Antyszczepionkowcy czy wandale?

Image

Na elewacji wyremontowanej przychodni, znajdującej się na terenie szpitala, ktoś wymalował czarną farbą hasło „szczepię trutkę”.

W Polsce ruch antyszczepionkowy jest mocno rozwinięty. Tych, którzy uważają, że szczepienia zapobiegające groźnym chorobom są potrzebne, być może jest tyle samo co przeciwników szczepień, co nie zmienia faktu, że ktoś w Stalowej Woli, zapewne mocno niezgadzający się z obowiązkiem szczepienia dzieci, zareagował w sposób, który można nazwać wandalizmem, niszcząc elewację budynku przychodni. Napis wykonany czarną farbą o treści „szczepię trutkę” wraz z rysunkiem trupiej czaszki i przekreśloną strzykawką ma zapewne wymownie zachęcać rodziców dzieci udających się do przychodni do refleksji na temat szczepień.

Ruch antyszczepionkowców w Polsce rośnie w siłę. Wielu rodziców nie chce szczepić swoich dzieci uważając, że szczepionki zawierają wiele szkodliwych, wręcz trujących substancji i w rezultacie przynoszą więcej szkód niż pożytku. Zwolennicy podkreślają, że to dzięki szczepionkom udało się wyeliminować wiele groźnych chorób, a po epidemiach nie ma już praktycznie śladu. W Polsce miały już miejsce procesy sądowe wytoczone rodzicom dzieci odmawiających szczepień, np. w Inowrocławiu, gdzie matka i ojciec małej dziewczynki odmówili szczepienia po tym jak starsze dziecko miało powikłania poszczepienne.

W Polsce trwa debata społeczna na temat szczepień dzieci. Eksperci medyczni zastanawiają się nad tym jak zmusić rodziców do szczepienia dzieci. Propozycje są takie, by niezaszczepionych maluchów nie przyjmować do żłobków i przedszkoli, a także by wstrzymać wypłacanie świadczeń 500 plus na dzieci nieszczepione. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” uważa takie działania za nielegalne. Dokumentacja medyczna jest niejawna i instytucje nie mają prawa wydawania nakazu ujawniania jej. Potwierdza to wyrok Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich i Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
SzoPeN

WWW: "Przez resztę życia będzie musiało przebywać w grupie (szkoła, studia, praca)" - błąd. Persymona nie ma i nigdy nie miała nic wspólnego z wymienionymi w nawiasie i żyje. W szałasie, bez elektryczności i szkodliwego promieniowania, jedząc korzonki i lecząc wszystko nasiadówkami z szałwii, ale żyje. Internetu też nie ma, gdyż jest niezdrowy. Wiadomości wysyła do szwagra telegramem, a on wrzuca do sieci. Stąd długo czeka się na odpowiedź od niej.
Ps. Chodzą słuchy, że była szczepiona i teraz widzisz ci się porobiło.

~niniwa

W artykule jest poważny błąd merytoryczny.
Jest: "Ruch antyszczepionkowców" a powinno być:
"Ruch proepidemików".

~rtm

Drobny błąd jest w artykule
"W Polsce ruch antyszczepionkowy jest mocno rozwinięty." Powinno być "mocno niedorozwinięty"

~www

Persymona, jak jest dobre przedszkole to warto oddać tam dziecko, żeby się socjalizowało i nabierało samodzielności. Przez resztę życia będzie musiało przebywać w grupie (szkoła, studia, praca) więc dobrze żeby uczyło się tego od początku.

Persymona

oczywiście do przechowalni o nazwie przedszkole,sam se oddawaj swoje "dzieciątko"

Persymona

oj wy durnoty,tak pieprzycie, ze az słabo Unik i inni,swojej dupy pilnować!

~Unik

Pełna odpłatność leczenia i brak możliwości uczęszczania do przedszkola i szkoły i niech nie szczepią.

koliii

"A zawsze myślałam,że za wszystkie choroby odpowiada genetyka człowieka."
I jak takiemu wytłumaczysz? Ma swój świat! Niech organizują dalej "ospa-party" i niech im dzieci umierają jak są idiotami. Dać im "wolną" rękę.

~www

CYTAT
Te groźne choroby udało się wyeliminować między higienicznemu trybowi życia, bieżącej wodzie i kanalizacji.

