Nowy sprzęt trafi do strażaków

Image

Osiem wozów strażackich, łódź, dwa quady, dwa agregaty prądotwórcze i pompa do wody zanieczyszczonej o dużej wydajności, to sprzęt jaki trafi do jednostek straży pożarnej z Podkarpacia. Zakup tej ostatniej współfinansował samorząd województwa. Pompa znajdzie się na wyposażeniu powiatowej straży pożarnej z Mielca. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

- Cieszę się, że do strażaków trafia wysoce specjalistyczny sprzęt. Pompa o takich parametrach wciąż stanowi rzadkość i niewiele jednostek straży w kraju może się pochwalić jej użytkowaniem. Tym większą radość sprawia współudział samorządu województwa w finansowaniu tego zakupu – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Całkowity koszt pompy to 1 476 000 zł, dotacja z budżetu województwa wyniosła 400 tys. zł, kolejne 200 tys. zł zabezpieczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Brakującą kwotę 876 tys. zł uzupełniono z budżetu Wojewody Podkarpackiego.

W uroczystości wzięła udział także wojewoda Ewa Leniart, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków - poseł Zbigniew Chmielowiec oraz Adam Skiba – prezes Wojewódzkiego Funduszu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec pogratulował strażakom nowego sprzętu oraz podziękował marszałkowi, wojewodzie i prezesowi Funduszu za wsparcie finansowe, udzielone podkarpackim formacjom straży pożarnej. Przekazany sprzęt poświęcił kapelan KG PSP ks. st. bryg. Jan Krynicki.

Samochody pożarnicze trafiły do jednostek straży z Przemyśla, Tarnobrzega, Dębicy, Sanoka i Stalowej Woli. Quadami będą jeździć strażacy z Tarnobrzega i Mielca. Łódź ratownicza znajdzie się na wyposażeniu PSP w Brzozowie. Przewoźny agregat prądotwórczy zostanie wykorzystany przez strażaków z komendy miejskiej w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Grzybek

Pompa za 1.5 mln zł? Ze złota czy z czego?

~alukfas

a ten dalej rozpamietuje ten most na sanie. most widmo do nikąd.

manukun

Most na Wisłoce w Mielcu powstaje, bo Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z Brandwicy do ul. Chopina. Rezygnacja z tego projektu pomogła przesunąć środki na projekty z listy rezerwowej. Dziwnym trafem znalazły się tam inwestycje w okolicy Mielca.

~Baobab

Kupili to z pieniędzy podatników. A tu cała sowicie wynagradzana z naszych podatkow „śmietanka” urzędników zakupiła z naszych podatkow sprzęt i wielkie Wow.

~ktoś

Tak ! Ortyl widzi tylko Mielec. Gigantyczne inwestycje tylko w Mielcu: obwodnica, mosty na Wiśle i Wisłoce, centrum powiadamiania ratunkowego i wiele innych.

~Tusk

Masz forum swojego miasta to tam sobie pisz trollu tarnobrzeski.

Czy Pan Ortyl widzi tylko swoje miasto?

manukun

Cuda roku wyborczego...