Skarpa do poprawki
Opublikowano: 7  Stycznia  2019

Fot.: Stalowa Wola z lotu ptaka

Wykonawca, któremu zostały powierzone prace modernizacyjne na skarpie pozostawił po sobie wiele fuszerek. Miasto nalicza kary umowne wykonawcy za niedotrzymanie terminu robót.

Skarpa, o której mowa mieści się tuż nad ulicą Działkową, przy której stoi Rodzinny Ogród Działkowy „Hutnik 1”.

- Mamy dość duży problem z zakończeniem przez wykonawcę prac w odpowiedniej jakości. Pomimo zgłoszenia przez niego odbiorów, po raz kolejny teren inwestycji nie został odebrany. Sporządzony został protokół uwag pod względem jakości tych prac. Zdajemy sobie sprawę, że warunki pogodowe uniemożliwiają skuteczne zakończenie tych prac. Oczekujemy wprowadzenia tam niezbędnych jakościowych działań, które będą zgodne ze specyfikacją tego zamówienia- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wykonawcy zostały zgłoszone uwagi, a są to m.in. w kwestie jakości małej architektury i placów zabaw. Wystąpił także problem pękania gleby. Prawdopodobnie jest to związane z wykonanymi pracami elektrycznymi. Przyczyną tego może być brak zagęszczenia gruntu, co spowodowało naruszenie obrzeży ścieżek, które się tam znajdują.

- W takim stanie inwestycja nie zostanie odebrana. Będziemy wymagać od wykonawcy zakończenia prac w odpowiednim poziomie jakości i kryteriów, które były wyznaczone w zamówieniu publicznym. Wykonawca ma naliczane kary umowne za niewykonanie tych prac. Będziemy bezwzględnie to egzekwować- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Realizacja tej inwestycji kosztuje około 1,45 mln zł. Pierwotnie zakładano, że finał wszystkich prac nastąpi pod koniec lipca 2018 roku. W ramach tego zadania powstały m.in.: ciągi piesze i rowerowe, plac zabaw, altany wypoczynkowe. Pojawiły się elementy małej architektury takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stojaki rowerowe.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~blokers7
To wszystko to wina Lucka,on zaproponował rewitalizacje tego miejsca czyli zniszczenie wszystkiego i od nowa posadzenie.Sytuacja skarpy jest tragiczna,tam trzeba wbijac betonowe pale i całosc spiac siaka i mata bo woda powoduje przesuwanie ziemi i pekniecia.LUCek bedzie musiał wziasc kolejny kredyt na wzmocnienie skarpy betonem,bo jak nie w pierwszych stojacych blokach zaczna pekac sciany.
Dodano: 10  Stycznia  2019  21:01:56
@zigi
To jest pracownik MZK, dyrektor kampanii wyborczej i naczelny wazeliniarza partyjny w jednym. Szkoda dyskutować, bo poza partią świata nie widzi.
Dodano: 10  Stycznia  2019  16:54:36
~irene
mieszkaniec - widzisz te zdjęcia powyżej? tu też miało być wszystko zabezpieczone i profesjonalnie zrobione i co widzisz?
podskarpową jeździsz? tyłek ci podskakuje i walisz łbem w podsufitkę? takiej 'porządnej' drogi to nigdzie nie ma.
i nie leminguj mi tutaj bo akurat ani za PO ani za PIS nie przepadam, każdy myślący widzi co tu się odstawia. szlęzak spartolił a lucek to ciągnie.
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:10:37
~Zigi
Martynka bo z mieszkańca, jest taki Polak jak koziej dupy trąba. To jakiś płatny ruski troll jest, na dodatek, niezbyt dobrze, wyszkolony w udawaniu Polaka. Pewnie Putin, zesłał go tu za karę, bo darł po kutasie zębami, jak robił laskę.
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:45:19
~Martynka
mieszkaniec nadal nie widać różnicy, między palami, a palami. Naucz się używać polskich znaków ciemniaku. No chyba że, dla ciebie nie ma różnicy czy robisz komuś łaskę czy laskę?
