Fundacja „Przywróćmy Pamięć opiekunem Cmentarza Wojennego
Opublikowano: 5  Stycznia  2019

O tym, że gdyby nie oni zabytkowe groby na cmentarzu rozwadowskim uległyby rozsypce, nie trzeba nikomu mówić. To również tej fundacji leży na sercu Cmentarz Wojenny.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego prowadzona przez Witolda Adamskiego Fundacja "Przywrócimy Pamięć" otrzymała status opiekuna miejsca pamięci Cmentarza Wojennego w Rozwadowie. Znajduje się on przy ulicy Klasztornej.

Na Cmentarzu Wojennym w Rozwadowie spoczywa 932 żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, ale również ci, którzy oddali życie za Ojczyznę walcząc w II wojnie światowej. O miejsce zadbała Fundacja „Przywróćmy pamięć” we współpracy z płk. Tomaszem Nowakowskim. Cmentarz wysprzątano, umieszczono tablice z nazwiskami pochowanych i historią cmentarza, postawiono także brzozowe krzyże z tabliczkami.

Zobacz również: Poznaj historię Cmentarza Wojennego w Rozwadowie


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~@SYGNALISTA
Niestety to jest najgorsze w naszej polityce … bezkarność jej podmiotów … a właściwie odpowiedzialność zbiorowa.
Kaczyński i Macierewicz są bezpośrednio odpowiedzialni za ten polityczny taniec na grobach zmarłych
jest to niewybaczalne, niemoralne i niekatolickie,
co gorsza wciągnęli w tę polityczną grę tysiące swoich zwolenników !
To dlatego nasze pieniądze traktowane są przez polityków jak swoje własne. Rozkradane bez żadnej żenady i przez nikogo nie kontrolowane.
To przecież my fundowaliśmy te wszystkie „męczennice smoleńskie”, blokady Sejmu, ochronę zwykłego posła, kawalkady Maciora i żerowanie Misiewiczów, różnego autoramentu komisje, niszczenie spółek skarbu państwa itd.
Nawet Ziobry nie udało się usadzić, więc … szaleje.
Póki to się nie zmieni, nie zmieni się nic.
Dodano: 7  Stycznia  2019  00:02:55
~SYGNALISTA
Polska naruszyła art. 8 Konwencji Praw Człowieka. Będą odszkodowania za ekshumacje smoleńskie. Wdowy po dwóch ofiarach katastrofy smoleńskiej – Arkadiuszu Rybickim oraz Leszku Solskim – nie zgadzały się na ich ekshumację i złożyły w tej sprawie skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał orzekł, że naruszono art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Zgodnie z jego treścią, „każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego”. Teraz Polska musi zapłacić 16 tys. euro odszkodowania skarżącym rodzinom.
Dodano: 6  Stycznia  2019  23:59:42
~Wyborca
Rebeliantów nie ma? Oni w to nie wchodzą? Ciekawe dlaczego.
Dodano: 6  Stycznia  2019  16:59:47
~Dlaczego!!!
Zlikwidowali zabytkowy ponad 100 letni grób księdza Bernarda Birkenmajera na rozwadowskim cmentarzu, aleja główna. Powstał w tym miejscu nowy grobowiec w dobrej lokalizacji, a płyta nagrobna leży teraz obok i udaje że wszystko w porządku. Wszyscy pisali - też na tym portalu, że odrestaurowali, bo mieli odrestaurować za uzyskane pieniądze.
Dodano: 6  Stycznia  2019  14:35:04
~złomiarz
Jak to się przywraca pamięć OPIEKUNEM ?
Dodano: 6  Stycznia  2019  07:36:25
~zawieja
Całe szczęście że w opiekę a nie na własność bo spółka z plebanem F. byłaby bardzo dochodowa
Dodano: 6  Stycznia  2019  00:19:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe