Obwodnica ominie Energetyka

Image

Prace przy obwodnicy Stalowej Woli i Niska niedługo się rozpoczną. Droga przetnie ROD Hutnik I, ale ominie ogródki przy Elektrowni.

Dla Stalowej Woli budowa obwodnicy to połączenie miasta z węzłem S19. Minusem są zmiany jakie czekają działkowców, którzy mają swoje ogródki na trasie. Hutnik II utraci niemal 200 działek. Wprawdzie działkowcy dostaną odszkodowanie za altanki i części trwałe, ale utracą pielęgnowane od pokoleń miejsce odpoczynku. Jest szansa, że w miasto przygotuje dla nich miejsce w innej lokalizacji, ale nie każdy chce zaczynać od nowa.

Udało się natomiast uratować inny ogród działkowy.

- Korekta przebiegu obwodnicy spowodowała, że ogród działkowy Energetyk nie ulega wcześniejszym planom likwidacji. Wcześniejsze plany zakładały, że miał być całkowicie zlikwidowany. Korekta trasy (niżej elektrowni) sprawia, że obwodnica minie ogród działkowy- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zakładana, że prace przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska rozpoczną się na wiosnę tego roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ggg

i przenieść stolice do stalowej wólki

~Lipa

j 23 Ty człowieku chyba tylko chodzisz na piechotę, bo pojęcia nie masz co dzieje się na tej drodze w godzinach szczytu. Bredzenie czy to obowdnica czy droga nie mam sensu. Ważne jest że będzie alterentywa dla obecnej trasy Stalowa Nisko i o to głownie chodzi. Jak dziadek j23 chce to niech kupi działkę poza miastem i tam sadzi te dwa rządki ziemniaków.

~Edek

Prace ruszo w odpowiednio momencie co czeba.

~J 23

Do ~cdn Oj człowieku, to nie chodzi o działki, działek mi nie żal, to chodzi o to, że nie robi się obwodnicy w mieście. Spaliny i hałas mają być poza miastem, a nie w mieście.

~mieszkaniec

Do tomi, nie masz pojecia o czym piszesz bo bylo 5 propozycji pzebiegu tej obwodnicy i to SZLEZAK zadecydowal o obecnym przebiegu tej obwodnicy. Mylisz sie tez co do tego ze obwodnica to inwestycja krajowa a nie miejska. To jest typowa inwestycja miejska robiona przez GDDKiA z polecenia wladz miasta STALOWEJ WOLI i NISKA. Gdyby ta droga byla czescia np. drogi ekspresowej to wtedy by byla droga krajowa.

cdn

Plan tej obwodnicy jest super.Wlasnie taki jest najlepszy.Brawo.A te smieszne dzialki powinny byc zaorane do ostatniej.To nie miejsce na slumsy.

~J 23

Plan tej "pseudoobwodnicy" jest po prostu z du...y a nie z głowy! To przecież dodatkowa ulica w mieście, na dodatek w trudnym terenie i pozbawiająca sensu "rewitalizacji" błoni i skarpy. Spaliny i hałas w mieście nadal. A czy ktoś został ukarany za zrobioną z wadami podskarpową? Co rok trzeba walczyć tam z progami przecież. Kto tą inwestycję odebrał?

~nescafe

Przecież to zwykła droga przez miasto. Kolejny generator spalin. Jak władze miasta mogły podpisać się pod czymś takim bez względu na to kto przy niej był. Jaka to obwodnica?

~Leszek

Jeśli obwodnica będzie budowana z takim poświeceniem jak skarpa to jest szansa że będzie to droga dwujezdniowa i dwupasmowa. Jest tylko jeden warunek ze zaczną budowę z obu jej końców równocześnie l i się miną w połowie 😁

~Siemanko

My tu gadu gadu a Rafał marznie na błoniach pilnując budowy obwodnicy, co prawda sam się zdeklarował. Zapierdziel taki ze nie mają czasu taczki załadować, porostu robota pali się w rękach. 😂

~tomi

Przebieg obwodnicy ustalila Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad a nie Szlęzak czy Nadberezny. Oni mogli co najwyżej opiniować i składać wnioski do GDKiA. Obwodnica to inwestycja krajowa nie miejska.

~marek

Do misia, do kogo masz pretensje bo przebieg tej obwodnic ustalil SZLEZAK.