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:40:52
~mieszkaniec
Do angol, co tak zmieniasz ciagle nicki myslisz ze jak bedziesz robil sztuczny tlum to cos pomozesz pseudo opozycji?. Oczywiscie ze nastapila malutka pomylka bo mialem na mysli PALE a komputer zrobil mi psikusa i wyszlo jak bym komentowal o palach. Na koniec bydlo hejtujace do utylizacji.
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:23:04
~angol
Mieszkaniec pala to z ciebie jest !!!!!!!!!buhahahah
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:09:22
~mieszkaniec
Do ireny, lemingu hejterze piszesz wypociny a nie masz pojecia o niczym. Ta obwodnica od najblizszych blokow bedzie przebiegac 50 metrow albo duzo wiecej. Po za tym przy tej skarpie beda wbite gleboko dlugie paly zelbetonowe ktore zabezpiecza skarpe przed obsuwaniem sie ale skad ktorykolwiek leming moze takie rzeczy wiedziec?.
Dodano: 10  Stycznia  2019  10:56:38
~irene
jeszcze jak dowalą parę metrów dalej 'obwodnicę' to pół osiedla się obsunie. no ale misiewicze wiedzą lepiej.
Dodano: 10  Stycznia  2019  08:38:40
~Heniek
Wszystko co zrobiono na Skarpie grozi jej obsunięciem i katastrofą budowlaną, szczególnie wobec budynku Poniatowskiego 82. Panie Prezydencie tu potrzeba pilnych działań naprawczych bo będzie nieszczęście
Dodano: 10  Stycznia  2019  00:16:21
~ignac
edziu ja wiem co to jest, ale widzę ze masz troszkę zryty beret i lepiej nie wchodzić w dyskusję z tobą.
Dodano: 9  Stycznia  2019  07:45:31
~Stasio
To co łony to nawiezły luźnej ziemi i CHCĄ żeby to lata wytrzymało.. - ło, łubiły troche, troche przyklepały po wiszku i ,,Niech Się Dzieje Wola Boża.. " Przecież widać to po zdjęciach, że to nic z Tego nie Będzie!!
Pojawił się Uskok Tektoniczny Tzn.:
Jeśli na Wiosnę to nie utonie, bo zrobi się normalnie bagno, gdy puszczą wody z wyżej położonych terenów (czyt. z położonego wyżej Miasta) -To w Lato dadzą temu radę Deszcze: wypłukując cały nawieziony tu (naAkumulowany materiał) w Postaci: Ziemi.. kostki.. najdrobniejszych elementów dekoracyjnych.. itp.. itd..
-z Czasem też odsłaniając przy tym Tzw. ,,DUSZĘ Inwestycji" czyli zbrojenie Chodnika
Dodano: 8  Stycznia  2019  20:24:45
~Biegacz
Ładnie jest to zrobione jeszcze jak poprawia to cud miód dla moich oczu
Dodano: 8  Stycznia  2019  19:59:49
~walskos
SKARPA to urzedniczy troll zakłoca prawde zeby osmieszyc mieszkancow skarpy.Tam nie było zadnych meneli na skarpie tylko młodziez czasami głosno hałasowała po alkoholu.
Dodano: 8  Stycznia  2019  19:31:40
~SKARPA
A ja mieszkam na Skarpie i mi się podoba że tak będzie byle by dobrze było zrobione a nie krzaczory nasrane i menele, ale widzę ze filmiki kręcą z balkonu i wrzucają na youtuba bo robić co nie mają blokowce hehe.
Panie Lucku oby tak dalej psy szczekają karawana jedzie dalej !!!
Dodano: 8  Stycznia  2019  18:50:07
~sasiadskarpa
Wpiszcie w You Tube, https://youtu.be/rD4O9vbm_lw tam sa zdjecia skarpy przed Luckowa degradacja i po .Niech ktos zapyta Lucka czy ogladał ten film.
Dodano: 8  Stycznia  2019  17:35:55
~Sung seo
Ale ktoś odwalił, fuszerkę. smiech2 Takie cuda tylko w śmierdzącej stalowej woli.
