PKS -y będziemy "łapać" w Charzewicach

Image

Przystanek autobusowy obsługujący autobusy dalekobieżne zostanie przeniesiony z Rozwadowa do Charzewic. W dalszym ciągu na rozwadowski Rynek będą dojeżdżały autobusy komunikacji miejskiej.

Prezydent zapowiada, że po modernizacji rozwadowskiego Rynku zmieni się organizacja ruchu w Rozwadowie. Po zmianach będzie odwrotnie niż to jest obecnie, czyli będziemy wjeżdżać w ulicę jednokierunkową od ulicy Broniewskiego i wyjeżdżać przy zajeździe w prawo. Jest to związane m.in. ze zmianą wjazdu autobusów na Rynek..

- Po rewitalizacji na Rynek nie będą wjeżdżały busy, czy autobusy komunikacji dalekobieżnej. Takim przystaniem dla komunikacji zbiorowej (szerszej) będzie przystanek w Charzewicach, który chcielibyśmy wykonać do września tego roku. Chcemy żeby część autobusów zatrzymywało się na przystanku obok dworca PKP i wyjeżdżało dalej ul. Dąbrowskiego do ulicy Rozwadowskiej omijając Rynek- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent przez Rozwadów codziennie przejeżdża blisko 100 autobusów dalekobieżnych. Działania, które zostaną podjęte przez miasto zniwelują przejazd ciężkich pojazdów przez Rynek. Zamiast zajezdni autobusowej pojawią się 2 przystanki komunikacji publicznej dedykowane dla autobusów elektrycznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@???
Nie, urzędasom nie mieści się w głowie, że w mieście wielkości Stalowej Woli potrzeba jednego centrum przesiadkowego, gdzie możliwa będzie wygodna przesiadka z komunikacji miejskiej na PKS, PKP czy prywatnych przewoźników.

~:)))))))))))

Czyli busy jadące do Lublina nie zatrzymają się na rynku w Rozwadowie? Przecież nie pojadą do Charzewic, bo jadąc do Lublina skręcają koło muzeum w kierunku Lublina.

Chyba że busy do Lublina i Kraśnika zatrzymają się koło dworca PKP w Rozwadowie, bo tam mają przejeżdżać i wyjeżdżać koło muzeum (wg powyższych planów reorganizacji ruchu), czyli w sam raz na drogę do Lublina.

Czyli wszystkie busy/autobusy jadące w kierunku Lublina po reorganizacji ruchu powinny zatrzymywać się przy dworcu PKP w Rozwadowie i autobusy jadące w kierunku Sandomierza (Warszawa/Łódź/Kielce itd.) też tam powinny się zatrzymywać, a dodatkowo te jadące w kierunku Sandomierza (Warszawa/Łódź/Kielce itd.)przy peronie w Charzewicach. WTEDY BĘDZIE TO MIAŁO SENS.

~???

tak: wynieśmy wszystko poza miasto i stwórzmy jeszcze komunikację transferową z Charzewic do miasta, z Pilchowa do miasta. Czy nie możemy jak w normalnym świecie komunikacją kołową lub szynową dojechać albo wyjechać z centrum miasta tylko z pól na jej rubieżach?

manukun

@umiech)))))))))
Tak właśnie wygląda zarządzanie transportem za Nadbereżnego. Byle szybko, byle jak, byleby coś ruszyć. Wszystko po to, żeby zorganizować konferencje prasowe, zrobić zdjęcia do folderów wyborczych, pochwalić się na fb i innych instagramach. Robi dziadostwo, a zmanipulowany propagandą sukcesu elektorat klaszcze w dłonie i cieszy się, że wreście coś się dzieje w mieście.

~:)))))))))))

Czyli busy jadące do Lublina nie zatrzymają się na rynku w Rozwadowie? Przecież nie pojadą do Charzewic, bo jadąc do Lublina skręcają koło muzeum w kierunku Lublina.

Chyba że busy do Lublina i Kraśnika zatrzymają się koło dworca PKP w Rozwadowie, bo tam mają przejeżdżać i wyjeżdżać koło muzeum (wg powyższych planów reorganizacji ruchu), czyli w sam raz na drogę do Lublina

~podróżnik

Wybrać się w podróż autobusem stalowowolskiego PKS to wielkie ryzyko; rozklekotane, brudne autobusy, awarie na trasie, od kiedy miasto przejęło tę instytucję. Wszystko na miarę obecnej władzy.

~:)))))))))))

Czyli busy jadące do Lublina nie zatrzymają się na rynku w Rozwadowie? Przecież nie pojadą do Charzewic, bo jadąc do Lublina skręcają koło muzeum w kierunku Lublina.

manukun

Ile to będzie miejsc przesiadkowych w Stalowej Woli? Huta, Dworzec kolejowy w Rozwadowie, Charzewice i jeszcze 3 na Okulickiego. Po co mnożyć coś, czego powinno być jak najmniej?

