100 drzew na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Image

Z inicjatywy Starosty Niżańskiego, w ramach Powiatowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na terenie Powiatu została przeprowadzona akcja zasadzenia 100 drzew na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie to zrealizował Zarząd Dróg Powiatowych w Nisku, który zasadził 100 drzewek miododajnych w pasie drogi powiatowej nr 1069R od dr. 858 – Krzeszów.

Drzewka te otrzymał Powiat Niżański w ramach akcji pn. „100 drzew na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, w którym ponad 10 tys. drzew miododajnych trafiło do podkarpackich miast i gmin. W tej niecodziennej formie uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości, zaproponowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, wzięło udział ponad 100 samorządów, które udostępniły tereny do nasadzeń, w tym Powiat Niżański, a drzewa ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Do każdej gminy czy miasta trafiło po 100 drzewek.

Łączny koszt przedsięwzięcia to 110 tys. złotych. Zasadzane przez samorządy drzewka stanowią nietypowe pomniki-symbole wydarzeń sprzed 100 lat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do "edzia"

"edziu" przecież lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż otworzyć usta i rozwiać wątpliwości.

~ktoś

Urząd Gminy i Miasta Nisko jesienią zasadził 100 drzew miododajnych (lipy i klony) obok zbiornika wodnego w osiedlu Podwolina!

~jasio

no zieloni do boju ratujcie ludzi przed smiercia a drzewa przed obdarciem kory

~jasio

a za kilkanaście lat bedom pod tymi drzewami będą stać krzyże palic się znicze - mordercy drzewa powinny rosnąć w lesie a nie na drodze

~Rafau

A za 50 lat jakiś rajdowieć się tam owinie swoim autem na tym klonie czy lipie. Za blisko drogi, zdecydowanie. Lepiej bylo zrobić jakiś mały zaganij z tego i w środku postawić lodów .. tfu ławke niedpodległosciową umiech

~Gumiś

Czyli zasadzenie jednego drzewka kosztowało az 1100 zł ? Czary mary.

~edziu

Hejterzy nie majacy pojeci o niczym produkuja wypociny osmieszajac sie na nie spotykana skale. Mieszkamy w srodku puszczy a lemingi sie martwia o wyciecie kilku drzew. To jak mamy zbudowac osiedle LESNE skoro drzewa sa wazniejsze od ludzi , mieszkancow naszego miasta. Kiedy skonczy sie ten totalny debilizm w naszym miescie tych z pseudo opozycji.

art2deco

To długowieczne drzewka, tak?

~dawin

U nas LUCEK nakazał wciecie 1000 drzew na rocznice niepodległosci.Taki rak nieborak robi na odwrot i to za duzo.

mokasyn

Wszędzie raczej odchodzi się od sadzenia drzew przy drodze...