Dodano: 8  Stycznia  2019  17:35:33
~bidon
Wpiszcie w youtube "rewitalizacja procesów erozyjnych w stalowej woli". Młody człowiek nagrał sytuację w lipcu.
Czego innego można się zresztą było spodziewać? Tak działa przyroda.
Dodano: 8  Stycznia  2019  16:19:18
~edziu
Do ignac, to taka przenosnia ale ty nie zrozumiales, jak mowia nie wystarczy nauczyc sie czytac ale czytanie ze zrozumieniem to trudna co dla nie ktorych rzecz.
Dodano: 8  Stycznia  2019  14:31:40
~Architket
Czyli powoli się przyjazne ze błonia nie nadają się do zagospodarowania , bo jest to dziki teren
Powierzchniowe roboty nic nie zmienia , tutaj trzeba zjechać z 2 metry w głąb ziemi i ja odpowiednio zabezpieczyć i przygotwać pod zabudowane wierzchnia....
Hahahaha teraz kolejne fuszerki wyjdą i całe błonia zamienia się w to co kiedyś tam było
Jeszcze raz pokazał jakim jest tempym gospodarzem miejskim , bo on miał w głowie plan !! Tylko nie wszytko da się przenieść na grunt co sobie pomyślisz


Dodałbym to tego jeszcze ze nie liczy się ilość a jakość , a za jakość trzeba płacić
Wychodzi na to ze tylko ławki w stalowej po 50tys da się zrobić jak trzeba
Prezydencie zmień doradców albo zasięgnij trochę doświadczenia ze świata
Dodano: 8  Stycznia  2019  14:30:50
~ignac
"PAN PREZYDENT L.N. zastal STALOWA drewniana a w ciagu 4 lat zrobil murowana" - oj edziu... raczej zastał zieloną a zrobił betonową.
Dodano: 8  Stycznia  2019  14:01:51
~Stalówek
Sory,myszka zamula...
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:26:19
~Stalówek
Sory,myszka zamula...
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:26:10
~Stalówek
Oatatnią dobrze remomntowaną ulicą w Stalowej Woli była Okulickiego.Mija 10 lat od jej użytkowania po remoncie i proszę zauważyć że jest to najbardziej ruchliwa ulica w mieście.Wiem że nie jeżdżą po niej tir-y(tylko do Tesco swego czasu)ale wygląda naprawdę dobrze jak na takie natężenie ruchu(pieszego również).Proszę zobaczyć na ulicę Hutniczą(temat był poruszany za kadencji Szlęzaka i miały być pobrane próbki w celu zbadania podłoża)która wygląda tragicznie a oddana była mniej więcej w tym samym czasie.Ja jestem ciekaw kiedy poruszy się temat Hotelu Hutnik i jego otoczenia.Po dyrekcji Huty chyba najładniejszy budynek art-deco w mieście i w dużo reprezentacyjnym miejscu głównie dzięki Vivo bo odcinek od skrzyżowania przy szpitalu od Mickiewicza do końca ulicy Poniatowskiego stał się mini-obwodnicą.no i jeszcze fragment Popiełuszki(chyba ,,powiatówka'')od ,,wzorcówki'' do przejazdu(włącznie z przebudową skrzyżowania z Okulickiego,bardzo newralgiczny punkt.Kiedyś myślałem że można zrobić łącznik z Floriańską(zamknąć wjazd na parking naprzeciwko Słonecznej i zrobić go 20-30 metrów dalej po wjeżdzie na ten łącznik) na wysokości budynku tv miejskiej no ale czyja to ziemia.Znając życie Koczwary kawałek,część miasta,część jakiegoś ,,pławiaka'' i temat raczej pogrzebany.Parking Orlenu,to wiem.Wg mnie kilka lat temu świetne miejsce na ,,maca''.Dobra ale sie rozpisałem,wystarczy.Pozdrawiam.
