Jak wybrać najlepsze lampki choinkowe?

Image

Z początkiem grudnia, a często nawet już z końcem listopada, w sklepach zaczyna się świąteczne szaleństwo. Choć często narzekamy, że święta znów przyszły za wcześnie, wielu z nas w głębi duszy cieszy się z tej radosnej atmosfery. Zaczynają się też zakupy. Jednym z nich są świąteczne lampki na choinkę, bez których trudno wyobrazić sobie prawdziwie gwiazdkową atmosferę. Jak wybrać dobre lampki choinkowe LED, by cieszyły oko, nie wprowadzały nerwowej atmosfery awariami i służyły dłużej, niż tylko jeden sezon? Oto kilka praktycznych porad.

Krótki powrót do przeszłości

Lampki na choince to tradycja tak stara, jak samo strojenie drzewka. Oczywiście w czasach, w których drzewka pojawiły się w domach, nie było jeszcze elektryczności. Rolę światełek pełniły więc zaczepiane na gałązkach, charakterystyczne "żabki", na których montowano małe świece.

Taka ozdoba prezentowała się pięknie, jednak nie była zbyt bezpieczna. Świece paliły się jedynie pod nadzorem i często dostarczały niechcianej adrenaliny, wywołując pożar samego drzewka lub obiektów stojących obok. Radosny, ciepły i żywy płomień był piękny, ale ze względów bezpieczeństwa szybko zastąpiono go elektrycznymi światełkami.

Bezpieczne, nowoczesne lampki choinkowe LED

Początkowo w świetlnych łańcuchach używane były zwyczajne, malutkie żaróweczki, które mocno się nagrzewały i dość często przepalały, powodując awarię całego łańcucha. Dziś największą popularnością cieszą się lampki choinkowe typu LED. To nowoczesna technologia, emitująca ciepłe, przyjemne światło. Lampki nie nagrzewają się i przewyższają swoją trwałością tradycyjne. Są energooszczędne i przyjmują bardzo ciekawe formy, z których przyjemnie jest wybierać. Bardzo dobrze nadają się zarówno jako ozdoba na choinkę, jak i na zewnątrz, na przykład do owinięcia balustrady balkonu.

Kupując lampki choinkowe LED, zadbajmy o to, by posiadały stosowne certyfikaty trwałości i bezpieczeństwa. Informuje o tym oznaczenie "CE".

Kształt i kolor żarówek

Żarówki LED cenimy też za możliwość stworzenia z nich fantazyjnych światełek. Bardzo popularne, choć dla niektórych zbyt nowoczesne, są świetlne węże LED - można z nich ułożyć dowolne kształty. Lampki występują w kształcie płatków śniegu, gwiazdek, drobnych lub większych kulek, a nawet choineczek czy reniferów. To prawdziwy raj dla wielbicieli świątecznego ozdabiania- można dowolnie wybierać i łączyć ze sobą kształty.

Kolory żarówek zwykle wybieramy pod kolor ozdób na choince, choć nie brakuje też zwolenników wielokolorowych, wesołych łańcuchów świateł. Warto zwrócić uwagę na specjalne efekty, w które bywają wyposażone lampki choinkowe LED - na przykład delikatne, przyjemne migotanie, imitujące spadające płatki śniegu. Niektóre lampki posiadają też możliwość zmiany trybów pomiędzy szybkim migotaniem, stałym świeceniem, gaśnięciem i zapalaniem się w powolnym, nastrojowym tempie. Wybór jest tak ogromny, że aranżacja zależy już tylko od naszej wyobraźni - warto dać się ponieść świątecznej kreatywności, zaczynając od światła.

Materiał powstał dzięki firmie TwojPasaz.pl. W jej ofercie znajdziesz m.in. lampki choinkowe led. Więcej na www.TwojPasaz.pl.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.