Kto przygotuje lotnisko na wielkie mistrzostwa?
Opublikowano: 2  Lutego  2019

Już wkrótce Mistrzostwa Europy w Szybownictwie. Miasto poszukuje firmy, która zajmie się przygotowaniem infrastruktury na potrzeby organizacji tej dużej imprezy.

Żeby impreza mogła odbyć się na odpowiednim poziomie, potrzeba szeregu zmian. Najważniejsza z nich to częściowy remont pomieszczenia hangaru oraz węzła sanitarnego na terenie lotniska w Turbi.

Zakres robót budowlanych obejmuje: skucie starej posadzki wewnątrz hangaru oraz fragmentu na zewnątrz hangaru, wykonanie nowej posadzki przemysłowej, renowację elewacji poprzez szpachlowanie nierówności oraz malowanie, zabezpieczenie oraz renowację konstrukcji stalowej, a także stalowej konstrukcji wsporczej bramy wjazdowej, czyszczenie wszystkich drewnianych elementów stanowiących konstrukcję dachu, wykonanie odwodnienia liniowego przed bramą wjazdową do hangaru odprowadzającą wodę w teren zielony, naprawę oraz wymianę wszelkich nieszczelności na połaci dachowej, wymianę bramy wjazdowej, renowację powierzchni ścian wewnętrznych.

Projekt obejmuje także wykonanie instalacji eklektyczny, a także oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Finał wszystkich prac powinien nastąpić 12 kwietnia 2019 roku, a więc na kilka tygodni przed Mistrzostwami Europy w Szybownictwie.