A to ciekawe, bo jak popatrzysz na historyczne statystyki zachorowań to wynika z tego, że mieliśmy nagłe, skokowe poprawy higieny w Polsce. Co ciekawe te nagłe poprawy higieny i budowy wodociągów i kanalizacji miały miejsce akurat w tym czasie co wprowadzanie masowych szczepień na daną chorobę.

Jak masz takie głupoty powtarzać to lepiej puknij się porządnie w czoło zanim zaczniesz polio leczyć mydłem.

Warunki higieniczne mogły mieć co najwyżej wpływ na zmniejszenie odsetka śmierci wśród osób które chorują, a nie na zmniejszenie zachorowalności.

~mieszkaniec

Ja jestem za szczepieniem ale jak coś się stanie to nie państwo nakazujące potem musi się opiekować takim dzieckiem to niech płaci chociaż rodzicom za tę opiekę a nie szczep jak nie to po sądach będziesz ciągany. Jak coś się stanie to nasze wspaniałe państwo wypina się na takich ludzi i radźcie sobie sami. Taki polski paradoks.

~siwy

ci co się nie szczepia nie maja prawa do publicznych przedszkoli i szkół!

~do lekarz

Pierniczycie takie pierdoły i banialuki. że głowa mała.
A zawsze myślałam,że za wszystkie choroby odpowiada genetyka człowieka.

~monika

Mówią, że nie musisz szczepić wszystkich dzieci, wystarczy tylko te które chcesz żeby przeżyły. Coś w tym jest2

Tymcio2708

To jest nie do pomyślenia jak można nie zaszczepić dziecka które gdy faktycznie zachoruje to będzie bardzo ciężko to przechodzić nawet grozi mu śmierć. Cały świat się z nas śmieje oni szczepia dzieci szczepionkami skojarzonymi 6w1 one maja bezpieczne komponenty i nic się nie dzieje tylko trzeba zapłacić a kiedyś my byliśmy przecież też szczepieni o wiele gorszymi jakościowo szczepionkami i żyjemy. Nie rozumiem rodziców którzy skazuja swoje własne dzieci na śmierć nie szczepiąc ich.

~set

A wiec tak.Jak ktoś nie chce szczepić to niech nie szczepi ale w razie choroby na które są szczepionki za leczenie powinni płacić ze swojej kieszeni.To samo powinno być dla pożeraczy dopalaczy

~hehehehe

Jeden pajac podpisuje sie "lekarz" wiedzy medycznej brak.
inny pisze że "łobowiązkowe to zło", a nie zdaje sobie sprawy że i tam są obowiązkowe a dobrowolność polega tylko na wybraniu czy prywatnie czy publicznie.
"Szczypiunki nie działajo i majo rtędź" absolutny hicior u tych pajaców ryba też zawiera rtęć, chlor i sód są zabójcze dla człowieka al i tak soli używamy.
"szczypiunki nie są poczebne bo tych chorobów jusz nie ma" To nie tak ze nie ma, po prostu jesteśmy na nie odporni dzięki szczepionkom.
"nie chcem nie szczepiem!" Mhm super stwórz idealne podwaliny żeby wirus sobie na spokojnie zmutował i dał rade przełamać barierę odpornościową szczepionych.
Podsumowując: nieszczepieni powinni miec zakaz wstepu do przedszkoli, szkół, szpitali publicznych. Chcesz być debilem to płać za to słoną cenę. W USA już grupy tych idiotów doprowadzają do powrotu POLIO! Kuteczka POLIO!? Choroba która wyniszcza, której ostatnia ofiara żyje, chyba, jeszcze w USA w mechanicznym płucu. A ci na hurra ją z powrotem przywracają. Patrzcie pajace na Ukrainie nie ma obowiązku szczepień i teraz co przyjechali Ukraińcy i chorują! To pewnie dlatego że nie czytali jakiegos "super światłego pościka na fejsbuku który wyszystko objaśnia że szczypionki są zue". Powiedział bym że dobrze nie szczepcie to wsze dzieciaki poumieraja, gdyby nie fakt ze wasza głupota naraża wszystkich nas. Reasumując kazdemu nie szczepiącemu dzieci powinien zabrać sąd.

~Agakiki

Kruger napierw piszesz ,że dobrowolne.Kolejno wklejasz gdzie są obowiązkowe.Czyli dobrowolne obowiązkowe???hmmmmm Poczytaj dalej bo Baltazar ma rację sprawdzałam mapę.

~Agakiki

Kruger napierw piszesz ,że dobrowolne.Kolejno wklejasz gdzie są obowiązkowe.Czyli dobrowolne obowiązkowe???hmmmmm Poczytaj dalej bo Baltazar ma rację sprawdzałam mapę.

~Agakiki

Kruger napierw piszesz ,że dobrowolne.Kolejno wklejasz gdzie są obowiązkowe.Czyli dobrowolne obowiązkowe???hmmmmm Poczytaj dalej bo Baltazar ma rację sprawdzałam mapę.

~Agakiki

Kruger napierw piszesz ,że dobrowolne.Kolejno wklejasz gdzie są obowiązkowe.Czyli dobrowolne obowiązkowe???hmmmmm Poczytaj dalej bo Baltazar ma rację sprawdzałam mapę.

b.l.u.e.

Będziecie płakać jak wasze dzieci zachorują. A przez was będą narażone na choroby dzieci które nie mogą być szczepione że względu na stan zdrowia.

~adaś

Brawo kruger trzeba uświadamiać, bo oni dalej jadą na hasełkach typu "głupki sami se eliminują" w stosunku do antyszczepionkowców, tylko nie wiedzą że o sobie mówią i piszą.

Dorzucę coś od siebie:
Ciekawe dlaczego szczepi się przymusowo Polaków szczepionkami, które już dawno wycofano z rynku niemieckiego?

kruger

Co ty za bzdury opowiadasz. W byłych krajach zsrr jest dobrowolność szczepień.
Szczepienia obowiązkowe: Polska, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Słowacja, Słowenia, Francja, Belgia.
Dobrowolne, refundowane: Austria,Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Rosja.

~Baltazar

XYZ o Niemczech piszesz bzdury bo tam nie ma przymusu.Byłe państwa ZSRR go mają.A czego boisz sie dzieci nieszczepionych????Przecież Twoje szczepione są nosicielami patogenów ze szczepionek.Kolejno skoro szczepione to nie zachorują😀Lekarz Ci powieedział i w TVN ,że przejdą mniej boleśnie .Robić ludzi w konia i szczuć na siebie tyle ten rzad potrafi a Ty łykasz jak pelikan wszytko.

~XYZ

Niemcy to świadomy naród. Nie mają też ograniczeń prędkości na autostradach, a Niemcy potrafią kulturalnie na nich jeździć.

Co nie zmienia faktu, że do większości przedszkoli dzieci nie szczepionych nie zapiszesz właśnie w Niemczech. A za brak konsultacji z lekarzem w sprawie szczepień dostajesz mandat pare tysięcy EUR.

~Jiokn

Antyszczepionkowcy czy wandale? Analfabeci na pewno

~Lekarz

@XYX
No właśnie jest ten problem że w POLSCE TRZEBA szczepić, nie ma dowolności.
W sąsiednich Niemczech, w Czechach i innych CYWILIZOWANYCH krajach jest dowolność. Chcesz to szczepisz, nie to nie.
Czy słyszałaś np. o epidemiach w Niemczech, choć w ostatnich 3-4 latach przybyło do nich 3 miliony obywateli z krajów gdzie o szczepionkach nic nie słyszeli smiech2 ?
Tylko u nas państwo opanowane przez lobby koncernów farmaceutycznych i na siłę szczepienia!

~Knor

Niech nie szczepią. Głupota sama się zawsze neutralizuje.

~XYZ

Nie chcecie szczepić to nie szczepcie, ale od moich dzieci proszę swoje trzymać z daleka!

~Lekarz

Zwolennicy podkreślają, że to dzięki szczepionkom udało się wyeliminować wiele groźnych chorób, a po epidemiach nie ma już praktycznie śladu.

Te groźne choroby udało się wyeliminować między higienicznemu trybowi życia, bieżącej wodzie i kanalizacji. Żadna szczepionka nie pomoże jeśli będziemy siedzieć w brudzie i syfie, nie myć się, jak to bywało jeszcze kilkadziesiąt lat temu.