Czy targ staroci czeka „przeprowadzka”?
Opublikowano: 16  Stycznia  2019

Prezydent miasta podjął decyzję, że w okresie zimowym w Rozwadowie nie będzie organizowany Targ Staroci. Na razie nie wiadomo gdzie odbędzie się jego kolejna, wiosenna odsłona.

Organizowany na rozwadowskim rynku Targ Staroci zyskał duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Pasjonaci mieli okazję do wyszukiwania różnych skarbów w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Ze względu na niekorzystną zimową aurę kolejny targ odbędzie się dopiero na wiosnę. Tutaj jednak pojawia się pewien problem, bowiem za kilka miesięcy powinny ruszyć prace związane z rewitalizacją rozwadowskiego rynku.

- Poleciłem już przygotowanie postępowania przetargowego tak, aby w I kwartale 2019 roku przeprowadzić procedurę zamówienia publicznego i aby w połowie roku rozpoczęły się fizyczne prace związane z rewitalizacją Rozwadowa- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prace, które będą realizowane w obrębie rynku uniemożliwią organizacje Targów Staroci w dawnym miejscu. Jak podkreśla prezydent poszukiwana jest inna lokalizacja dla organizacji tego cyklicznego wydarzenia.

- Myślę, że targ zostanie przeniesiony na jedną z sąsiednich ulic. Może będziemy rozmawiać z właścicielem parkingu przed kościołem, Farą. Jest to takie miejsce, które umożliwiłobyorganizację tego typu wydarzenia. Nie chcielibyśmy wyprowadzać Targu Staroci z Rozwadowa, żeby jak gdyby nie zerwać z tą tradycją- wyjaśnia włodarz miasta.

Prezydent zapowiedział, że targ na pewno powróci wiosną i będzie organizowany do późnej jesieni.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~toto
Przenoszenie na parking przy kościele Fara to fatalna lokalizacja. Handlujący nie udźwigną ciężaru opłat jakie są tam ustalane przez właściciela. Tenże parking jest prywatną własnością o czym informują dwie okrągłe tablice zawieszone na solidnych łańcuchach tuż po zapadnięciu zmroku! Niech tam pan LN niczego już nie "zagęszcza", wystarczy, że jest właściciel terenu a teren czyni niedostępnym dla jakichkolwiek użytkownikow!
Dodano: 21  Stycznia  2019  15:39:56
Popieram targ staroci przenieść na Plac Piłsudskiego. Większa dostępność dla ludzi będzie. I jeszcze jak by to była niedziela nie chandlowa np. pierwsza niedziela miesiąca to wtedy zainteresowanie jeszcze większe. A tak ludzie w galerii a na targu tylko ci sami zapaleńcy. Pozdrawiam
Dodano: 19  Stycznia  2019  10:14:49
Nie lepiej przenieść targ koło MDK?. Mieszkańcy mieliby bliżej i z pewnością wzrosłaby liczba oglądających...
Dodano: 18  Stycznia  2019  08:24:43
~widz
Pewnie droga ta tradycja bedzie
Dodano: 17  Stycznia  2019  07:39:06
~bili
parking wybudowało Miasto wraz z Pareafianami,więc nic do niego Proboszczowi.
Dodano: 16  Stycznia  2019  21:23:46
~wola
popieram zdanie Stalowiaka.
Dodano: 16  Stycznia  2019  21:02:12
~Stalowiak
Można przecież go przenieść na tą ulice co jest organizowany piknik militarny przy pkp i po sprawie 😊
Dodano: 16  Stycznia  2019  17:29:42
~WHO
a przed mszą się wyniosą? a po mszy wrócą?

a w dworze to co za mało miejsca?
Dodano: 16  Stycznia  2019  13:25:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe