Czy targ staroci czeka „przeprowadzka”?

Image

Prezydent miasta podjął decyzję, że w okresie zimowym w Rozwadowie nie będzie organizowany Targ Staroci. Na razie nie wiadomo gdzie odbędzie się jego kolejna, wiosenna odsłona.

Organizowany na rozwadowskim rynku Targ Staroci zyskał duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Pasjonaci mieli okazję do wyszukiwania różnych skarbów w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Ze względu na niekorzystną zimową aurę kolejny targ odbędzie się dopiero na wiosnę. Tutaj jednak pojawia się pewien problem, bowiem za kilka miesięcy powinny ruszyć prace związane z rewitalizacją rozwadowskiego rynku.

- Poleciłem już przygotowanie postępowania przetargowego tak, aby w I kwartale 2019 roku przeprowadzić procedurę zamówienia publicznego i aby w połowie roku rozpoczęły się fizyczne prace związane z rewitalizacją Rozwadowa- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prace, które będą realizowane w obrębie rynku uniemożliwią organizacje Targów Staroci w dawnym miejscu. Jak podkreśla prezydent poszukiwana jest inna lokalizacja dla organizacji tego cyklicznego wydarzenia.

- Myślę, że targ zostanie przeniesiony na jedną z sąsiednich ulic. Może będziemy rozmawiać z właścicielem parkingu przed kościołem, Farą. Jest to takie miejsce, które umożliwiłobyorganizację tego typu wydarzenia. Nie chcielibyśmy wyprowadzać Targu Staroci z Rozwadowa, żeby jak gdyby nie zerwać z tą tradycją- wyjaśnia włodarz miasta.

Prezydent zapowiedział, że targ na pewno powróci wiosną i będzie organizowany do późnej jesieni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~KOscielny

Mozna odwołac głupia rewitalizacje Rozwadowa i targ staroci działał by cały czas.Taka ukrywana tajemnica to pod parkingiem przed kościołem, Farą jest stary cmentarz .Sa szkielety tylko nie ma tabliczki bo proboszcz Fary wolał to ukryc.Sa swiadkowie ze widzieli te szkielety,wiec to nie zart.

~Artefakt

Zapomniałem dopowiedzieć że na takich bazarkach staroci jestem kupującym i sprzedającym. W zasadzie zarobione pieniądze przeznaczam na zakup staroci których akurat nie posiadam a na bazarku można to kupić, głównie starą piękną porcelanę. Myślę iż możemy się spotkać na bazarku rozwadowskim już 17 marca bo jest już ciepło a będzie jeszcze cieplej. Taka teraz aura ale w powyższej kwestii decyzja tkwi w gestii Pana Prezydenta.

~Artefakt

Myślę, że jeśli jest problem w tej materii to wdarły się na nasz rozwadowski bazarek złe moce złych ludzi. Jeśli więc ma nasze targowisko staroci nadal ma istnieć decyzja Panie Prezydencie jest prosta a więc lokalizacja po staremu - póki co nie wejdą na Rynek maszyny budowlane a wówczas przenosimy się tam gdzie piknik militarny obok PKP. Miejsca tam jest mnogo. Nie widzę więc w czym tkwi problem!!! Plac Piłsudskiego to dobre miejsce ale to jest Targ Staroci w Rozwadowie, chyba że wykona się w Urzędzie Miasta dodatkowy ruch i będzie obok rozwadowskiego stalowowolski targ staroci. To naprawdę dobre rozwiązanie a miasto nic nie traci. Tak więc w każdą ostatnią niedzielę miesiąca taki targ może się zakorzenić na Placu Piłsudskiego na stałe - nawet w każdą niedzielę i gwarantuję wszystkich zadowolenie z powyższej propozycji. I do zrobienia tego wszystkiego nie są potrzebne ani pieniądze ani też odwaga a li tylko chęć zadecydowania czyli wykonanie normalnego ruchu do jasnej Anielki...!!!

~toto

Przenoszenie na parking przy kościele Fara to fatalna lokalizacja. Handlujący nie udźwigną ciężaru opłat jakie są tam ustalane przez właściciela. Tenże parking jest prywatną własnością o czym informują dwie okrągłe tablice zawieszone na solidnych łańcuchach tuż po zapadnięciu zmroku! Niech tam pan LN niczego już nie "zagęszcza", wystarczy, że jest właściciel terenu a teren czyni niedostępnym dla jakichkolwiek użytkownikow!

Stal

Popieram targ staroci przenieść na Plac Piłsudskiego. Większa dostępność dla ludzi będzie. I jeszcze jak by to była niedziela nie chandlowa np. pierwsza niedziela miesiąca to wtedy zainteresowanie jeszcze większe. A tak ludzie w galerii a na targu tylko ci sami zapaleńcy. Pozdrawiam

melba

Nie lepiej przenieść targ koło MDK?. Mieszkańcy mieliby bliżej i z pewnością wzrosłaby liczba oglądających...

~widz

Pewnie droga ta tradycja bedzie

~bili

parking wybudowało Miasto wraz z Pareafianami,więc nic do niego Proboszczowi.

~wola

popieram zdanie Stalowiaka.

~Stalowiak

Można przecież go przenieść na tą ulice co jest organizowany piknik militarny przy pkp i po sprawie 😊

~WHO

a przed mszą się wyniosą? a po mszy wrócą?

a w dworze to co za mało miejsca?