Jak wyposażyć lokal gastronomiczny, by nie stracić?

Image

Decyzja o otwarciu lub przejęciu lokalu gastronomicznego jest niezwykle istotna i zazwyczaj kosztowna. Aranżując wnętrze, warto rozważyć zakup mebli, które będą jednocześnie estetycznym elementem wyposażenia oraz długoterminową inwestycją. Sprawdźmy, co proponują najlepsze sklepy meblarskie, które poszczycić się mogą wieloletnim doświadczeniem w branży.

Funkcjonalna przestrzeń usługowa

Dzisiejsze restauracje, kawiarnie czy bary niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat. Niegdyś nikt nie zwracał uwagi na praktyczność zastosowanych rozwiązań, spójność poszczególnych elementów czy komfort gości. Lokale opierały swoją działalność na szybkim jedzeniu i równie szybkim zysku. Dziś sytuacja się nieco zmieniła i przestrzenie gastronomiczne coraz bardziej odpowiadają na szerokie potrzeby konsumenta.

Chcąc podążać z duchem czasu, warto swoją restaurację czy kawiarnie wyposażyć w wysokiej klasy meble. W zależności od klimatu i charakteru miejsca, które chcesz stworzyć, możesz pójść w bardziej domowe rozwiązania stosowane np. w jadalniach lub postawić na cateringowe stoły i krzesła, które są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Możesz również łączyć oba kierunki nawiązując między sobą linią, bryłą lub kolorystyką.

Nowoczesne meble gastronomiczne

Popularne sklepy takie jak eDomator dla osób chcących wzbogacić przestrzeń gastronomiczną w praktyczne i ekonomiczne rozwiązania, przygotowały przynajmniej kilka ciekawych propozycji mebli. Pierwszym z nich są oczywiście meble cateringowe, które są funkcjonalne, wytrzymałe, estetyczne i odporne na wszelkie zanieczyszczenia, działanie wody, promieniowania słonecznego oraz wahań temperatur. Składana forma pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i jeszcze lepiej zorganizować pracę związane z utrzymaniem czystości.

Świetnym rozwiązaniem są również meble technorattanowe, które perfekcyjnie łączą wytrzymałość z przyjemną dla oka estetyką. W ogródku przed restauracją możesz postawić tradycyjny stół z krzesłami lub pokusić się o designerski narożnik, który zbuduje niecodzienny charakter przestrzeni.

Długoterminową inwestycją, która z pewnością przypadnie do gustu Twoim klientom, jest zastosowanie wyrobów o mieszkalnym wydźwięku. Meble tożsame stylem i wzornictwem z tymi, które każdy ma u siebie sprawią, że Twój gość poczuje się jak w domu. Postaw na nowoczesne wzornictwo bazujące na minimalizmie, prostocie i harmonii. Uzupełnij przestrzeń o ciekawe elementy dekoracyjne przywołujące przytulność i domowy klimat. Stwórz w swoim lokalu miejsce, którego klienci nie będą chcieli opuścić.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.