PKS -y będziemy "łapać" w Charzewicach

Image

Przystanek autobusowy obsługujący autobusy dalekobieżne zostanie przeniesiony z Rozwadowa do Charzewic. W dalszym ciągu na rozwadowski Rynek będą dojeżdżały autobusy komunikacji miejskiej.

Prezydent zapowiada, że po modernizacji rozwadowskiego Rynku zmieni się organizacja ruchu w Rozwadowie. Po zmianach będzie odwrotnie niż to jest obecnie, czyli będziemy wjeżdżać w ulicę jednokierunkową od ulicy Broniewskiego i wyjeżdżać przy zajeździe w prawo. Jest to związane m.in. ze zmianą wjazdu autobusów na Rynek..

- Po rewitalizacji na Rynek nie będą wjeżdżały busy, czy autobusy komunikacji dalekobieżnej. Takim przystaniem dla komunikacji zbiorowej (szerszej) będzie przystanek w Charzewicach, który chcielibyśmy wykonać do września tego roku. Chcemy żeby część autobusów zatrzymywało się na przystanku obok dworca PKP i wyjeżdżało dalej ul. Dąbrowskiego do ulicy Rozwadowskiej omijając Rynek- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent przez Rozwadów codziennie przejeżdża blisko 100 autobusów dalekobieżnych. Działania, które zostaną podjęte przez miasto zniwelują przejazd ciężkich pojazdów przez Rynek. Zamiast zajezdni autobusowej pojawią się 2 przystanki komunikacji publicznej dedykowane dla autobusów elektrycznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.