Sekret Perfekcyjnego Makijażu: Jak Prawidłowo Używać Pędzli

Image

Jakość makijażu jest zależna nie tylko od możliwości korzystania z eyelinera, czy palety cieni Ananstasia Beverly Hills, ale również od pędzli służących do aplikacji kosmetyków. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, aby uzyskać idealny efekt.

Zestaw pędzli do makijażu stanowi podstawę wykonania perfekcyjnego makijażu i wiele od niego zależy. Rozróżniamy pędzle lepszej i gorszej jakości. Z tego względu nie powinniśmy oszczędzać na pędzlach. Wybór pędzli to kwestia indywidualna, która zależy od preferencji osobistych. Istnieją jednak podstawowe zasady, których powinno się przestrzegać przy ich wyborze.

Czym są pędzle do makijażu?

Wszystkie pędzle ze względu na włosie możemy podzielić na trzy grupy: Wykonane z włosia naturalnego, sztucznego, lub mieszanego, czyli tzw.duofibry.

Powszechnie istnieje opinia, że pędzle wykonane z włosia sztucznego są gorszej jakości, niż te, które zawierają włosie naturalne. Jest to niezgodne z prawdą. Producenci znaleźli sposób na to, by sztuczne włosie było miłe w dotyku oraz łatwe w użytkowaniu. Niektóre nowoczesne sztuczne pędzle spisują się lepiej przy kremowych konsystencjach, są genialne w stosowaniu i w żaden sposób nie ustępują tym naturalnym. Są jedynie przeznaczone do innych celów. Pędzle wykonane z naturalnego włosia są stosowane do makijażu twarzy oraz powiek.

Większość pędzli dzielimy ze względu na formę:

- Okrągłe, z okrągłą kompresją u podstawy stosu. Tego rodzaju pędzle znajdują wspaniałe zastosowanie do wykonania makijażu twarzy oraz powiek. Za ich pomocą wykonujemy okrężne ruchy.

- Płaskie, z płaską kompresją u podstawy stosu. Za pomocą tego typu pędzli wykonamy w świetny sposób makijaż brwi oraz powiek. Im bardziej płaski jest pędzel, tym bardziej płaskie ruchy muszą być wykonywane.

Jak używać pędzli

Pędzle wykonane z włosia naturalnego służą do pracy z suchą teksturą, natomiast te, wykonane z włosia sztucznego, najlepiej nadają się w pracy z kosmetykami o tłustej konsystencji. W rzeczywistości nie ma jednak ścisłych reguł i możesz dokonać wyboru, według własnych upodobań. W przypadku, gdy nie odbiegasz od klasyki, to przy wykonaniu makijażu twarzy, lepiej jest zastosować pędzel ze sztucznym włosiem.

Pędzle do twarzy:

- Pędzel do nakładania fluidu lub do nakładania bazy pod makijaż, jest wykonany ze sztucznego włosia i ma duże rozmiary. Im grubsza jest warstwa włosia i im gładszy jest pędzel, tym mocniejsze uzyskujemy odcienie. Pędzel o mniejszej ilości włosia i bardziej postrzępiony idealnie nadaje się do cieniowania. Oprócz pędzla rozróżniamy także gąbeczki do makijażu (blender) i jest to jedna z najpopularniejszych metod nakładania fluidów. Gąbeczki służą do nakładania suchej konsystencji, jak również do aplikowania fluidu.

- Mniejszych rozmiarów pędzle ze sztucznym miękkim włosiem będą idealne do aplikacji różu o kremowej konsystencji.

- Pędzel służący do nakładania korektora powinien być płaski i gładki, co pozwoli na intensywniejsze nanoszenie korektora. Pędzle postrzępione są idealne do cieniowania.

- Pędzel do nakładania kosmetyków o konsystencji sproszkowanej, jest okrągły, aby lepiej można było wymieszać taki kosmetyk.

- Pędzel służący do suchego konturowania lub do pudru (pędzel konturowy) ma kształt płaski o średniej gęstości włosia i średniej wielkości. Wyglądem przypomina płaską szpachelkę z owalnym wycięciem włosia.

- Szczegółowy pędzel do twarzy najlepiej nadaje się do nanoszenia rozświetlacza, kosmetyku do konturowania oraz suchego pudru. Pędzel taki jest mały i ma okrągły kształt.

Pędzle do Makijażu Oka:

- Pędzel służący do aplikacji cieni do powiek jest duży o okrągłym kształcie i ma zastosowanie do górnej powieki. Jest odpowiedni w przypadku cieni o jasnej barwie.

- Mniejsze pędzle do aplikacji cieni powieki górnej są często stosowane do przyciemniania rogu powieki, tworząc małe, ciemne punkty.

- Szczotka z pędzelkiem to mała okrągła szczotka do pracy z dolną powieką.

- Płaski pędzel służy do nanoszenia cieni o kremowej lub sypkiej konsystencji.

- Mały płaski pędzelek idealnie nadaje się do pracy przy małych partiach makijażu: do cieniowania, tak jak ołówkiem, do pracy z cieniami o barwie ciemnej.

- Duży płaski pędzel jest odpowiedni do aplikacji ceni.

- Mały pędzelek do nanoszenia eyelinera lub nakładania cieni tworzących efekt eyelinera (khol kajal).

W jaki sposób dbać o pędzle:

Czyszczenie pędzli może odbywać się w sposób powierzchowny oraz dokładniejszy, również z zastosowaniem środka dezynfekującego. Jeżeli chcesz oczyścić pędzel w trakcie makijażu, możesz zastosować gąbeczkę do makijażu. Najlepiej do tego celu będzie nadawać się gąbeczka syntetyczna, która usunie nadmiar koloru.

Pędzel możemy oczyścić na wiele różnych sposobów. Istnieje wiele różnych chusteczek szamponów, rozpylaczy oraz żeli. Do tego celu są przeznaczone specjalne środki czyszczące na bazie alkoholu i acetonu. Aby wyczyścić pędzel z nadmiaru zmagazynowanego koloru, po prostu wylej produkt na wacik i wyczyść nim pędzel.

Czasami jednak musimy umyć pędzel. Jeżeli zignorujesz tę potrzebę, to nawet idealny pędzel zepsuje Twój makijaż. Można myć pędzle specjalnie przeznaczonym do tego mydłem, za pomocą ciepłej wody. W zależności od ilości włosia, pędzel wyschnie w czasie 4 - 8 godzin.

Pomysł na Prezent

Zestaw pędzli do makijażu jest jednym z najbardziej pożądanych prezentów. Pędzle są niezbędnym narzędziem do wykonania makijażu. Im więcej ich posiadasz, tym lepszy będzie Twój makijaż.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.