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:23:40
~Stalówek
Oatatnią dobrze remomntowaną ulicą w Stalowej Woli była Okulickiego.Mija 10 lat od jej użytkowania po remoncie i proszę zauważyć że jest to najbardziej ruchliwa ulica w mieście.Wiem że nie jeżdżą po niej tir-y(tylko do Tesco swego czasu)ale wygląda naprawdę dobrze jak na takie natężenie ruchu(pieszego również).Proszę zobaczyć na ulicę Hutniczą(temat był poruszany za kadencji Szlęzaka i miały być pobrane próbki w celu zbadania podłoża)która wygląda tragicznie a oddana była mniej więcej w tym samym czasie.Ja jestem ciekaw kiedy poruszy się temat Hotelu Hutnik i jego otoczenia.Po dyrekcji Huty chyba najładniejszy budynek art-deco w mieście i w dużo reprezentacyjnym miejscu głównie dzięki Vivo bo odcinek od skrzyżowania przy szpitalu od Mickiewicza do końca ulicy Poniatowskiego stał się mini-obwodnicą.no i jeszcze fragment Popiełuszki(chyba ,,powiatówka'')od ,,wzorcówki'' do przejazdu(włącznie z przebudową skrzyżowania z Okulickiego,bardzo newralgiczny punkt.Kiedyś myślałem że można zrobić łącznik z Floriańską(zamknąć wjazd na parking naprzeciwko Słonecznej i zrobić go 20-30 metrów dalej po wjeżdzie na ten łącznik) na wysokości budynku tv miejskiej no ale czyja to ziemia.Znając życie Koczwary kawałek,część miasta,część jakiegoś ,,pławiaka'' i temat raczej pogrzebany.Parking Orlenu,to wiem.Wg mnie kilka lat temu świetne miejsce na ,,maca''.Dobra ale sie rozpisałem,wystarczy.Pozdrawiam.
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:23:35
~Stalówek
Oatatnią dobrze remomntowaną ulicą w Stalowej Woli była Okulickiego.Mija 10 lat od jej użytkowania po remoncie i proszę zauważyć że jest to najbardziej ruchliwa ulica w mieście.Wiem że nie jeżdżą po niej tir-y(tylko do Tesco swego czasu)ale wygląda naprawdę dobrze jak na takie natężenie ruchu(pieszego również).Proszę zobaczyć na ulicę Hutniczą(temat był poruszany za kadencji Szlęzaka i miały być pobrane próbki w celu zbadania podłoża)która wygląda tragicznie a oddana była mniej więcej w tym samym czasie.Ja jestem ciekaw kiedy poruszy się temat Hotelu Hutnik i jego otoczenia.Po dyrekcji Huty chyba najładniejszy budynek art-deco w mieście i w dużo reprezentacyjnym miejscu głównie dzięki Vivo bo odcinek od skrzyżowania przy szpitalu od Mickiewicza do końca ulicy Poniatowskiego stał się mini-obwodnicą.no i jeszcze fragment Popiełuszki(chyba ,,powiatówka'')od ,,wzorcówki'' do przejazdu(włącznie z przebudową skrzyżowania z Okulickiego,bardzo newralgiczny punkt.Kiedyś myślałem że można zrobić łącznik z Floriańską(zamknąć wjazd na parking naprzeciwko Słonecznej i zrobić go 20-30 metrów dalej po wjeżdzie na ten łącznik) na wysokości budynku tv miejskiej no ale czyja to ziemia.Znając życie Koczwary kawałek,część miasta,część jakiegoś ,,pławiaka'' i temat raczej pogrzebany.Parking Orlenu,to wiem.Wg mnie kilka lat temu świetne miejsce na ,,maca''.Dobra ale sie rozpisałem,wystarczy.Pozdrawiam.
