DHL - opłacalny przewóz opon

Image

Firma DHL to znany przewoźnik, który zajmuje się transportem różnego rodzaju przesyłek w bardzo korzystnych cenach, na przykład zawierających opony. Współpracuje z nim platforma Epaka, za sprawą której możliwe jest dostarczenie paczki w jakiekolwiek miejsce znajdujące się na świecie. A co najważniejsze, umożliwia tę czynność bez wychodzenia z domu. Każda paczka bezpiecznie dociera w dane miejsce.

Przesyłki standardowe

Jako przesyłki standardowe przyjmowane są opony, których średnica jest mniejsza albo równa 60 centymetrów oraz ważą do 31,5 kilograma. Zgodnie z wytycznymi muszą być zapakowane pojedynczo i mieć naklejony list przewozowy. Za paczkę standardową uważana jest również taka, w której znajdują się felgi lub opony z felgami, ale są zapakowane w pudełku kartonowym o regularnych kształtach.

Opony z felgami (koła) są traktowane jako standardowe jedynie po zapakowaniu ich w karton, który ma kształt prostopadłościanu. Opony bez pakowania w karton można wysyłać jako przesyłkę standardową, jeśli są pakowane pojedynczo i zgodnie z instrukcją, z którą klient powinien się zapoznać przed oddaniem paczki.

Jakie są sposoby pakowania opon?

Jednym ze sposobów pakowania opon jest wykorzystanie do tego celu pojedynczego pasa kartonowego. Należy owinąć oponę pojedynczym arkuszem kartonu, który ma adekwatną długość. Przesyłka musi być zabezpieczona taśmą polipropylenową, by opona się nie wysunęła. List przewozowy trzeba nakleić na sporej powierzchni kartonu. Kolejną metodą jest zrobienie w jednym miejscu opony tak zwanej ,,owijki” za pomocą taśmy pakowej i przyklejenie na niej etykiety. Kod kreskowy musi znajdować się na profilu opony, a nie na bieżniku.

Innym przykładem jest sposób pakowania opon za pomocą okrągłych pokryw tekturowych. Należy zakryć nimi powierzchnię ogumienia od góry oraz od dołu. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie przesyłki taśmą polipropylenową. List przewozowy należy nakleić na tekturze. Opłaty za transport tego rodzaju paczek są bardzo opłacalne w firmie DHL, którą można wybrać za pośrednictwem internetowego kuriera Epaka. Cennik dostępny jest na stronie internetowej: www.epaka.pl/cennik-przesylek/dhl

Paczki niestandardowe

Paczki niestandardowe to takie, w których opony są zapakowane w sposób odmienny od tego, przedstawionego przez przewoźnika na stronie internetowej czy w Punkcie Obsługi Klienta. Przykładem tego jest opona zapakowana w folię. Nawet w przypadku spełnienia wymogów związanych z wymiarem i wagą, będzie uznawana za niestandardową, jeśli ma takie opakowanie.

Kurier może również odmówić odbioru od klienta danej przesyłki, jeśli widzi, że może ona uszkodzić inne przewożone paczki, jest niezabezpieczona do transportu lub opakowanie nie zostało dopasowane do ciężaru i zawartości paczki, a także wówczas, gdy na liście przewozowym nie istnieje oznaczenie NST w przypadku przesyłki niestandardowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.