Chrońmy nasze dzieci przed hejtem i idiokracją

Image

Musimy chronić uczniów przed eskalacją agresji– apelowała Renata Butryn. Radna zaproponowała realizację specjalnych zajęć z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży.

Radna Renata Butryn na forum Rady Miejskiej zgłosiła postulat aby w szkołach odbywały się specjalne zajęcia, zarówno dla rodziców, jak i uczniów, które omawiałyby aktualne problemy i zagrożenia, z którymi borykają się młodzi ludzie. Byłyby to lekcje bezpieczeństwa, które pokazywałyby m.in. jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych, jakie należy wytworzyć w sobie mechanizmy obronne aby chronić się przed eskalacją agresji.

Od jakiegoś czasu w polskim społeczeństwem wiele jest agresji i nienawiści. Takie działania mają miejsce nie tylko w debacie publicznej i politycznej, ale również wśród młodzieżyszkolnej. Pojawiły się grupy przejawiające agresywne zachowania wobec rówieśników. Prześladowania, stalking, przemoc, to wszystko dzieje się wokół nas. Znana jest sprawa patostreamerów, którzy na YouTube pokazują zachowania aspołeczne z wielką przyjemnością obserwowane przez liczną widownię siedzącą przed ekranem monitora, tabletu czy komórki. Uczniowie naśladują to, co widzą nie rozumiejąc, że robią komuś krzywdę. Rodzice często nie mają o tym zielonego pojęcia.

- W związku z tym uważam, że należałoby przemyśleć taki program. Kieruję to do Rady Miasta, bo należałoby wyasygnować pieniądze na to, żeby na godzinie wychowawczej, w takim cyklu lekcji zaprosić fachowców, psychologów, prawników i ludzi zajmujących się bezpieczeństwem, stalkingiem czy w ogóle mediami społecznościowymi. Mówi się, że mamy idiokrację i hejtokrację. To są właśnie wyrażenia tych, którzy zajmują się mediami społecznościowymi. Szerzy się fala samobójstw wśród ludzi młodych, dotyka to młodzieży gimnazjalnej jak i ostatnich klas szkoły podstawowej– mówiła podczas sesji radna Renata Butryn.

Głos w dyskusji zabrała radna Agata Krzyk, która podkreśliła, że podobny program był już realizowany w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych. Nazywał się „Cyberbezpieczni”.

- Wiem, że od września tego roku w ten program weszły nasze stalowowolskie szkoły. Ten projekt obejmował właśnie radzenie sobie z mediami społecznościowymi, z facebookiem. Wiem, że także były spotkania z rodzicami, żeby właśnie rodzic miał świadomość, co to dziecko w tej sieci robi. Oczywiście można to jeszcze rozbudować o dodatkowe informacje, bo te zachowania się nasilają– mówiła radna Agata Krzek.

Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj zaproponował, aby dyskusję na ten temat przenieść na posiedzenie komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ekolog

Do tutti, jeszcze 20 lat temu na swiecie ne bylo zadnych obsuwisk w wysokch terenach a dzis we wszystkich krajach Europy, Azji, Ameryki polnocnej i poludniowej osuwiska sa na porzadku dziennym i drzewa nic tu nie pomoga bo osuwaja sie razem z zwalami ziemi. Ostatnio na FILIPINACH zginelo pare tysiecy mieszkancow tego kraju mimo ze na tym terenie rosly bujne drzewa. To sa zmiany globalne tzw. klimatyczne i zadne drzewa tych usuwisk nie zatrzymaja. Ale zeby to wiedziec trzeba duzo czytac i byc w temacie.

~Do edzia

Powiec nam „edziu” kto zagra główną rolę w firmie „Dwie twarze Geja”?

~243

Kiedy czytam wypociny hejterow to jestem pewny ze musimy rozbudowac ta przychodnie na WYSZYNSKIEGO. O to bede postulowal do obecnego prezydenta bo poziom zidiocenia w STALOWEJ jest porazajacy.

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~No i fajnie

Nie musisz mieć konta w banku śle możesz mieć bank i dwie Krzywe wieże w Pissie👍

~Andrzejek

Ta cała nienawiśc i podziały społeczeństwa to robota opozycji

cdn..

CYTAT
Od jakiegoś czasu w polskim społeczeństwem wiele jest agresji i nienawiści mówi Butryn.


Chowała się przed dożynaniem watah albo wykopywaniem krzyży ze nie zauważyła od kiedy i kto? youtube.com/watch?v=ynixViAGQD0

Lekcje indoktrynujące co jest a co nie jest "dobre" zarządził rezydent Warszawy Trzaskowski. W stołecznych szkołach mają odbyć się lekcje o mowie nienawiści. Na informacje natychmiast zareagowała organizacja Ordo Iuris, która zapowiedziała, że przygotuje dla rodziców oświadczenia z odmową zgody na uczestnictwo ich dzieci w takich zajęciach.

...z przypuszczeniem graniczącym z pewnością możemy zgadnąć kto przyjdzie na te zajęcia, najbardziej złaknieni :-)

CYTAT
Oczywiście można program „Cyberbezpieczni” jeszcze rozbudować o "dodatkowe" informacje, bo te zachowania się nasilają – mówiła radna Agata Krzek.

e2rds

kazio, a co to jest "reflekcja", czy z rozumem u ciebie coś nie tak, czy wprowadzasz nowy wyraz do słownika.