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:23:27
~Stalówek
Oatatnią dobrze remomntowaną ulicą w Stalowej Woli była Okulickiego.Mija 10 lat od jej użytkowania po remoncie i proszę zauważyć że jest to najbardziej ruchliwa ulica w mieście.Wiem że nie jeżdżą po niej tir-y(tylko do Tesco swego czasu)ale wygląda naprawdę dobrze jak na takie natężenie ruchu(pieszego również).Proszę zobaczyć na ulicę Hutniczą(temat był poruszany za kadencji Szlęzaka i miały być pobrane próbki w celu zbadania podłoża)która wygląda tragicznie a oddana była mniej więcej w tym samym czasie.Ja jestem ciekaw kiedy poruszy się temat Hotelu Hutnik i jego otoczenia.Po dyrekcji Huty chyba najładniejszy budynek art-deco w mieście i w dużo reprezentacyjnym miejscu głównie dzięki Vivo bo odcinek od skrzyżowania przy szpitalu od Mickiewicza do końca ulicy Poniatowskiego stał się mini-obwodnicą.no i jeszcze fragment Popiełuszki(chyba ,,powiatówka'')od ,,wzorcówki'' do przejazdu(włącznie z przebudową skrzyżowania z Okulickiego,bardzo newralgiczny punkt.Kiedyś myślałem że można zrobić łącznik z Floriańską(zamknąć wjazd na parking naprzeciwko Słonecznej i zrobić go 20-30 metrów dalej po wjeżdzie na ten łącznik) na wysokości budynku tv miejskiej no ale czyja to ziemia.Znając życie Koczwary kawałek,część miasta,część jakiegoś ,,pławiaka'' i temat raczej pogrzebany.Parking Orlenu,to wiem.Wg mnie kilka lat temu świetne miejsce na ,,maca''.Dobra ale sie rozpisałem,wystarczy.Pozdrawiam.
Dodano: 8  Stycznia  2019  13:23:22
~edziu
Do hejtera architekt, lemingu co napiszesz jakies idiotyczne wypociny to podpisujesz sie innym nickiem ale to ci nic nie da bo daleko od ciebie smierdzi hejterem lemingiem. Byc takm tepakiem jak ty to najlepiej milczec bo gdybys milczal to wygladal bys na idiote ale otworzyles jape i tylko to potwierdziles. Te blonia to najwieksza uciecha wszystkich mieszkancow naszego miasta.
Dodano: 8  Stycznia  2019  11:56:15
~edziu
Do tatsu , hejterze wiekszej glupoty nie dalo ci sie wypocic blonia byly robione przez poltoa roku bez przerwy. Przeciez otwarcie tych bloni bylo latem to o jakim pazdzierniku czy listopadzie ty wypociles?. Bylem tam wielokrotnie w sierpniu i wszystkie drzewa byly wysadzone wiec o czym ty pleciesz. Podaj m numr twojego dilera bo musi miec dobre ziola. PAN PREZYDENT L.N. zastal STALOWA drewniana a w ciagu 4 lat zrobil murowana. Powstalo wiele inwestycji na miare 22 wieku chocby ten tunel pod torami na SLIDARNOSCI czy to piekne CENTRUM SPORTOWE a moglbym tylko tych wielkih inwestycji wmienic n cala strone tego artykulu tylko komu sie to bedzie chcialo czytac. Wypociles lemingu jak to bedzie ygladac na wiosne to powiem ci prostaczku ze duzo piekniej niz teraz bo drzewa zaczna sie zielenic i zawsze natura duzo ladniej wyglada na wiosne. Nit wczesniej w naszym miescie nie zrobil tak duzo jak obecny prezydent i to w tak krotkim czasie.
Dodano: 8  Stycznia  2019  11:50:01
~Architket
Czyli powoli się przyjazne ze błonia nie nadają się do zagospodarowania , bo jest to dziki teren
Powierzchniowe roboty nic nie zmienia , tutaj trzeba zjechać z 2 metry w głąb ziemi i ja odpowiednio zabezpieczyć i przygotwać pod zabudowane wierzchnia....
Hahahaha teraz kolejne fuszerki wyjdą i całe błonia zamienia się w to co kiedyś tam było
Jeszcze raz pokazał jakim jest tempym gospodarzem miejskim , bo on miał w głowie plan !! Tylko nie wszytko da się przenieść na grunt co sobie pomyślisz
Dodano: 8  Stycznia  2019  11:09:13
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe