Czy przy mostach na Sanie pojawią się koła ratunkowe?

Image

Z mostu w Stalowej Woli co jakiś czas skacze człowiek. Na ogół kończy się ten czyn śmiercią. Nie raz desperata dałoby się uratować, gdyby ktoś w porę podał mu pomocną dłoń. Jest na to pomysł.

O instalację kół ratunkowych na mostach na Sanie oraz na terenie błoni nadsańskich wnioskował radny Dariusz Przytuła.

W Stalowej Woli co jakiś czas ktoś ginie w nurtach rzeki rzucając się do wody z mostu. Z kolei w okresie wiosenno- letnim nie brakuje osób, które chcąc się ochłodzić kąpią się w Sanie. Są to zarówno dzieci, jak i dorośli. Takie sytuacje powtarzają się niestety dość często, pomimo obowiązującego na całej linii brzegowej zakazu kąpieli. Woda jest brudna, a zdradliwe wiry niejednego śmiałka pociągnęły na dno. W minionych latach realizowane były patrole wodne przez strażaków z OSP Stalowa Wola. Podczas nich kąpiący się byli upominani i przywoływani do rozsądku.

Radny Dariusz Przytuła we wrześniu 2017 roku wystosował do włodarza Stalowej Woli pismo wnioskując o dopisanie do budżetu miasta na rok 2018 różnych pozycji. Wśród nich znalazła się propozycja dotycząca umieszczenia na dwóch mostach na rzece San kół ratowniczych. Wniosek ten nie doczekał się dotychczas realizacji.

- Panie prezydencie, jeszcze wcześniej wysłałem panu pisma w sprawie ulokowania na terenie błoni, na mostach, kół ratowniczych w specjalnej w kapsule. Gdyby ktoś się topił, wpadł do wody, pośliznął się. Czy jest możliwość umieszczenia takiej właśnie pomocy?- pytał radny Przytuła podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej.

Na wniosek radnego odpowiedział prezydent.

- Zostanie to rozważone, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo. Nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia zrzucenia takiego koła z mostu. Jeżeli chodzi o most na Sanie właścicielem tej infrastruktury jest Zarząd Dróg Powiatowych. Jeżeli chodzi o błonia, to jest to jak najbardziej zasadna uwaga, aby przynajmniej w obrębie pomostów taka infrastruktura była. Musi też być poprawione oznakowanie. Do okresu letniego przygotujemy się mocniej, bo użytkownicy łamali nawet te oznakowania, które się pojawiły- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Saturn

Nie lepiej postawić znak zakaz skakania

~Olo

ja czekam aż nadberezny powiesi sobie je na UM i sagatoskiej i weberowi umiech

ludek

Powinny się też pojawić instrukcje obsługi, czy choćby regulamin, żeby taki skaczący z mostu desperat wiedział że jeśli już chce skoczyć, to powinien skoczyć z tym kołem. To tak na wszelki wypadek gdyby go nikt nie zauważył i nie miał kto tego koła mu potem rzucić.

~Tyfus

CYTAT
Zostanie to rozważone, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo. Nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia zrzucenia takiego koła z mostu


Gadać z sensem o niczym to trzeba umieć dzieciaku.

~jvm

Pytanie powinno brzmiec nie "czy sie pojawia?" ale dlaczego do tej pory ich tam nie ma? W Krakowie na wniosek Policji i Wydzialu Bezpieczenstwa i Zarzadzania Kryzysowego UMK juz w 2016 roku a wiec 3 lata temu takie kola zainstalowano na mostach.
Czasami trzeba zwrocic uwage co robia bardziej doswiadczeni i madrzejsi koledzy z innych miast.
Tym bardziej, ze probuje sie sciagnac do korzystania z wybrzeza Sanu wiekszej ilosci mieszkancow a wyobrazni zabrako. Teraz cos sie majaczy o slip,ie i kolach ratunkowych.
Moze czas na pytanie typu, Czy San w okolicy Stalowej Woli wymaga regulacji? i powolania stalej jednostki wodnej KPP.

