Obwodnica ominie Energetyka

Image

Prace przy obwodnicy Stalowej Woli i Niska niedługo się rozpoczną. Droga przetnie ROD Hutnik I, ale ominie ogródki przy Elektrowni.

Dla Stalowej Woli budowa obwodnicy to połączenie miasta z węzłem S19. Minusem są zmiany jakie czekają działkowców, którzy mają swoje ogródki na trasie. Hutnik II utraci niemal 200 działek. Wprawdzie działkowcy dostaną odszkodowanie za altanki i części trwałe, ale utracą pielęgnowane od pokoleń miejsce odpoczynku. Jest szansa, że w miasto przygotuje dla nich miejsce w innej lokalizacji, ale nie każdy chce zaczynać od nowa.

Udało się natomiast uratować inny ogród działkowy.

- Korekta przebiegu obwodnicy spowodowała, że ogród działkowy Energetyk nie ulega wcześniejszym planom likwidacji. Wcześniejsze plany zakładały, że miał być całkowicie zlikwidowany. Korekta trasy (niżej elektrowni) sprawia, że obwodnica minie ogród działkowy- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zakładana, że prace przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska rozpoczną się na wiosnę tego roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@rolnik
Nie będzie. Prezydent zrezygnował z dotacji na budowę mostu na Sanie.

~Rolnik

A kiedy będzie most łączący Chłopską Wolę z ViVO?

~goumny

Każda partia polityczna, to ludzki rynsztok.

~kkk

do ursus

A a latach 70-tych i początek 80-tych to się nie męczyli?
Wtedy to wyła Elektrownia i jeden syf z kominów był.!.
Zawsze Wam niedogoda.

manukun

@ursus
Trzeba było się odwdzięczyć za poparcie partii...

~edziu

Kaaaaboooom!!!

~Ursus

Pewnie miał w tym jakiś interes, że zrezygnował z tych 150 mln. . Przykro że tak się stało, i za kilka lat, ludzie tam mieszkający będą się musieli męczyć z hałasem i spalinami.

manukun

@ursus
Jeszcze w 2014 Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo. Nowa droga połączyłaby miasto z S74 po drugiej stronie Sanu, co dałoby bezlolizyjną obwodnicę z dala od miasta.

Tymczasem zamiast tego powstanie ulica przez środek terenów rekreacyjnych pod oknami bloków na Skarpie, Pławie i Porębach. Sympatycy PiS próbują usprawiedliwiać nieudolność władz, tłumacząc to koniecznością budowy dojazdu do fabryk w Nisku. Co ma piernik do wiatraka?

~Ursus

A i zobaczcie, jak pięknie poprowadzono obwodnicę Lublina. U nas też dało by się lepiej, ale jak przystało na Bublową Wolę, ma być gorzej niż gdzie indziej.

~Jimbo

Przykładu poprawnie, zaplanowanej obwodnicy nie trzeba daleko szukać. Wystarczy udać się, do Kraśnika i przejechać się ich obwodnicą.

~J 23

do ~Lipa Nie, nie jesteś w stanie iść jakimkolwiek tokiem rozumowania. Nigdzie nie pisałem, że chodzi mi o ogródki działkowe, więc nie pisz bzdur! Projekt tej "pseudoobwodnicy" jest baardzo słaby. Obwodnica powinna być oddalona od miasta wtedy to ma jakiś sens! W tym układzie jest dodatkową ulicą w mieście i tyle! Koniec tematu. Ale ty wszędzie szukasz miejsca na te ziemniaki ;)

~Jukiduki

edziu ty, własnej dupie nie możesz zabronić srać, a co dopiero używać ludziom konkretnych słów, ruski trollu.

~edziu

Do jukiduki, musze wszystkim forumowiczom wyjasnic pewne sprawy bo tak dalej nie moze byc a o co mi chodzi. Wiec chodzi o to ze wystarczy ze ktos uzyje wyrazu hejterzy,lemingi, wypociny. pseudo opozycja i juz wszyscy hejterzy mysla ze to ''edzia'' komentarz. Dlatego od dzis zabraniam komukolwiek uzywac tych prawdziwych slow bo potem jestem posadzany ze te komentarze pisze zawsze ja.

~grzybiarz

A ja sie bardzo ciesze ze mamy duzo sniegu bo przynajmniej w przyszlym roku jesienia bedzie duzo grzybow. Poprzednie 4 zimy byly bez sniezne a grzybow w lesie bylo na lekarstwo. Powiem wiecej nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. A latem juz w przyszlym roku nikt o tym sniegu nie bedze pamietal.

~do ghost

jest styczeń człowieku więc śnieg pada,,,,a to że w tym roku jest normalnie to się ciesz nie narzekaj ,,,,przyjdzie maj będzie ciepło poczekaj POCZEKAJ

~Mieszkaniec

Zapomnieliście wspomnieć o ogrodzie San i jego likwidacji pod Obi

~Działkowiec

Hutnik 2 z Hutnikiem 1 wam się pomylił Osły piszecie artykuły a nie macie pojęcia o czym nawet. Hutnik 2 to za Sanem w stronę Pysznicy hehe

~Działkowiec

Hutnik 2 z Hutnikiem 1 wam się pomylił Osły piszecie artykuły a nie macie pojęcia o czym nawet. Hutnik 2 to za Sanem w stronę Pysznicy hehe

~Działkowiec

Hutnik 2 z Hutnikiem 1 wam się pomylił Osły piszecie artykuły a nie macie pojęcia o czym nawet. Hutnik 2 to za Sanem w stronę Pysznicy hehe

~Działkowiec

Hutnik 2 z Hutnikiem 1 wam się pomylił Osły piszecie artykuły a nie macie pojęcia o czym nawet. Hutnik 2 to za Sanem w stronę Pysznicy hehe

manukun

Edziu, już Ci wielokrotnie powtarzałem, że Szlęzak lobbował budowę mostu na Sanie i trasowanie obwodnicy S74. Nadbereżny z mostu zrezygnował, 150 mln zł dotacji z funduszy województwa poszło na most w Mielcu, a Stalowej Woli została ulica przez środek terenów rekreacyjnych pod oknami bloków na Pławie, Skarpie i Porębach.

~Lipa

do j23 idąc Twoim tokiem myślenia zapewne każda obwodnica Warszawy przebiega poza granicami miasta Warszawa. Gratuluje intelektu. Chodzi o wyprowadzenie ruchu z dróg lokalnych i zapewnienie większej przepustowości. Jednocześnie ogranicza się cięzki ruch przez centrum miasta. Swoja drogą w Nisku obowdnica jest i spełnia swoją funkcje gdyż tiry nie mają przejazdu przez centrum Ciołku, a jak nie masz gdzie sadzić ziemniaków to proponuje powrót na wieś skad przeszedłeś.

~kolok

bijecie tu pianę za każdym razem gdy temat się odświeża. i co? NIC!!!
bubel będzie realizowany.

~J 23

do ~GRZ Gdzie Ty te krówki widziałeś, bo chyba nie w Pysznicy ;)

~J 23

O Wy ludziki wystawcie głowy poza Nisko czasem. Przecież obwodnica wcale nie musi być w granicach miasta!!! Obwodnica ma omijać miasto, zabierać hałas i spaliny. Jak już się robi coś to trzeba to dobrze przemyśleć i zrobić na lata, a nie na pokaz. Już mamy podskarpową z automatycznymi progami co roku.

~Jukiduki

A ja tam ogromnie zazdroszczę, edziowi , edkowi, kierowcy, panu STALOWKA itp., tego że jest takim dupolizem. Gdybym ja taki był, to na pewno osiągnął bym w życiu większy sukces, a tak muszę być zwykłym szarym obywatelem polandii.

~kierowca

Do j23, nie masz pojecia o czym wypociles bo ta obwodnica nie biegnie przez miasto ,ale na granicy miasta z gmina PYSZNICA. Gdybys mieszkal na ulicy STASZICA albo J.P.2. to bys sie bardzo cieszyl ze ta obwodnica tamtedy przebiega. A dlaczego bo ludzie mieszkajacy bezposrednio przy tych ulicach maja juz dosc halasu i smrodu od przejezdzajacych tam TIROW.Jeszcze ci dodam ze rzeka SAN jest granica naszego miasta bo pewnie tego nie wiesz.

GRZ

O kurna dobre!

Spaliny i hałas na wieś. Krówki i cisza do miasta!

cdn

cytat roku....,,Spaliny i hałas mają być poza miastem, a nie w mieście."..Naprawde ??? Po za miastem????Wiec zylem w ciemnocieumiechumiechumiechumiech

~J 23

Do Łipa. Powiem tak, wszystko co napisałeś to tzw lipa! Jestem mieszkańcem Stalowej Woli i UM Stalowa Wola powinien myśleć o mieszkańcach Stalowej Woli, a nie Niska. Dodatkowej ulicy w Stalowej Woli nie można nazwać obwodnicą i koniec tematu. Zróbcie sobie obwodnicę w Nisku tuż przy osiedlach i domach, najlepiej wzdłuż sandomierskiej tylko 20m na lewo od niej - i cieszcie się obwodnicą - to Wam rozwiąże problem.