~misia

Czytam komentarze i stwierdzam iż jest w nich wiele racji. Wiem który to z włodarzy miasta podarował nam mieszkańcom i działkowiczom t a k i prezent .Mam nadzieje że los zrewanżuje mu się podobnym prezentem . Jak można było odebrać miastu miejsce wypoczynku i relaksu ludziom którzy przez lata dbali o to by miasto miało dodatkowy zdrowy płat płuca. Teraz dodatkowo oprócz aluminium będziemy mieć smog. Jest tyle nieużytków poza miastem przez które mogłaby przebiegać droga omijająca miasto.To co ma powstać nie jest obwodnicą to droga śmierci.

~ghost

Może zanim powstanie obwodnica ktoś odśnieży drogi. SKANDAL co się dzieje z odśnieżaniem w tym roku. Czyżby zabrakło kasy? Poszła na pomniki i świętowanie?

~suweren

Skoro Pan Prezydent monitoruje tę sprawę i chce dobra mieszkańców miasta, to ja uprzejmie poproszę żeby ta droga nie była budowana na nasypie. Tam jest niecka od strony osiedli i otwarta przestrzeń od strony Sanu, jak tiry zaczną po nasypie jeździć to będzie hałas na pół miasta, nie wspomnę o wypoczywających na błoniach, bo Ci będą mieli wybór - po prostu nie będą na błonia chodzili.
Proszę sprawdzić czy droga nie mogłaby iść nie na nasypie tylko wzdłuż wału i być oddzielona od działek i reszty miasta ekranami dżwiękochłonnymi - tak aby była jak najmniej uciążliwa.
Ja wiem że kombinowanie z nasypem wynika ze strachu że droga zacznie się zapadać jak Podskarpowa, ale za to należy się nagroda temu kto wymyślił taki jej przebieg.
Druga prośba do Pana Prezydenta jest taka, żeby magistrat sprawdził czy wykonawca przeprowadził badania ewentualnego negatywnego wpływu tej drogi na budynki wybudowane na Skarpie.
Dziwię się że nie protestują mieszkańcy Skarpy i Porębów, ale to może dlatego że nie wierzą że ta droga powstanie.
Jeśli z tego co postuluję nic jednak się nie da zrobić, uprzejmie proszę żeby Pan Prezydent wystarał się o ekrany dźwiękowe na tym nieszczęsnym nasypie.
Z góry dziękuję za pozytywne załatwienie sprawy.

marines

To w końcu hutnik 1 czy hutnik 2 za sanem??????????????????????????

e2rds

Panie redaktorze czy nie namieszał pan, to w końcu obwodnica przetnie ROD Hutnik I, czy Hutnik II. Niech pan się określi.

~jasio

abo dokfaterowac do prawdziwych rolnikow żeby tam chociaż na własne zarcie sobie zapracowali w polu prawdziwym

~jasio

dzialkowiczow przeniwsc do pgieeru i przydzielić po 100- hektarof każdemu żeby jygo praca przydala się ludzkości bo do tyj pory przypomina to zabawe w piaskownicy i marnowanie czsu i wysilku

~Lekarz

manekinku jakiego płatnego , gdzie ty się leczysz? Zapraszam na wyszyńskiego

~no nie wiem

ciekawe ile i kogo kosztowała zmiana projektu przebiegu tej trasy?czy to było warte tych paru worków cebuli ?

manukun

Miasto już ma połączenie z planowaną S19,wbrew sugestiom płatnego artykułu. Zarówno dk77, jak i dk 19 istnieją.

~Danfos

A te działki w tym miejscu to są potrzebne jak łysemu grzebień. Orać i nie gadać.

~Lipa

Miasto, a kto się pytał Ciebie rowerzysto o zdanie ?

~jajko!

do Pomysł - a nie pomyślałeś, że za wałem też są działki - ROD Krokus? bo bardzo słaby ten Twój "pomysł"... ;]

~csa

weber już 3 lata temu zaczął kopać obwodnicę na wiecu partyjnym w miejscu przebiegu. umiech

~Pomysł

To teraz zrobić drugą korektę i puścić drogę za wałem i nie ruszać ogródków Hutnik 2
...proste?

~csa

czyżby wybory do sejmu w tym roku.umiech

cdn

Nawet za darmo nie chciałbym miec tam działki na tym Hutniku.Co to za wypoczynek w spalinach????Kuzwa.....zaorać to bo bedzie z aut przejeżdżających obwodnica wyglądało to jak slumsy w Indiach .

~Miasto

Czekamy na taką korektę która spowoduje że pseudodroga ominie też miasto