - co ty możesz wiedzieć o Football Academy jak nie potrafisz nawet napisać poprawnie nazwy? Football Academy Nisko to Uczniowski Klub Sportowy czyli stowarzyszenie, które działa na terenie Powiatu Niżańskiego i jest wpisane do Ewidencji Klubów Sportowych. Dziękuję.
Dodano: 11  Lutego  2019  13:53:46
~TAKIE NICKO
Futbool akademy to PRYWATNA szkółka piłkarska (sieciówka) nie ma nic wspólnego z klubem Racławice, pozostali co grają to sokół zmuszany do treningów w Racławicach zamiast np. na Dębinkach. Może Galena Racławice przedstawi listę zawodników - grających w klubie (objętych szkoleniem) bo nie grają w lidze podkarpackiej, nie ma ich na okolicznych turniejach.
Dodano: 7  Lutego  2019  13:08:19
zapewne ze strony miasta niska. Wpisali oni 380 tysięcy nie dopisując nie dopisując dotacji Racławic. Nisko pewnie nie chciało by to wyszło na jaw. 380 + 45 daje Ci kwotę 425 tyś.
Dodano: 6  Lutego  2019  14:56:10
~ted1
Artykuł jest nierzetelny , a mianowicie sumując wydatki na wszystkie kluby daje kwotę 425 tyś. zł .
A według autora artykuły 380 tyś. zł.
Skąd ta nieścisłość.
Dodano: 6  Lutego  2019  14:45:15
Racławice fakt nie posiadają drużyny ale trenuje tam sokół nisko, bardzo zadłużony klub, znam sytuacje ale nie wypada pisać o kwocie.
Dlatego te 45 tyś co niby galena dostała tak naprawdę to kasa sokoła. Galena się podpisze pod fakturą i rozliczenie w gminie przyjedzie. Obecny burmistrz to dobry kumpel prezesa sokoła, nieraz siedzą piją jedzą gadają razem, więc wiadomo, że trzeba znajomemu pomóc. Wice burmistrz jest zaś byłym prezesem klubu galeny ( klubu bez drużyny! tylko posiadających juniorów z grup futbool akademy) i wiadomo wice z tym się dogadali i sokół zaś się kasy więcej w tamtym roku 240 teraz oficjalnie 280 plus kasa z Racławic utarg z rynku. 100 -lecie klubu to dostaną kolejne tysiące na promocje z inne puli nie z podziału sportowego.
Kluby jak KSP czy Zarzecze poszkodowane bo im zabierają.
A siatkarzom widzę tez zostawili no tak jak się przesiaduje z burmistrzem w zielonym dworku u Madeja to wiadomo, że ręka rękę myje. Głupi naród wybrał Waldka to ma w nisku to by się przydała kontrola bo jakieś CBA czy inny urząd powinien się zainteresować na co wydane są i jak wydawane są pieniądze mieszkańców. Burmistrz niech swoimi prywatnymi dofinansuje sokół, a nie naszymi.
Dodano: 6  Lutego  2019  12:53:10
~piłkarz
SKS Racławice nie istnieje już ale największą kasę na rozwój ma ?? ?? ??
Dodano: 6  Lutego  2019  12:37:06
~hutnik
zawodnik, chyba odwrotnie miasto powinno wspierać szkolenie dzieci i sport amatorski jako forme aktywnego spędzania czasu i rekreacje a zawodowcy powinni szukac prywatnego sponsora tak jest wszędzie ale w Stalowej przynieśli prezesa w walizce który wykonuje tylko polecenia więc musza mu dać kasę z miasta bo skąd ten nieborak weźmie
Dodano: 6  Lutego  2019  12:27:46
~zawodnik
Nic nie mowie sponsorowac sport zawodowy nie mam nic przeciwko temu ale amatorski sport powinni sponsorowac sponsorzy prywatni.
Dodano: 6  Lutego  2019  11:39:27
~felek
Napiszcie lepiej ile w Stalowej dostała Stal na zabawę w menadzera nowrgo prezesa i pani Treli?
Dodano: 6  Lutego  2019  11:37:25
~??????
zsumujcie i nie wyjdzie 380 tys
Dodano: 6  Lutego  2019  11:12:23
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe