Odpowie za kradzież „na wyrwę” i dwa włamania

Image

Niespełna pół godziny po kradzieży torebki „na wyrwę” mieszkance Zarzecza, policjanci śledczy zatrzymali młodego sprawcę. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że ma on na swoim koncie dwa włamania do pojazdów ciężarowych i kradzież paliwa.

W piątek przed godz. 9 rano 22-latek z Zarzecza wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Szedł w jej stronę z naprzeciwka ul. Mickiewicza, zbliżając się naciągnął kominiarkę na twarz. Kobieta rozpoznała napastnika, który mieszka obok niej. Dzień wcześniej, o tej samej porze również mijali się na ulicy. Ponadto poznała go po charakterystycznym chodzie.

Po wyrwaniu torebki sprawca uciekł. Poszkodowana próbowała dogonić napastnika wołając do niego po imieniu. Straciła go z oczu na ul. Leśnej. Policję powiadomiła przejeżdżająca ulicą kobieta.

22-latek z Zarzecza był dobrze znany niżańskim policjantom. Funkcjonariusze służby śledczej natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania sprawcy kradzieży. Zastali go w domu. Zdążył się już przebrać w inne ubranie. Policjanci przeszukali dom. Znaleźli kominiarkę i pozostałe ubrania.

Mężczyzna został przewieziony na komendę. Torebkę z zawartością wyrzucił na ul. Leśnej, ze strachu, że został rozpoznany przez poszkodowaną. Swój wybryk tłumaczył brakiem pracy i pieniędzy.

W trakcie czynności z zatrzymanym, policjanci ustalili, że 22-latek na swoim koncie ma jeszcze dwa włamania do samochodów ciężarowych i kradzież paliwa na kwotę ponad 6 tys. złotych w lutym ubiegłego roku.

Decyzją sądu 22-latek otrzymał dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowaną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wiesława

To nie może być prawda taki grzeczny chłopak miły spokojny chodzący do kościoła uprzejmy bardzo rozmowny chłopaku PDW od kapelana.

~Hucu

Kolejny frajer, niczym z Gangu Olsena.

~Yyyh

Czy informacje w opisie zdarzenia nie są zbyt szczegółowe, aby sugerować sprawcę?

kabi

jakby mu wygarbowali plecy żeby pół roku były fioletowe to napewno innych by ostrzegał

~Bamboo

W zarzeczu dzieją się dziwne rzeczy... po ulicach chodzi sobie gość o pseudonimie staluwka i recytuje wersy Koranu...

~Loodi

Gość ma żółte papiery adhd i nikt mu nic nie zrobi...

~oooo

policjanci przeszukali dom ?
tak szybko dostali nakaz od sedziego ?? :O

~PRACA

W ALUTECU są przyjęcia.

~Lux

Jesteś mu wdzięczny że cię nie sprzedał?

~Krs.pg

Przynajmniej sie przyznał i nie.sprzedał innych jak to.wielu potrafi. PDW