Sikorski Model Show 2019

Image

To już siódma edycja Sikorski Model Show. Po raz kolejny modelarze z całej Polski mieli okazję zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczności.

W tym roku impreza odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sikorski Model Show to rodzaj konkursu, w którym udział biorą modelarze zrzeszeni i niezrzeszeni. Tym razem zgłoszono 450 modeli konkursowych. Do Stalowej Woli przybyli modelarze m.in. z: Koszalina, Zakopanego, Białegostoku, Warszawy, Kielc, Lublina, Krakowa, Aleksandrowa, Oleśnicy. Nie brakowało także rodzimych modelarzy.

- Najbardziej cieszy mnie to, że w tym roku 40% uczestników to są młodzi modelarze- juniorzy. Mówi się, że modelarstwo przeżywa kryzys i że nie cieszy się już zainteresowaniem, ale to nie jest prawda. Ci młodzi ludzie są przyszłością i właśnie dla nich warto organizować te konkursy- mówi Bartłomiej Belcarz z ZSP nr 1.

Konkurs rozgrywa się w dwóch grupach: festiwalowej, czyli z podziałem na klasy modeli oraz klasy wiekowe junior/senior i konkursowej.

Podczas Sikorski Model Show można było nie tylko zachwycać się modelami, obejrzeć eksponaty historyczne, ale również spotkać grupy rekonstrukcyjne, zajrzeć na giełdę modelarską. A że to impreza dla całych rodzin, dużych i małych miłośników miniatur, każdy znalazł tam coś dla siebie. Dzieciaki mogły wziąć udział w warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nich, a dorośli popytać o szczegóły techniczne u źródła.

Duża atrakcją tegorocznej edycji Sikorski Model Show była 25- metrowa makieta kolejowa, która została złożona przez kilku modelarzy. Pociągi poruszające się po torach przejeżdżały obok stacji kolejowych.

Impreza corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~brew

Nawet to wyparowało z SIKORSKIEGO.

~Alek

To zwracam honor. Ja tylko TVP ogladam umiech

SzoPeN

Były jakieś plakaty na mieście, był plakat w bibliotece, było info w kalendarzu impres stalowegomiasta, było wydarzenie na facebooku. Fakt, nie mówili w TVP, ale wszystkim przecież nie dogodzi :(

~jop

Alek, byly rozwieszone po calym miescie

~Alek

Trudno zrobic plakat informacyjny i wrzucic na pare portali ?

~hopol

Genialna impreza, organizatorsko poklony, poziom modeli naprawde wysoki, a sama otoczka, grupy rekonsturkcyjne , nikt nie mial prawa sie nudzicumiech

~Nieza

I jak co roku żadnej informacji o planowanej wystawie. Nic nigdzie nie było wzmianki.

Andrzej_2.0

jest w przygotowaniu kalendarz imprez. będzie dostępny na stronach urzędu miasta.

Niemiec

Fajna impreza.

~Piko

@Ble- To właśnie Stalowa, sam jestem organizatorem jednej z imprez w tym mieście, i z doświadczenia powiem ze "rozgłaszanie" imprezy jest bardziej kosztowne niżeli w większych miastach. Boli strasznie jak musisz obcinać atrakcje na imprezie bo serwisy informacyjne wołają ceny jak za zboże.
@karczoch, taki kalendarzyk jest na każdej stronie tyle że jest wciśnięty na sam dół strony. Niestety w mieście jest masa imprez o których pisze się po fakcie.

karczoch

modeli było bardzo dużo! Znalazłam się tam z dzieckiem przy okazji wizyty w bibliotece i wywarło to na mnie ogromne pozytywne wrażenie, zgadzam się że takie imprezy powinny być bardziej nagłaśniane a nie tylko opisywane po fakcie (może portal powinien pomyśleć o kalendarzyku wydarzeń na swojej stronie?), nie każdy mieszka w Stalowej od kilku lat żeby wiedzieć że impreza jest cykliczna, a i takim uda się ją przeoczyć

kolo1

ble - ta impreza jest cykliczna , co roku koło 20 stycznia umiech

~ble

czemu wcześniej nie są nagłasniane takie imprezy każdy by chciał zobaczyć zabrać dzieci jak zawsze rozpisujecie się po fakcie!!!

~kod

szacun dla tego pana

~siwy

po fotach widac że to super impreza dla facetów, synów z rodzicami

~marcin

Bardzo mało modeli, trudno to nazwać wystawą modelarstwa.

~zztop

organizacyjnie bardzo dobrze.możemy sie pochwalić bo obiekt idealnie nadaje sie do takiej imprezy.tylko modeli mało szczególnie kartonowych...to raczej skromna wystawa niz konkurs modelarski.