Czy PiS złamał zasady?

Image

W dalszym ciągu prowadzona jest przez Policję sprawa dotycząca złamania w Stalowej Woli, przez KW PiS, przepisów kodeksu wyborczego.

We wrześniu ubiegłego roku Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe zgłosiło na Policję sprawę prowadzenia kampanii wyborczej przez ich politycznych rywali na terenie Urzędu Miasta Stalowa Wola. Jak podkreślali podczas konferencji prasowej 21 września 2018 roku członkowie SPS teren gdzie zostali przedstawieni kandydaci komitetu Prawa i Sprawiedliwości jest terenem prawnie zakazany, a tym samym spotkanie było złamaniem paragrafu 108 kodeksu wyborczego.

Art. 108

§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:

1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;"

Przypomnijmy, że prezentacja kandydatów PiS do Rady Miejskiej odbyła się 17 września 2018 roku przed budynkiem stalowowolskiego magistratu (na schodach). Po złożeniu doniesienia o popełnieniu przestępstwa sprawą zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Media, które opisywały to wydarzenia zostały poproszone przez funkcjonariuszy policji o zabezpieczenie materiałów prasowych z tego spotkania. By zachować obiektywizm i bezstronność KPP Stalowa Wola przekazała sprawę niżańskiej komendzie. Jak dowiedzieliśmy się przesłuchiwani są właśnie świadkowie tego wydarzania. Prawdopodobnie sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~WHO

… postępowanie zostanie umorzone bo tylko tak należy te sprawę rozwiązać, nie pozwólmy sie zwariować. PiS to partyjniactwo a ugrupowanie w/w wymienione to PO+, zamiast budować "chętnie zobaczą jak obywatele rzucają się sobie do gardeł".

~Olo

pomylił się umiech złodzieje z wieży a nawet dwóch umiech

~olo

Do Olo, o czym ty bredzisz przeciez SIENKIEWICZ powiedzial ze rzad PO to smrod i kamieni kupa.

~Olo

pis to kamieni kupa umiech

~xyz

Różnica jest taka, że SPS prezentowało w tym miejscu kandydata PRZED JEGO REJESTRACJĄ,a prawy i sprawiedliwy PiS prezentował kandydatów już PO rejestracji i z materiałami wyborczymi w rękach.A prezentacji dokonywał sam prezydent miasta ,który ukończył studia prawnicze.I tyle w temacie.

~WSTYDZĄ SIĘ

Co bardziej zabawne, okazuje się, że Krystyna Pawłowicz również była uczestniczką obrad Okrągłego Stołu z ramienia opozycji, choć posłanka dobrej zmiany niespecjalnie się tym faktem chwali. Co więcej, w pracach wzięły również udział takie tuzy dobrej zmiany jak Mariusz Kamiński, obecny szef CBA i Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

~@z internetu

Liczenie na to, że PiS dołączy do świętujących z okazji 30 rocznicy okrągłego stołu lub z okazji 30 rocznicy pierwszych ,,częściowo" wolnych wyborów, a więc bardzo optymistycznych wydarzeń, które pozwoliły Polsce wejść suchą stopą w demokrację, jest nierealne, ponieważ jest to partia - sęp, która ucztuje tylko na śmierci, a pokojowe rozwiązania są nie dla niej. W czasie gdy Polska samorządowa, na czele z Gdańskiem, szykuje się do święta demokracji w gdańskim ECS, PiS i prezydent zaczynają przygotowania do hucznych obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tak jakby było się z czego cieszyć. Są daty, które dla dobra ludzkośći powinny być jak najszybciej wymazane z pamięci, a nie świętowane w nieskończoność. Potem nie ma się czemu dziwić, że latają po naszych ulicach narodowi idioci, ze swastykami na sztandarach, bo taki Franco, Hitlerek czy Mussolini jest dla nich idolem. Jeżeli już chcą coś świętować, to niech to będzie zakończenie wojny, a nie jej początek, bo zakończenie oznacza tryumf nad złem, a o to w tym wszystkim chodzi.

~z internetu

W 30 rocznicę Okrągłego Stołu powtarza się rytuał prorządowych mediów, które próbują obwinić ugodę z komunistami za stworzenie mitycznego układu III RP, który pozbawił Polskę na lata prawdziwej wolności, a miliony Polaków owoców transformacji. Mimo tego potężnego przekazu, właśnie dziś jest najlepszy moment, aby wyjść naprzeciw narracji obozu władzy i powiedzieć o największym sukcesie Okrągłego Stołu, który obecna władza próbuje na każdym kroku zawłaszczyć.