~pawełek

Proponuję dyżury pan Przytuły z kołem ratunkowym na moście w systemie 3-brygadowym.

~gimjerzy

o TAK dobry pomysl z tymi kołami.Mam miejsce na scianie w pokoju,to wzialbym jedno zeby u mnie wisiało.

~qwer

Słuszna uwaga że tam jest ciemno Nieraz w dziwnych miejscach jest oświetlenie a na takim dużym moście nie ma Zdarzyło się mi kiedyś spotkać jadącego po jezdni słabo widocznego rowerzystę gdyby było slisko to nie wiem jakby się to skończyło W ogóle to rowerzyści powinni miec zakaz jazdy jezdnią bo nieraz samochody wloką się za takim !

~Pepe

I ile te koła powiszą?

~rst

A może w końcu pojawią się jakieś oznakowania odblaskowe na barierach a najlepiej oświetlenie elektryczne bo to nieprawdopodobne żeby taki długi most na Brandwicy nie był oświetlony

~zuberbot

Trzeba na moscie polozyc drut pod prądem z 1000 volt i nikt juz nie skoczy .Jak bedzie chciał to go telepnie i spadnie na chodnik a nie do rzeki.

~Do podatnik

I co z tego pajacu? Tratwe też ktoś puścił z nurtem rzeki.

~baba

A może bariery mostowe powinny być wyższe?

~Podatnik

Na Błoniach jest monitoring pajacu

~Tusk

Manukun spieprzaj hejtowac na swoje forum Tarnobrzeska gnido.

A co do tematu to koło zniknęło by po dwóch dniach.

~ALEK

@KRZYSIU dobre z tym posilkiem. Masz poczucie humoru. Ale nie blysnoles. Jestes i tak imbecylem i mala masz wyobraznie. Bo przeciez zeby bylo smieszniej mogles dodac zeby tam byl ratownik psycholog ksiadz a nawet rodzina skoczka. Zapomniales zapytac co z tymi co skacza z wiezowcow i stoja na torach. Nie smiej sie z ludzkiego nieszczescia. Nie ma co zartowac. Ludzie maja ogromne problemy zyciowe i nie wiadomo kiedy cos czlowieka moze spotkac. Choroba moze dopasc kazdego. Choroba nie wybiera. Na dodatek zyjemy w kraju ktory nie dba o swoich obywateli. I nie mam na mysli tu zadnych opcji politycznej. Chociaz powiem tylko jedno Co to za kraj w ktorym obywatel nie ma zadnych praw a prawa maja oszusci kombinatorzy uklady obojetnie jakie, politycy i komunisci. Wystarczy ogladac chociaz raz programy takie jak ''Panstwo w Panstwie'', ''Ekspres Reporterow'', ''Magazyn sledczy Anity Gargas'',czy ''Uwaga'' Wszedzie tam pokazuja co Panstwo robi z obywatelami.. A kola ratunkowe to dobry pomysl. Dlaczego maja nie byc w takich miejscach w ktorych jest choc by nasilenie skokow i w miejscach w ktorych powinny byc. Takim miejscem napewno sa blonia nadsanskie. Jesli to ma uratowac jakies zycie ktore jest wartoscia najcenniejsza to jak najbardziej powinny tam byc. Pozdrawiam.

KRZYSIU

Ja uważam że na moście powinno być dozwolone zamówienie jakielkolwiek potrawy na koszt miasta jako ostatniego posiłku!Po nad to winny być darmowy telefon do przyjaciela [pana Przytuły]Oraz gustowne kręgi betonowe na szyję !

~jkl

Ci co skaczą woleliby betonowe koła ratunkowe.

manukun

A kiedy radni albo prezydent zajmą się wzmocnieniem gospodarki? Od początku kadencji składają tylko wnioski i zapytania o jakieś drobne poprawki.

manukun

A kiedy radni albo prezydent zajmą się wzmocnieniem gospodarki? Od początku kadencji składają tylko wnioski i zapytania o jakieś drobne poprawki.

~mieszkaniec

I jeszcze dystrybutory ze szczepionkami...