Cztery osoby z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala

Image

W nocy z 2 na 3 stycznia 2019 roku pogotowie ratunkowe i straż pożarna interweniowali w sprawie podtrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło na terenie pierogarni w Stalowej Woli.

- Około godziny 1 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie od pogotowia ratunkowego o możliwości wystąpienia zaczadzenia, czyli wystąpienia tlenku węgla w budynku pierogarni przy Alejach Jana Pawła II (tzw. duże rondo). Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że cztery osoby są już pod opieką ratowników medycznych. Nasze działania polegały na wejściu w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z urządzeniami pomiarowymi i zbadaniu czy ten tlenek węgla występuje. Jak się okazało, urządzenia wskazały wartość około 300 ppm. Oznacza to, że tlenek węgla się wydzielał- mówi kapitan Krystian Bąk z PSP Stalowa Wola.

Największe stężenie odnotowano w pomieszczeniu piwnicznym, w którym znajdował się piec gazowy. Tam urządzenia pomiarowe wskazywały najwyższe wartości.

- Piec wyłączono, przewietrzono pomieszczenia. Po ponownym włączeniu pieca, w pomieszczeniu nadal wykazywana była obecność tlenku węgla, dlatego też piec wyłączono z użytkowania- mówi kapitan Krystian Bąk.

Wszystkie poszkodowane osoby były przytomne. Zostały przewiezione do szpitala. Piec gazowy prawdopodobnie zawiera jakąś usterkę, będzie musiał przejść przegląd techniczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.