Pożyczka pozabankowa - cała prawda o nich

Image

Jeśli słyszałeś kiedyś o pożyczkach pozabankowych, to wiesz zapewne, że nie cieszą się one dobrą reputacją. W większości europejskich krajów, można usłyszeć opowieści o tych, którzy zostali wciągnięci w spiralę zadłużenia po otrzymaniu pożyczki pozabankowej. Mimo, że taka sytuacja nie należy do przyjemnych, warto pamiętać że wina nie zawsze leży bezpośrednio po stronie pożyczkodawcy.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, cała pozabankowa branża pożyczkowa nie istnieje wyłącznie po to, by działać na szkodę ludzi na całym kontynencie. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, szybkie pożyczki odgrywają ważną rolę we wsparciu finansowym firm oraz osób prywatnych. Należy jednak pamiętać, że przy braku odpowiedniego podejścia, pożyczanie nawet niewielkich sum pieniędzy może spowodować kłopoty finansowe.

Dlatego poniżej prezentujemy cztery najważniejsze fakty dotyczące produktu, jakim jest pożyczka pozabankowa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości z nią związane:

Szybkie pożyczki mogą być bezpieczne

Przede wszystkim warto wiedzieć, że szybkie pożyczki mogą być tak samo bezpieczne jak wszelkie inne produkty finansowe. To, czy tak się stanie zależy od Ciebie. Współpracuj zatem wyłącznie z zaufanym i cieszącym się dobrą opinią pożyczkodawcą. Obecnie na rynku istnieją podmioty specjalizujące się w szybkich pożyczkach, które zdobyły znakomitą reputację wśród swoich dawnych i obecnych klientów. Są także i tacy, którym absolutnie nie należy ufać. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na wyszukanie opinii o firmie, z którą masz zamiar współpracować. To od Ciebie zależy, czy zapewnisz sobie bezpieczeństwo w tym zakresie.

Obrazek

Pożyczki pozabankowe mogą być ratunkiem w potrzebie

Jeśli natychmiast potrzebujesz stosunkowo niewielkiej sumy gotówki, to zapomnij o tradycyjnych produktach finansowych. Produkty finansowe od tradycyjnych instytucji są nieco przestarzałe i często mogą minąć dni a nawet tygodnie, zanim zobaczysz środki na koncie. Inaczej jest w przypadku wysokiej jakości pożyczki pozabankowej - może ona zostać wypłacona nawet w kilka godzin. Wystarczy, że wypełnisz wniosek o pożyczkę, a środki zostaną przelane niemal natychmiast.

Nie przywiązuj zbytniej wagi do RRSO

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wysokie RRSO związane z pożyczką pozabankową w rzeczywistości nie powinno mieć decydującego znaczenia. Powodem jest fakt, że RRSO stanowi Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania - co ma niewielkie znaczenie w przypadku pożyczki, która powinna być spłacona w ciągu kilku miesięcy. Właśnie dlatego RRSO klasycznej pożyczki pozabankowej może wydawać się nieco zawyżone, choć w rzeczywistości wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów.

ObrazekSzybkie pożyczki to nie sposób na długi

Pożyczka w żadnym wypadku nie powinna być wykorzystywana jako rozwiązanie problemu zadłużenia. Nie może także być traktowana, jako tymczasowy sposób na zapomnienie o problemach finansowych. Biorąc pod uwagę konstrukcję takich produktów finansowych, nie wolno ubiegać o pożyczkę pozabankową osobie, która jest już zadłużona. Co do zasady, zaciąganie dodatkowego zadłużenia w celu spłaty poprzedniego zawsze oznacza problemy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.