~prąd w górę

Dziwne, że w całym tym galimatiasie z podwyżkami prądu i nieporadnością ministra Tchórzewskiego nikt nie zauważył jeszcze prawdziwego sensu tego zamieszania. A jest on bardzo łatwy do ustalenia. PiS w roku wyborczym nie mógł sobie pozwolić na lawinę krytyki za podwyżki prądu, więc na gwałt szukał kozła ofiarnego. No i znalazł, a jest nim oczywiście Unia. Kaczyński dobrze wiedział, że ręczne sterowanie cenami prądu w Brukseli nie przejdzie, i że zaczną się temu sprzeciwiać. Ale o to właśnie chodziło rządowi Morawieckiego, bo mimo wszystko samobójcami nie są i nieuchronnego zatrzymać nie są w stanie, czyli podwyżek prądu, ale już winę za nie mogą zwalić na Unię, z czego skwapliwie skorzystali. Gdyby faktycznie chodziło im o złagodzenie podwyżek, to pracowaliby nad tym co najmniej od lata 2018 r., zanim pierwsze umowy na dostawę prądu na 2019 r. zaczęły podpisywać samorządy i zanim pierwsze rachunki za prąd na okres zima -lato 2019 r. zaczęły docierać do prywatnych odbiorców. Zajęcie się tematem podwyżek na tydzień przed końcem roku jasno sygnalizuje, że to tylko gra taktyczna, a nie troska o społeczeństwo, zwłaszcza, że oprócz uchwały, napisanej jak zwykle na kolanie, nie ma nawet grama rozporządzeń ułatwiajacych jej wprowadzenie w życie, bo przecież nie to było jej zamiarem, ale ,,wojna" z Unią, która okaże się tym złym gliną w odróżnieniu od PiS, tego dobrego brata, który miał dobre chęci, a to, że dobrymi chęciami piekło wybrukowane, nie ma tu znaczenia, bo wizerunek troskliwego PiS ocalał.

~KAPISZON?

Deweloper Kaczyński ma głowę do interesu, ludowi dał 500+ żeby się cieszyli, a sobie chciał zbudować dwie wieże za 300 milionów euro🤫Chciał być bliżej nieba? Już miał spotkanie z prezesem banku PKO BP w sprawie finansowania inwestycji. Ale Austriak był przezorny, i nagrał, bo chyba wciąż nie mają zaufania do polityki PiS. Mówią że to kapiszon, a ja myślę że to bomba z opóźnionym zapłonem,.?? Będzie oj będzie bum...

~z internetu

Jarku, a teraz powiedz nam jaką taśmę wybierasz:
- profesjonalną czy
- z linią melodyczną?

~Kika

Oczywiście ,że nasila się stygmatyzacja nie tylko polityków ,ale uczniów. To prawda,że zdecydowanie więcej młodych osób potrzebuje pomocy psychologów, żeby poradzić sobie z hejtowaniem i odrzuceniem przez grupę rówieśniczą. I warsztatów, lekcji wychowawczych na ten temat nigdy dość. Problem się nasila. Uwagi p. Butryn jak najbardziej na czasie.

~Baca

Turystka zgubiła sie w górach, gdy po kilku godzinach zobaczyła pasącego owce zaczęła się drzeć jak opętana:
- Pasterzu! Pasterzu!!!
Góral na to odezwał się:
- _Pasterzów to mamy w Polsce ino dwóch, prymas Polak i prezes. Prymas Polak jest od łowiecek, a tyn drugi od baranów. A jo jestem baca...!

~Tyci

Ale mieszać jeszcze dzieci mało wam

~Poko

A czy niejaki Łukasz B. też przestanie siać język nienawiści w sieci . Zbieżność nazwiska z panią radną Renatą B. nie przypadkowa. Wyzywa i obraża wszystkich co niepoieraja totalnej opozycji . Chyba naćpany jak zwykłe Łukaszek jest.A taka porządna mamusia.

~Poko

A czy niejaki Łukasz B. też przestanie siać język nienawiści w sieci . Zbieżność nazwiska z panią radną Renatą B. nie przypadkowa. Wyzywa i obraża wszystkich co niepoieraja totalnej opozycji . Chyba naćpany jak zwykłe Łukaszek jest.A taka porządna mamusia.

~takietam

Ja uważam, że nadużywane jest obecnie określenie "mowa nienawiści" czy hejt, podobnie jak antysemityzm, rasizm itp. Wystarczy mieć odrębne zdanie i można być oskarżanym o mowę nienawiści. Brakuje symetrii, uważam. A najgłośniej "Łapać złodzieja" krzyczy pewnie sam złodziej.

~obywatel

wystarczy zyc zgodnie z dekalogiem i wszystko bedzie na swoim miejscu

~Miastko

Zostały naruszone dobra osobiste w tych hejtach poniżej. Kłamstwa i nienawiść. Wlasnie to jest mowa nienawiści. To nie piszą poniżej mądrzy ludzie.

~Rrrr

Idiokracje ostatnio można było zobaczyć przed sądem.
Ale co to za slownictwo u polonistki?

~kazio

e2rds reflekcjię zapraszam do ciebie nie nadązasz problem

e2rds

No i wyszło na to, że Butryn ma racje, a to widać po poniższych wpisach. Przeczytajcie sobie te wpisy jeszcze raz i pomyślcie troszeczkę, może refleksja sama przyjdzie.

~Michu..

Bajka o tym jak to Czort do mszy dzwonił...

~juliaPe

Taaa, a te zajęcia poprowadzi zapewne niejaki Niesiołowski Stefan, hehehe...

~Ja i ona

Po co komu w ogóle Facebook? Ja nie mam i żyje.