Kto przygotuje lotnisko na wielkie mistrzostwa?

Image

Już wkrótce Mistrzostwa Europy w Szybownictwie. Miasto poszukuje firmy, która zajmie się przygotowaniem infrastruktury na potrzeby organizacji tej dużej imprezy.

Żeby impreza mogła odbyć się na odpowiednim poziomie, potrzeba szeregu zmian. Najważniejsza z nich to częściowy remont pomieszczenia hangaru oraz węzła sanitarnego na terenie lotniska w Turbi.

Zakres robót budowlanych obejmuje: skucie starej posadzki wewnątrz hangaru oraz fragmentu na zewnątrz hangaru, wykonanie nowej posadzki przemysłowej, renowację elewacji poprzez szpachlowanie nierówności oraz malowanie, zabezpieczenie oraz renowację konstrukcji stalowej, a także stalowej konstrukcji wsporczej bramy wjazdowej, czyszczenie wszystkich drewnianych elementów stanowiących konstrukcję dachu, wykonanie odwodnienia liniowego przed bramą wjazdową do hangaru odprowadzającą wodę w teren zielony, naprawę oraz wymianę wszelkich nieszczelności na połaci dachowej, wymianę bramy wjazdowej, renowację powierzchni ścian wewnętrznych.

Projekt obejmuje także wykonanie instalacji eklektyczny, a także oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Finał wszystkich prac powinien nastąpić 12 kwietnia 2019 roku, a więc na kilka tygodni przed Mistrzostwami Europy w Szybownictwie.

W budżecie miasta na modernizację części majątku lotniska zabezpieczono ponad 200 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Gmina zamierza nadal inwestować w to miejsce. Corocznie, przez 5 lat, Stalowa Wola ma systematycznie wspomagać lotnisko, które po części jest w jej władaniu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~komar

no za Waldka działo się grylowanie i nie tylko

~teresa

jasio tylko dobry lekarz może ci pomuc szkoda mi ciebie bidula nie świadom co pisze

~konon2020

Bedę niedługo waszym prezydentem, razem z Majorem już opracowujemy plan aby lotnisko w Turbi stało się miedzynarodowym portem lodniczym dla naszego miasta Białystok i dla mieszkańców Choroszczy.

manukun

@pilot
Oj klakierze, znowu pamięć szwankuje. Poczytaj sobie o pomysłach Szlęzaka na wykorzystanie lotniska. Warunkiem było jednak przyłączenie tych terenów do Stalowej Woli. Gazety o tym pisały, dostęp do nich masz w znienawidzonej przez ciebie bibliotece. Może w końcu dowiesz się, po co ona jest.

~StalowyGość

Przykre jest to, że patrząc po komentarzach wypowiadą się osoby niemające absolutnie żadnej świadomości o tym jak wygląda praca obecnego zarządu lotniska. Ale oczywiście krytykować w Internecie i to całkowicie anonimowo i bezkarnie jest bardzo prosto. Praca prezesa lotniska jesr charytatywna, nie otrzymuje On z tego tytułu żadnego wynagrodzenia i poświęcając swój wolny czas. Cały zarząd to ludzie pracujący z pasji do lotnictwa. Chciałbym zobaczyć jak wyglądałoby lotnisko gdyby nie oni. Bo przed przyjęciem aktualnej załogi to była niestety ruina.

~pilot

Do taneczni , czy masz na mysli SZLEZAKA i dlaczego boisz sie pisac z detalami.

Taneczni

Dzięki obecnemu prezesowi ten Aeroklub jeszcze w ogóle funkcjonuje , i to dobrze funkcjonuje, utrzymując się samodzielnie.
Z tego co pamiętam wczesniejsza władza tylko przejadała i przepijała zasoby lotniska bawiąc się w zarzadzanie.