~buła

Panie Prezydencie ! ..... Zdecydowanie mniej informacji na tematy inwestycji do mediów to mniej debili w komentarzach do art. o tych inwestycjach. Proszę już nic nie gadać tylko zabierać się za robotę. A po skończonej pracy pismaki i pseudo-dziennikarzyny jak się zoriętują to być może coś naskrobią dając pożywkę debilom komentującym. A teraz do roboty !

~KURŁA

Jest przekłamanie w tytule bo przecież w stalowej dworzec był i będzie...

~Trwoga

Zobaczcie an google maps widok z góry jak tam teraz jest fajnie i zielono : Czemu projekt nie jest z nastawieniem na zieleń tylko absurdan beton ? 1857 w NY już zrobili Central Park .. z dużą ilością nasadzen a nie cementu.

~Mieszkaniec

Może szlabany na ulicy Broniewskiego i Rozwadowskiej postawić i problem ruchu w Rozwadowie zniknie ( jak i zainteresowanie tą dzielnicą ).

~Mieszkaniec

Może szlabany na ulicy Broniewskiego i Rozwadowskiej postawić i problem ruchu w Rozwadowie zniknie ( jak i zainteresowanie tą dzielnicą ).

~siwy

no co za głupota. przystanki i dworce powinny byc jak najlepiej usytuowanę centrum. a nie na obrzezach. wtedy to PKS woóle upadna.

~Qpa

Będzie jak ze stadionem. Kupa kasy utopiona (którą można było zainwestować w drogi, szpital itd.) Ale nie. Fotka na przecięciu wstegi na otwarciu fajnie bedzie wygladać w CV. A co poźniej będzie się działo i generowało wydatki to już nie ważne. Tak samo bedzie z rynkiem. Obsługa, sprzątanie "pieknego" rynku będzie generować koszty. Miejsca parkingowe pewnie znikną kosztem betonowych chodniczków i bibelotków. To nie Sandomierze. Tylko pudrowanie truposza.

~wowa

taa, autobusy w Charzewicach, pkp w Pilchowie - no brawo! powinno się dorożki zorganizować dla starszych aby do rynku dotarli.
prezio niech się lepiej zajmie sprawą likwidacji kursów PKS do Krakowa.

~dojna zmiana+

Będzie pięknie że aż pała mięknie.A prezydent wam zrobi dobrze ale za waszą kasę z podatków.

~100

100 autobusów przez miesiąc

cdn

Bolkoczecie to wy pojebusy!!!!!!!!

~trollolo

Tu jest dobry przykład bełkotu Nadbereznego-prezydent przez Rozwadów codziennie przejeżdża blisko 100 autobusów dalekobieżnych. Działania, które zostaną podjęte przez miasto zniwelują przejazd ciężkich pojazdów przez Rynek. Co on to bełkocze,tam nie jezdza zadne ciezkie pojazdy ,autobusy sa lekkimi pojazdami w porownaniu do tirow.Zabełkocze sie na amen.

~Mądry

Mądrale na nowym rynku będą dwa przystanki tylko likwiduje się zajezdnię

~tylek

Bedzie pieknieci bezuzytecznie. Ale foty bedzie mozna cyknońc na przecienciu wstengi.

~trol34

Złosliwy lucek znowu cos bełkocze ze zlikwiduje mozliwosc wsiadania do autobusu na rynku w Rozwadowie.Pewnie bedzie tam pole ziemniaków jak za niemca.

cdn

Ale wy wszyscy jestescie jebnieci!!!!!!!!!!!!!!!!Gosc ma racje a wy mordy w kubel i cieszcie sie ze cos chce wam zrobic debile!

~King

A drzewa wyhałatasz? Złównaj to z ziemią bo niebezpieczne są ☺

~Guvio

100 autobusów dalekobieznych 😂😂😂
Panie... autobus do Gorzyc to bida z nędza a nie dalekobiezny...
3xwarszawa i 1xlodz...😂😂😂
Głupoty Pan piszesz jak z ta naprawa rynku

~123

Ale teraz będzie wszędzie kostka i nie trzeba będzie kosić. Będzie się miała gdzie deszczówka zbierać.

~zzz

To już na tym rynku w Rozwadowie zostaną psy szczekające dupami i menele na ławkach.

~taka prawda

Czy nie ma kogoś mądrzejszego by wybił to z głowy temu chłoptasiowi bo jak widać co chce to robi w tej piaskownicy za nasze pieniądze i nie tylko!

~krajan

Można,jak się chce to wszystko można.