Areszty w śledztwie dotyczącym niegospodarności w PGZ

Image

Mimo poręczenia samego Ojca Tadeusza Rydzyka Bartłomiej M. spędzi 3 miesiące w tarnowskim areszcie. Pozostali podejrzani złożyli poręczenie majątkowe.

W związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym niegospodarności w spółce Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu w dniach 29 i 30 stycznia 2019 roku zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec: byłego członka zarządu Radosława O., byłego dyrektora Biura Marketingu Roberta K., byłego dyrektora wykonawczego Roberta Sz. oraz byłego Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Bartłomieja M.

- Wobec Mariusz Antoniego K. Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeni majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju. Natomiast wobec byłej pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszki M. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys., zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Postanowienie Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu dotyczące zastosowania środków zapobiegawczych wobec Mariusza Antoniego K. jest nieprawomocne. Po zapoznaniu się z jego pisemnym uzasadnieniem zostaje podjęta decyzja i jego ewentualnym zaskarżeniu- wyjaśnia Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Przypomnijmy: 28 stycznia 2019 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali w Warszawie 6 osób, które miały powoływać się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej, co skutkowało tym, że Polska Grupa Zbrojeniowa została doprowadzona do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej".

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Misio pysio

Czy Marcin Sęk syn Pani Dr Ewy jak działał w PGZ SA nie był serdecznym przyjacielem Bartka M. MISIA i jednocześnie posła Webera Lucjana Nadbereżnego. Jak się układały wasze kontakty Panowie. Dacie Bartkowi poręczenie osobiste? Lucek i Weber proszę.

e2rds

myslący- myślący?, śmieszne.

~Pixi Dixi

No to pewnie Rodzinka nosi ze sobą przybornik "Skauta" jak zapukają o 6:00 rano tak jak w 2013 r. do drzwi i zrobią w domu małe przeszukanko.

~selavi

Do 'sk5" dlatego, że to Najwyższy Sąd i Prokuratura w Polsce! Wyższych nie ma w żadnym mieście!

~Mietek

Do Marysi. Marcin Sęk ex Dyrektor Biura w PGZ SA niech powie - najlepiej agentom CBA - jak miał we współpracy z matką dr Ewą Sęk załatwiać fundusze z MON i PGZ na organizację studiów podyplomowych, które miały być organizowane przez Filię KUL w Stalowej Woli oraz przez Fundację Uniwersytecką KUL w St.Woli, kierowaną przez prezeskę Małgosię Kobylarzową, ex sekretarkę.

~sk5

Ale dlaczego sprawą zajmuje się Tarnobrzeg, a nie np. Poznań?
Bo podkarpacie to bastion PIS-u ?

~Bobo

No to misio pysio jest w raju, tyle kursów ma do obciągu, że chyba będzie musiał postarać się żeby zostać tam an dłużej, bo w trzy miesiące nie da rady wszystkich skosztować. smiech2

~Mariusz

TVPiS podała, że spółka mająca w nazwie metal półszlachetny chciała pobudować, na kredyt, w Warszawie jakieś dwa wysokie domki przy ulicy o tej samej nazwie mając ,,pośrednie prawo do terenu'', pytam serio co to znaczy bo ja pobudowałem dom na ziemi, do której miałem zwykłe bezpośrednie prawo poświadczone notarialnie?

~z internetu

Gdy Bartłomieja M. rozbolał ząb, trzech pułkowników wiozło go do szpitala wojskowego - jak podaje dzisiejsza prasa proPiSowska. Wcześnie milczeli???

~Ander

Pis nie jest taki święty, a gdzie zaginęła sprawa Koguta? a misia chce się pozbyć z roó żnych powodów- min.To jest też ostrzezżenie dla Macierewicza by nie przylączał się do partii o. Rydzyka.

~myslacy

Przynajmniej zaden polityk PIS nie mowi ze to zatrzymanie polityczne bo gdyby ten czlowiek nalezal do PO to dzis wszyscy lemingi i hejterzy by krzyczeli ze to zatrzymanie polityczne i za to ze PIS nie patyczkuje sie z nikim nalezy sie im najwiekszy szacunek.

~Olo

najbliższa sesja ten co kręcił młynem umiech będzie miał transparent Misiek pozdrowienia do więzienia umiech

~kto

teraz Misiaczkowi będzie czekoladę dowoził, bo wszak jego hobby to obżerać się czekoladą a jak ząb zaboli to 3 generałow zwalniał

~mc2

ZREZSTA LAPOWNICY TAK KONCZA. JURNY STEFAN TEZ POKAZAL KLASE. ZAWSZE 1 DO OBRAZANIA ZAWSZE 1 ZEBY KOMUS DOPIEC NAJWIECEJ DO POWIEDZENIA ATREAZ? GLOWA W DOL. KAZDY OD DAWNA WIEDZIAL JKAIE STEFAN MA UPODOBANIA. ALE LAPOWKA? 30 LAT W POLITYCE I LIPA.

~mc2

PORECZENIE NIC NIE POMOGLO PONIEWAZ OJCIEZ TADEUSZ STANOL PO ZLEJ STRONIE.CHCIAL ROZLAMU NA PRAWICY. POPIERANIE NIE PIS-u PO PRAWEJ STRONIE ZLE SIE KONCZY.

~Rrr

Tak to jest z poreczaniem.

~kot alik

Skoro ojciec dyktator poręczył, to jakim prawem misiek jest przetrzymywany w areszcie?

~Marysia

Historia lubi zataczać koło. Ta sama dzielna i niebywale skuteczna Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu co w 2013 r. rozbiła przeszło 50-osobową zorganizowaną grupę przestępczą załatwiającą za łapówki prawka jazdy w WORD, gdzie Wicedyrektorem i współuczestnikiem sprawy był Zbyszek S. mąż Pani Dr Ewy S. z KDK i Filii KUL w StWoli i ten sam ZK w Tarnowie gdzie siedział o 3 miechy pod celą w śledztwie. A jak samopoczucie Marcina - Syna Pani dr Ewy i Zbyszka S. co był do niedawna "robiącym karierę w Wielkim Świecie" Dyrektorem Biura w PGZ S.A. w Wwie i Wiceprzewodniczącym RN HSW S.A. w StWoli dopóki go min. Mariusz Błaszczak na polecenie Prezesa Jarka w ramach sprzątania po Barku "Misiu" i Antku Macierwiczu nie pogonił????