W budżecie miasta na modernizację części majątku lotniska zabezpieczono ponad 200 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Gmina zamierza nadal inwestować w to miejsce. Corocznie, przez 5 lat, Stalowa Wola ma systematycznie wspomagać lotnisko, które po części jest w jej władaniu.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~komar
no za Waldka działo się grylowanie i nie tylko
Dodano: 6  Lutego  2019  16:42:06
~teresa
jasio tylko dobry lekarz może ci pomuc szkoda mi ciebie bidula nie świadom co pisze
Dodano: 6  Lutego  2019  16:21:49
~konon2020
Bedę niedługo waszym prezydentem, razem z Majorem już opracowujemy plan aby lotnisko w Turbi stało się miedzynarodowym portem lodniczym dla naszego miasta Białystok i dla mieszkańców Choroszczy.
Dodano: 6  Lutego  2019  14:34:51
@pilot
Oj klakierze, znowu pamięć szwankuje. Poczytaj sobie o pomysłach Szlęzaka na wykorzystanie lotniska. Warunkiem było jednak przyłączenie tych terenów do Stalowej Woli. Gazety o tym pisały, dostęp do nich masz w znienawidzonej przez ciebie bibliotece. Może w końcu dowiesz się, po co ona jest.
Dodano: 6  Lutego  2019  12:44:25
~StalowyGość
Przykre jest to, że patrząc po komentarzach wypowiadą się osoby niemające absolutnie żadnej świadomości o tym jak wygląda praca obecnego zarządu lotniska. Ale oczywiście krytykować w Internecie i to całkowicie anonimowo i bezkarnie jest bardzo prosto. Praca prezesa lotniska jesr charytatywna, nie otrzymuje On z tego tytułu żadnego wynagrodzenia i poświęcając swój wolny czas. Cały zarząd to ludzie pracujący z pasji do lotnictwa. Chciałbym zobaczyć jak wyglądałoby lotnisko gdyby nie oni. Bo przed przyjęciem aktualnej załogi to była niestety ruina.
Dodano: 6  Lutego  2019  12:23:36
~pilot
Do taneczni , czy masz na mysli SZLEZAKA i dlaczego boisz sie pisac z detalami.
Dodano: 6  Lutego  2019  12:07:21
Dzięki obecnemu prezesowi ten Aeroklub jeszcze w ogóle funkcjonuje , i to dobrze funkcjonuje, utrzymując się samodzielnie.
Z tego co pamiętam wczesniejsza władza tylko przejadała i przepijała zasoby lotniska bawiąc się w zarzadzanie.
Dodano: 6  Lutego  2019  11:45:16
Dzięki obecnemu prezesowi ten Aeroklub jeszcze w ogóle funkcjonuje , i to dobrze funkcjonuje, utrzymując się samodzielnie.
Z tego co pamiętam wczesniejsza władza tylko przejadała i przepijała zasoby lotniska bawiąc się w zarzadzanie.
Dodano: 6  Lutego  2019  11:45:11
~jasio
i nie wspomnę ile trzeba zaplacic jak się zechce cos przeleciec
Dodano: 6  Lutego  2019  11:44:43
~jasio
a po 3 jak chcą zorganizować sobie u nas mistrzostwa to niech se od nas kupiom prawo do tego /byłem kiedyś w Rzeszowie i zachcoalo mi się siku to musialem najpierw wybulić 2 zeta zebym mógł obsikać sciane /
Dodano: 6  Lutego  2019  11:43:46
~jasio
a po 2 dlaczego mam placic 200 000 zl za to ze parunastu MILIONEROW / szybowiec kosztuje pol miliona/ będzie straszyć przez 2 dni bocki krazace na stalowka
Dodano: 6  Lutego  2019  11:40:19
~jasio
a od kiedy będzie można polecieć samolotem ze stalowej do rzeszowa
Dodano: 6  Lutego  2019  11:37:45
~pilot
Zrobic pas startowy i do TURBI ktora juz nie dlugo bedzie STALOWA beda mogly ladowac i startowac rzadowe samoloty sredniej wielkosci. Na pewno rzad PIS nie pozalowal by grosza na taka inwestycje bo przeciez oni by z tego pasa glownie korzystali. Nawet wlasciciele tych smierdzielni ze strefy ekonomicznej by grosza nie pozalowali bo tez z tego pasa by korzystali i dzieki temu juz w ciagu 2 godzin swoimi prywanymi samolotami byli by w NIEMCZECH.
Dodano: 6  Lutego  2019  11:14:38
~Spadak007
Z przykrością czytam negatywne komentarze n/t prezesa i dyrektora. Lotnisko, aeroklub to miejsce, w którym spędziłem bardzo wiele wspaniałych chwil.
A jednak intuicja mnie nie zawiodła, że przestałem tam się udzielać lata temu. Szkoda, że tacy ludzie rządzą ...
Za Waldka coś sie przynajmniej działo. Teraz to tylko upadek.
Dodano: 6  Lutego  2019  07:55:25
~nikuś
Totalna indolencja władz lotniska. Ono mogłoby się samo utrzymać i przynosić jeszcze zyski.Jeszcze w latach 90-tych próbowałem jako były członek pomóc aeroklubowi, ale betonowy Zarząd dba tylko o własne interesy aby było gdzie trzymać prywatne samolociki i czasami sobie polatać, a o rozwoju to już nie, bo kłopot. Aeroklub zrobił się jak koło łowieckie-elitarny i dla wybranych.Finansowanie tego przez miasto jest bardzo ryzykowne, bo jawi się to jako wspieranie prywatnej inicjatywy a nie zaspokajanie potrzeb mieszkańców.Jeżeli już miasto finansuje to niech spróbuje dokonać demokratycznych zmian w tej strukturze i otworzyć ją na działalność po pierwsze przynoszącą realny dochód a po drugie spełnianie misji społecznej dla ogromnej rzeszy miłośników lotnictwa w okolicy.
Dodano: 6  Lutego  2019  07:48:42
~taaa
skuc co jest do skucia, posiac trwae i swiety spokoj.za hangarem toi toi postwic, powiesic nowy papier i jest git
Dodano: 6  Lutego  2019  00:04:35
~BELKOT
ten artykul to porazka. porazka jak to lotnisko.a prezesi to juz totalna zalamka.
Dodano: 5  Lutego  2019  22:20:52
~leczo
... żeby impreza mogła się odbyć na odpowiednim poziomie, potrzeba szeregu zmian... a najwazniejsze to wyrzucić pana prezesa i dyrektora aeroklubu! Gdzie byli dotychczas i co robili, że nie wykonali tego zadania? A teraz proszę o wyjaśnienie jak należy rozumieć wypowiedź, że lotnisko po części jest we władaniu miasta?
Dodano: 5  Lutego  2019  18:37:03
~Qwerty
Śmietnik wokół lotniska widziany z góry sprzątnijcie...
Dodano: 5  Lutego  2019  18:00:10
Nie zapomnijcie zaprosić ogólnopolskiej telewizji (wynająć) do zrobienia reklamującego miasto reportażu.

Szkółki dla jeźdźców stalowych orląt zapewne już w przygotowaniach, możliwość przelotu szybowcem z instruktorem przygotowana?
Dodano: 5  Lutego  2019  15:48:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe