W połowie lutego przeliczą bezdomnych

Image

W nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. ma być przeprowadzone ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.

Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych, czy podejmowania decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, dotyczącą np. liczby noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych. Ostatnie Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych zostało przeprowadzone w nocy z 8 na 9 lutego 2017 roku. Ponieważ Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych prowadzone jest co 2 lata, kolejna edycja odbędzie się w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r.

Realizacja badania w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r., oprócz pozyskania informacji o liczbie osób bezdomnych w placówkach i miejscach niemieszkalnych, pozwoli uzyskać dane socjodemograficzne o grupie osób bezdomnych. Dane te mogą pomóc kreować lokalną politykę społeczną w zakresie problematyki bezdomności.

Wojewoda Podkarpacki wystosował pismo do Prezydentów/Burmistrzów/Wójtów woj. podkarpackiego o koordynację działań związanych z przeprowadzeniem kolejnego Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych na terenie danego miasta/ gminy, w którym zobowiązał dowyznaczenia gminnego koordynatora badania oraz powołania zespołu zadaniowego ds. ustalenia liczby osób bezdomnych na terenie miasta/gminy.

W prace zespołu powinni zostać zaangażowani przedstawiciele wszelkich dostępnych służb:

– pracowników policji, straży gminnej lub miejskiej,

– centrów zarządzania kryzysowego,

– pracowników ośrodków pomocy społecznej,

– pracowników placówek noclegowych dla osób bezdomnych,

pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych, wolontariuszy.

Zakres miejsc w jakich powinna być zbierana informacja o osobach bezdomnych:

• noclegownie;

• schroniska dla osób bezdomnych;

• ogrzewalnie;

• domy dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży;

• ośrodki interwencji kryzysowej;

• specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie;

• szpitale, hospicja, ZOL-e, inne placówki zdrowia;

• zakłady karne, areszty śledcze;

• izby wytrzeźwień, pogotowia socjalne;

• pustostany, domki na działkach, altany działkowe;

• miejsca niemieszkalne: na ulicach, klatkach schodowych, dworcach PKP i PKS, altany śmietnikowe, piwnice itp.;

• inne miejsca.

Określenie liczby osób bezdomnych

W celu diagnozy liczby osób bezdomnych zsumuje się:

• liczbę osób bezdomnych spędzających noc z z 13 na 14 lutego 2019 r. w placówkach noclegowych,

• liczbę osób bezdomnych spędzających noc w tzw. miejscach „niemieszkalnych” (ogródki działkowe, parki itp.), poza placówkami instytucjonalnymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~emeryt

Do jajko juz wiekszych bredni nie dalo ci sie wypocic. To oswiec mnie co robili urzednicy w czasie 2 wojny swiatowej jak bylo czegos za duzo? Urzednicy to mogli sobie robic pod siebie w czasie wojny czy 1 czy 2.

~jajko22

Liczenie to nic dobrego.Liczyc mozna zwierzeta .Jakis urzednik moze stwierdzic ze jest duzo bezdomnych i beda ich wyłapywac i usypiac.Co robili urzdnicy w czasie drugiej wojny jak czegos było za duzo.

~bylybezdomny

Do windows,juz cie informuje bo w opuszczonych budynkach nie ma ogrzewania i ci bezdomni czesto w srodku rozpalaja ogniska zeby bylo cieplej. Potem pija alkohol zasypiajac przy tym ognisku a z ogniska powstaje pozar. Pomoc spoleczna to sie zajmuje biednymi ludzmi ale nie alkoholikami bo tam nie specow od leczenia alkoholizmu.

~windows

Dlaczego w opuszczonych budynkach na terenie całej Polski znajdowane jest tak dużo zwłok bezdomnych ? Gdzie była pomoc społeczna ?

~windows

Dlaczego w upuszczonych budynkach na terenie całej Polski znajdowane jest tak dużo zwłok bezdomnych ? Gdzie była pomoc społeczna ?

