Ewakuacja KUL. Powód? Podłożony ładunek wybuchowy

Image

Ponad 300 osób ewakuowano z budynków stalowowolskiego KUL wskutek informacji o podłożeniu bomby.

W środę 16 stycznia 2019 r. na policję wpłynęło zawiadomienie o podłożenie ładunku wybuchowego w budynkach należących do KUL. W Lublinie i Stalowej Woli ewakuowano studentów i pracowników.

Zawiadomienie wpłynęło drogą mailową i dotarło do uczelni macierzystej w Lublinie około godziny 12:30. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński nakazał ewakuację z wszystkich pięciu gmachów należących do uczelni, także z akademików i bibliotek.

Alarm dotarł również do Stalowej Woli. Tuż przed godziną 13:00 policja i straż pożarna przyjechali przed obiekty zajmowane przez uczelnię. Akcja dotyczyła obiektów przy ulicy Kwiatkowskiego 3a (inżynieria materiałowa), kompleksu budynków przy Ofiar Katynia 6 i 8 (2 akademiki, budynek dydaktyczny przy torach i budynek inżynierii środowiska, a także obiekt, w którym mieści się stołówka oraz gmach Biblioteki Międzyuczelnianej przy ulicy Floriana).

Gdzie podłożona jest ewentualnie bomba, czy w Lublinie, czy w Stalowej Woli, nie wiedziano. Łącznie ewakuowano ponad 300 osób (m.in. z inżynierii materiałowej około 10 osób, z akademików około 80, z inżynierii środowiska- około 40, kilkanaście z budynku OK 6, bibliotek około 100 osób itd.).

Odpowiednie służby przystąpiły do przeszukiwania budynków. W Stalowej Woli w minionych latach dochodziło już do fałszywych alarmów bombowych. Zdarzenia miały miejsce głównie kilkanaście lat temu. Osoba, która wysłała maila zapewne zostanie zlokalizowana. Akcja będzie bardzo kosztowna.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~J 23

Dlaczego tytuł artykułu jest kłamstwem? Powodem była prawdopodobnie informacja o podłożeniu ładunku, a nie podłożony ładunek. Tytuł informuje o tym, że ładunek był, jeśli tak to gdzie go znaleziono?
Czy "dziennikarze" mają chociaż mgliste pojęcie o logice i języku polskim?

~Liljana

Nasza policja ma zlokalizować osobę, która wysłała maila? Chyba jak im adres sprawcy podadzą. Cyberprzestępczość to dla nich czarna magia.

~Hwdp

Pewnie całość została ustawiona przez lokalnych nieudaczników z policji by późnej mogli się awansować za wspaniałą pracę

~yogin

yogi gdzie jestes?

~Rokka

Jak miał trochę oleju, w głowie to wysyłał email przez sieć TOR.

Nindzuu

~egi jak widac na jednym zdieciu stoi moze z 15 -20 osób pewno tylu ewakuowanoumiech

~siwy

ciekawe ile zapłaci ten wysyłający maila. 10 tys?

~Igorek

Manukun się mści bo osła wyrzucili :-)

~Elpresidente

bigFM Dancehall & Reggae Vibez

~Boombox

Allah agbar! KABOOM! smiech2

~Saper

Kaboom! Kaboom! Kaboom! Hahaha smiech2

~ejeweje

KAAAABOOM!!!

~Fuck logic

Policja bomby jeszcze nie znalazła, ale redakcja strony najwidoczniej już tak xDDDD

~egi

Takie skromne pytanie - skąd na KUL-u w Stalowej Woli wzięli tyle studentów do ewakuacji?? Czy rzeczywiście aż tylu ich tam studiuje??? No chyba, że na wszystkich kierunkach i są to dane za ostatnie 5 lat.

~Moinjh

Hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha smiech2

~Realista

Fajny clickbait SpAm.SpAm@SpAm

Chyba już bardziej tytuł nie mógł odbiec prawdą od realiów...

~Vdjejs :D

Uuuaaahahahahahaha

~Joka

Hehehe

~Husisvs

Hihi smiech2

~Idiota

Kolejny idiota. Powinni go dojechać równo, a najlepiej unieszkodliwić do 5 pokoleń wstecz. A co gdyby w tym czasie coś naprawdę się wydarzyło ? Czy ludzie sobie sprawy nie zdają z swojej lekkomyślności ?

sebastal

Dobry tytul juz myslalem ze faktycznie cos jest;]