Zapadł prawomocny wyrok w sprawie śmierci 2 pracowników

Image

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w mocy wyrok stalowowolskiego sądu w sprawie spowodowania śmierci dwóch pracowników firmy Thoni Alutec.

Przypomnijmy: 30 kwietnia 2014 roku w firmie doszło do wypadku. Dwóch mężczyzn oczyszczało elementy odlane z magnezu, gdy doszło do wybuchu. Poparzeni pracownicy najpierw przebywali w stalowowolskim szpitalu, później przetransportowani zostali do specjalistycznej placówki w Łęcznej. Na skutek odniesionych ran zmarli. Przeprowadzona kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała szereg nieprawidłowości. PIP zawiadomiła prokuratora.

Sprawa trafiła do sądu. Wyrok w tej sprawie zapadł w ubiegłym roku. Wydał go Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Orzeczono wówczas dla 5 osób kary pozbawienia wolności (od roku do lat dwóch), a także karę grzywny i obowiązek solidarnej zapłaty zadośćuczynienia dla rodzin zmarłych mężczyzn. Ukarani odwołali się od decyzji do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Wyrok został podtrzymany. Jest prawomocny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~weteran

nie taką działalność miałem tu na myśli, sutanną mogę twarz wytrzeć po jedzeniu, nie wiąż faktów z nickiem kontr-rozmówcy jutro mogę się nazywać prezes ewa.. ty panie kowalski wiedz ,że płacę cholernie drogie podatki a praca którą wykonuję jest ciężką pajdą chleba, mój czas dla was dobiegł końca, szykujcie się za 20 minut startuje nocna zmiana orły

~prałat 33

A ja to ktoś na o wiele wyższym poziomie świadomości niż Wy dwaj razem wzięci,osoba bez szkoły prowadząca własną działalność gospodarczą, dziękuję dobranoc.

~Bolek

Ryba psuje się od głowy. To jak tam jest odpowiadają dyrektorzy placówek. To że pewnych reczy nie widzą i nie chcą widzieć to przeważnie ma związek z kosztami a zasada jest taka żeby się podlizac szefowi trzeba ciąć koszty i być moze w tej firmie taka właśnie panuje.

~kalina

Fix poziom Twoich komentarzy świadczy wyłącznie o tym, że nie jesteś odpowiednim kandydatem na rozmówce. Dlatego jkiekolwiek Twoje opinie nic nie znaczą. Przypuszczam, że w życiu codziennym jesteś dość zakompleksioną, nieszczęśliwą osobą, która wyłącznie pisząc takie głupoty i obrażając obcych ludzi na forach INTERNETOWYCH odnosi jakąkolwiek satysfakcję. Cóż, mam nadzieję, że daje Ci to siły na kolejny dzień. życzę mimo wszystko więcej zdrowego rozsądku i opanowania.

~fix

Kalina idiotko jakby ci spalili zywcem meza ojca dzieci inaczej bys piasla!!stop takim debilkom jak ty!!

~Kalina

Stop takiej mowie nienawiść! Ludzie opamietajcie się. Bardzo dużo trucizny w waszych komentarzach. Dajcie spokój

~Nonrk

Co to za wyrok ? Kpina ... jak cały Thoni Auschwitz

marko38

Fitma powinna zaplacic odszkodowanie minimum 3 mln . Dla takiej firmy niemieckiej kwoty po 100 , 200 tys to jak 2,3 odlewy

e2rds

Do Sprawiedliwy i ty przedstawiasz się sprawiedliwy, tych 5 osób powiesić, może to ty byś ich powiesił, a później inni by powiesili ciebie w ramach zadośćuczynienia. Ile na tym forum jest nienormalnych ludzi, drugi to Umpapa. Za ten wpis tobie też może ktoś zechcieć napluć w twarz i co najważniejsze, będzie miał rację, zastanówcie się co piszecie, bo macie bardzo zakłamane, nienawistne i chore umysły i żeby to kiedyś dla was nie skończyło tragicznie, bądź wysokim wyrokiem. Jak rozum śpi, to budzą się upiory, pamiętajcie o tym.

~lilka04

Do ~Umpapa,
nie lepiej niech całe kierownictwo tej firmy pluje na tysiące pracowników i ich rodzin, bo wiesz ci ludzie też mieli rodziny, przez błędy i chęć nachapania się kogoś na górze-kto nie zapewnił bezpiecznego stanowiska zginęli..... bez komentarza, jeszcze napisz, że to im trzeba współczuć......

kabi

przemec masz 100% racji

~przemec

w odpowiedzi do ~ZLKA - brawo właśnie tu jest cała piękna hipokryzja całej polskiej polityki...a właściwie brak jej zrozumienia...

jak sądy dają złe wyroki - gromy spadają na PIS, że nic nie robi nikogo nie kara...jak to zostało ujęte "puste slogany"

jak sądy dają dobre wyroki - jeszcze większe gromy ale jako to mają być niezależne sądy wolne od wpływów PIS ?

demokracja jest złym systemem...dlaczego ? dlatego, ze demokracja ro rządy większości a większość ludzi to idioci.

~lilka04

Te osoby, pseudo kierownicy, na usługach obozy pracy powinni siedzieć po 10 lat. Brawo dla rodzin, że się nie sprzedały tylko walczyły o sprawiedliwość w sądzie.

~Płw

Kasa się liczy. Obóz pracy zero szacunku dla pracowników!

~ZLKA

1 do 2 LAT WIĘZIENIA !!!!??? PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!!!-JAKIEGO WIĘZIENIA-W JAKICH WARUNKACH??? ILE Z TEGO W ZAWIASACH? ILE Z TEGO CZASU SPĘDZĄ W BÓLU I MĘCZARNIACH JAK ICH OFIARY??!!!

~To ja

Tam powinien być jeden wyrok skazujący i surowy! Osoba winna śmierci tych dwóch młodych ludzi to nikt inny jak główny BHP owiec!!!
Pięć lat po zajściu i co? Nie żyje dwóch młodych chłopaków, a tak naprawdę nikt za to nie beknął. Te wyroki to zwykła farsa.

~Longin

Narazili życie dwóch niewinnych osób. Powinni dostać wyrok bez zawieszenia.