Mowa o spektakularnym sukcesie gospodarczym polskiej transformacji ustrojowej, która nawet w odległej Wenezueli jest wskazywana za wzór dla pokojowego wejścia do wolnego świata. Żyjemy jednak w momencie, kiedy o rozmiarach owego zwycięstwa nie mówią już hasła i slogany, ale dane gospodarcze, które osiągnęły historycznie przełomowy poziom. W 2018 roku PKB Polski na mieszkańca według parytetu siły nabywczej (uwzględnienie różnic cen) przekroczył 50% wyników amerykańskiej gospodarki. Kiedy jednak w zeszłym roku uplasowaliśmy się na poziomie 51% PKB per capita USA, to 30 lat temu było to ledwie 23%, stawiając nas de facto w gronie gospodarczych krajów trzeciego świata. Warto podkreślić, że polska transformacja w ciągu ostatnich trzech dekad charakteryzowała się najszybszym wzrostem spośród krajów postkomunistycznych, a mimo to PiS próbuje narzucić narrację, jakoby sukces naszego kraju był dziełem tylko ostatnich trzech lat, przed którymi państwo było w totalnej ruinie.

~bylyradny

A nie komentowalem juz wielokrotnie ze pchaja sie na radnych dla kasy i zeby robic zamieszanie w miescie. Trzeba jak najszybciej tym radnym z pseudo opozycji podziekowac i powolac na ich miejsce madrych ludzi zeby miasto STALOWA WOLA rozwijalo sie jak w poprzednej kadencji.

~totozłe

Jak można funkcjonariuszy pisu na czele z prezydentem ciągać po przesłuchaniach i to w Nisku na dodatek? Przecież im wolno wszystko nawet taki kodeks wyborczy zdeptać. Udało się z samowolą budowlaną masztu to poszli na całego z kampanią wyborczą. Kto im może zabronić? Z masztem to aż sprawa zawędrowała do Kolbuszowej(miała być bezstronność!) i wyszło tak jakby postępowanie prowadziła miejscowa prokuratura, czyli przestępstwa nie było! Oto Stalowa Wola z bliska!

~Ormo

Kolejny mokry kapiszon, jak zresztą cała ta banda 😂

~ziuta

jaka partia taka kampania

~bylyradny

Ta pseoudo opozyca zamiast zajac sie czyms pozytywnym to caly czas jest KONIEM TROJANSKIM w urzedzie miasta i z tym trzeba zrobic porzadek. Bo normalni radni to wszystko robia aby miasto sie rozwijalo a ci z pseudo opozycji wszystko robia aby miasto sie zwijalo.

~Headhunter

Wychodzi na to że niżańska policja z urzędu powinna się zająć raczej sprawą kandydata odnoszących. Według zdjęć z komentarza poniżej to nie tylko przed urzędem, ale i w środku sesja fotograficzna była...
Ciekawe czy jaj im wystarczy, bo na pewno przeczytali komentarz, o sprawie wiedzą, teraz pora na wykazanie się.

~Niki

Kogo to obchodzi? Złamane prawo i kara musi być

~dred

PiS niczego nie potrafi zrobić uczciwie.

~Rrrr

Wypadało by donieść na Augustyna, ale czy warto się poniżać i stosować metody PO ?

~obiektywny

adas to zdjecie rozwiewa watpliwosci

~adaś

Ale jak kandydat Augustyn był przedstawiany w tym samym miejscu to wg. SPS było wszystko w porządku?
Tak!
A... bo to ich kandydat był smiech2


HIPOKRYZJA I OBŁUDA DO KWADRATU!!!

~obiektywnie

a czy ja się nie mylę że ktoś się tam wcześniej nie afiszował może się mylę ale poszperam w necie a pod urzedem kazdy moze sobie cykac zdjecia

~Olo

dwie wieże i po temacie, wystarczy nie kraść

~swiadek

Na terenie sadu to pseudo opozycja caly czas prowadzila kampanie wyborcza. Lepiej jak policja zajmie sie tym malowaniem chodnikow kolo sadu bo do dzis sa dowody jak tam niszczono i wypisywano durne ppropagandowe napisy.

~Fabiio

Czekamy z wypiekami na delegalizację pisu jeśli prawo zostało złamane ☺