Taneczni

Dzięki obecnemu prezesowi ten Aeroklub jeszcze w ogóle funkcjonuje , i to dobrze funkcjonuje, utrzymując się samodzielnie.
Z tego co pamiętam wczesniejsza władza tylko przejadała i przepijała zasoby lotniska bawiąc się w zarzadzanie.

~jasio

i nie wspomnę ile trzeba zaplacic jak się zechce cos przeleciec

~jasio

a po 3 jak chcą zorganizować sobie u nas mistrzostwa to niech se od nas kupiom prawo do tego /byłem kiedyś w Rzeszowie i zachcoalo mi się siku to musialem najpierw wybulić 2 zeta zebym mógł obsikać sciane /

~jasio

a po 2 dlaczego mam placic 200 000 zl za to ze parunastu MILIONEROW / szybowiec kosztuje pol miliona/ będzie straszyć przez 2 dni bocki krazace na stalowka

~jasio

a od kiedy będzie można polecieć samolotem ze stalowej do rzeszowa

~pilot

Zrobic pas startowy i do TURBI ktora juz nie dlugo bedzie STALOWA beda mogly ladowac i startowac rzadowe samoloty sredniej wielkosci. Na pewno rzad PIS nie pozalowal by grosza na taka inwestycje bo przeciez oni by z tego pasa glownie korzystali. Nawet wlasciciele tych smierdzielni ze strefy ekonomicznej by grosza nie pozalowali bo tez z tego pasa by korzystali i dzieki temu juz w ciagu 2 godzin swoimi prywanymi samolotami byli by w NIEMCZECH.

~Spadak007

Z przykrością czytam negatywne komentarze n/t prezesa i dyrektora. Lotnisko, aeroklub to miejsce, w którym spędziłem bardzo wiele wspaniałych chwil.
A jednak intuicja mnie nie zawiodła, że przestałem tam się udzielać lata temu. Szkoda, że tacy ludzie rządzą ...
Za Waldka coś sie przynajmniej działo. Teraz to tylko upadek.

~nikuś

Totalna indolencja władz lotniska. Ono mogłoby się samo utrzymać i przynosić jeszcze zyski.Jeszcze w latach 90-tych próbowałem jako były członek pomóc aeroklubowi, ale betonowy Zarząd dba tylko o własne interesy aby było gdzie trzymać prywatne samolociki i czasami sobie polatać, a o rozwoju to już nie, bo kłopot. Aeroklub zrobił się jak koło łowieckie-elitarny i dla wybranych.Finansowanie tego przez miasto jest bardzo ryzykowne, bo jawi się to jako wspieranie prywatnej inicjatywy a nie zaspokajanie potrzeb mieszkańców.Jeżeli już miasto finansuje to niech spróbuje dokonać demokratycznych zmian w tej strukturze i otworzyć ją na działalność po pierwsze przynoszącą realny dochód a po drugie spełnianie misji społecznej dla ogromnej rzeszy miłośników lotnictwa w okolicy.

~taaa

skuc co jest do skucia, posiac trwae i swiety spokoj.za hangarem toi toi postwic, powiesic nowy papier i jest git

~BELKOT

ten artykul to porazka. porazka jak to lotnisko.a prezesi to juz totalna zalamka.

~leczo

... żeby impreza mogła się odbyć na odpowiednim poziomie, potrzeba szeregu zmian... a najwazniejsze to wyrzucić pana prezesa i dyrektora aeroklubu! Gdzie byli dotychczas i co robili, że nie wykonali tego zadania? A teraz proszę o wyjaśnienie jak należy rozumieć wypowiedź, że lotnisko po części jest we władaniu miasta?

~Qwerty

Śmietnik wokół lotniska widziany z góry sprzątnijcie...

art2deco

Nie zapomnijcie zaprosić ogólnopolskiej telewizji (wynająć) do zrobienia reklamującego miasto reportażu.

Szkółki dla jeźdźców stalowych orląt zapewne już w przygotowaniach, możliwość przelotu szybowcem z instruktorem przygotowana?