~bezdomny

Do windows, juz ci odpowiadam bo dla ciebie to zatrudne pytania. Po pierwsze skad bezdomny wezmie pieniadze na mieszkanie jak on nawet nie ma grosza na kromke chleba. Bo musisz wiedziec ze nawet w pershingu trzeba placic rachunki za wode, prad a taki bezdomny jak ma pare groszy to kupi sobie piwo. Co do schronisk to gdzie jest zapisane ze ci co tam mieszkaja maja miec wszystko za darmo a o czym pisze wiec prad, wode. jedzenie, porzadne spanie i cieplo pod jednym warunkiem zero alkoholu. Wiec dlaczego za tyle dobroci nie maja cos dla siebie zrobic czy dla inych, przeciez praca ludzi uszlachetnia. Chyba nie wiesz wiec cie poinformuje sa plany rozbudowy tego schroniska wiec aby to zrobic ja najtaniej wszyscy co tam mieszkaja powinni robic przy tej rozbudowie.

~windows

Pytań jest więcej:
Kiedy wreszcie będzie praca i mieszkania dla tych bezdomnych ?
Dlaczego w schroniskach dla bezdomnych zmusza się ich do nieodpłatnej pracy pod groźbą wyrzucenia ze schroniska ?
I dlaczego tylu Polaków wyjeżdża do Niemiec, żeby żyć jak bezdomni na dworcu, a w rozmowach telefonicznych z rodziną mówią że pracuję i świetnie zarabiają ?

~zatrudniajacy

Najwiecej bezdomnych jest wsrod tych ktorzy zawsze mowia ze za najnizsza krajowa pracowac nie beda.

~turysta

Do windows, wlasnie tacy jak ty zostaja bezdomnymi bo zamiast wziasc sie za uczciwa prace siedza na kompach i klikaja brednie. Gdyby nie twoja rodzina to ty bys tez byl bezdomny bo siedzisz caly dzien i piszesz glupoty. Czlowiek bezdomny to tez czlowiek nie dozywiony wiec jaka robote on moze wykonywac jak on czesto nawet rano wstac nie daje rady bo zyje w ciezkiej depresji bo bezdomnosc to ciezka choroba.Nie wspomne tu o narkotykach ,alkoholizmie czy chorobach psychicznych ktore maja wplyw na zycie tych nie szczesnych ludzi. Na koniec w kazdym kraju na swiecie sa ludzie bezdomni a najwiecej bezdomnych jest w najbogatszych krajach swiata i tam gdzie nie ma bezrobocia. Gdyby w NIEMCZECH nie bylo stalych zasilkow dla bezrobotnych w nie zlych pieniadzach to w NIEMCZECH by bylo najwiecej bezrobotnych. Dlaczego w STANACH ZJEDNOCZONYCH w naszym klimacie mieszka najwiecej ludzi w zimie w namiotach oto jest pytanie?.

~windows

A skąd się biorą ci bezdomni ?
Podobno w Polsce nie ma już bezrobocia, wszyscy mają pracę i świetnie zarabiają.

~emeryt

Do hahaha, wlasnie tacy pyszalki zostaja wczesniej czy pozniej bezdomnymi gimbusie. Narazie mieszasz u mamy i taty to ci sie wszystko wydaje bardzo latwe ale czas idzie do przodu i kiedys edziesz musial zmadrzec bo innaczej tak skonczysz jak ja komentuje.

e2rds

do hahaha, to ty przestań ćpać, no chyba że jeszcze jesteś na garnuszku rodziców, ale później to trudno będzie skończyć. Poza tym to pisz poprawną polszczyzną.

~hahaha

Przestroga nie wiem co psychogennego ćpiesz, ale ćpiej połowe.

~przestroga

Najpierw papierosy potem trawka psychogenna razem z alkoholem i tak sie konczy kariera w zyciu wielu mlodych ludzi. Zwlaszcza tych ktorym rodzina nic nie chce pomoc mimo ze czesto by mogli. Jest to tez przestroga dla dorstajacych mlodych ludzi ktorzy mieszkajac u mamy i taty bardzo czesto sa bardzo pyszni. Jednak kiedy jest czas zabrac sie za zycie na wlasny rachunek koncza jako bezdomni.