Czy teren obok skateparku doczeka się modernizacji?

Image

Miasto ubiega się o dofinansowanie na nowe zadanie: modernizację terenów położonych obok skateparku. W planach jest również rozbudowa hali tenisowej.

- Mamy przygotowany kompleksowy projekt zagospodarowania od ulicy Staszica do ulicy Czarnieckiego obejmujący różną funkcjonalność, przede wszystkim sportową, która doda dodatkowe funkcje stadionowi lekkoatletycznemu. Przede wszystkim pojawi się ścieżka biegowa i rowerowa, która idzie po korektorze sanitarnym, wzdłuż kanału wodnego. Na te tereny moglibyśmy wjechać od parku miejskiego, ulicą Leśną, na wysokości stacji benzynowej i przejechać również pod mostem. Tutaj projekt obwodnicy jeszcze komplikuje komunikację, jednak w ten sposób możny by było dojechać do błoni, do Vivo- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Projekt uzupełnia rewitalizację terenu sąsiadującego ze skateparkiem. Miałby tam powstać duży tor rolkowy, w jego wnętrzu pojawiłby się tor pumptrackowy, umożliwiający wykonywanie różnych ewolucji na rowerze czy rolkach. Projekt zakłada wydobycie ciekawych i unikalnych wartości ekologicznych. Zostaną również wykonane nowe nasadzenia, zarówno drzew, krzewów jak i innych roślin. W planach jest budowa 2 oczek wodnych oraz drewnianych tarasów nad nimi. W ramach tego zadania powstałoby też nowe oświetlenie i monitoring.

Jak podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny miasto ma przygotowany także inny projekt dotyczący hali tenisowej, mieszczącej się obok skateparku.

- Mamy przygotowany projekt techniczny rozbudowy i poszerzenia hali tenisowej. Dzisiaj rozwój tej dyscypliny sportu jest bardzo dynamiczny. Bardzo wielu użytkowników, również tych w wielu szkolnym: dzieci i młodzieży korzysta z hali tenisowej. Mamy w Stalowej Woli duże talenty, jak chociażby Oliwkę, która ćwiczy w naszym klubie, więc będziemy chcieli inwestować w ten sport. Patrzymy jednak na możliwości finansowe miasta Stalowej Woli. Wbrew temu co niektórzy sądzą nie uruchamiam wszystkich projektów, które mam gotowe do realizacji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Koszt rozbudowy hali tenisowej to około 6 mln zł. Miasto może liczyć na pozyskanie dofinansowania w wysokości 33% z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak dodaje Lucjusz Nadbereżny miasto do tego zadania musiałoby dołożyć z własnej kieszeni ok. 4 mln zł, dlatego inwestycja ta nie znalazła się w tegorocznym budżecie miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@wyborca
Zapomnij, miastu kończy się limit kredytowy. Jak nie znajdzie prędko inwestorów na obiecane 140 ha, miasto całą nadwyżkę budżetu będzie musiało przeznaczyć na obsługę zadłużenia

@katolik
33% dofinansowania do budowy placu zabaw w mieście wielkości Stalowej Woli nie powinno być powodem do dumy. To jest dzieciniada, a nie poważne zarządzanie miastem.

~wici

Brakuje tam pizzerni i budki z piwem !

No i jeszcze bawialni dla piesków i kotków.

wyborca

Pump track spoko, ale można by pójść dalej i zbudować różne elementy do ćwiczeń techniki jazdy na rowerze górskim (do omówienia ze środowiskiem), bo czegoś takiego chyba nigdzie jeszcze nie ma.

~Zumba

Lepiej park w Charzewicach doinwestowac.

~jasio

a jak miasto ma parem groszy to niech da na szpital

~jasio

ze tenisiści som bardzo zaradni toi potrafią sami sobie za swoje wybudować chalem tenisowom abo nawet skocznie krytom

~jasio

abo taka keerrber trenowala za nasze a reprezentuje Niemcy a zarobione 40 milionof dolaruf trzyma w swojej skarpecie a na łorkiestre dala tylko łuzywana rakieta tenisowa / z tego wynika

~jasio

przeca tenisiście grajom prywatnie zarabiają miliny np. taka radwonska na łolimpiadach 2 razy odpadla w 1 rundzie i i tak zarobila 30 milionof dolarów to chyba ma za co wybudować sobie jakas hala abi pałac abo dac uzywanom swoja suknie slibna na łorkiestre pomocy

~katolik

bazant dofinansowan jeszcze sporo bedzie wiele rzeczy sie zrobi palancie z po

~bazant15

Zadnych dofinansowan dla Lucka,teraz czas spłacac kredyty ktore narobił placowy zabawowy Lucek.