Co warto wiedzieć o zawodzie opiekunki osób starszych

Image

Opiekunka osób starszych jest dziś osobą, która bez trudu jest w stanie znaleźć zatrudnienie. Coraz więcej ofert pracy czeka na nią w Polsce, choć nie można nie zauważyć, że to wyjazd za granicę jest w jej przypadku gwarantem najwyższych zarobków. Co zatem warto wiedzieć o tym zawodzie?

Pielęgniarki, nauczycielki, księgowe…

Pytanie o to, kto może zostać opiekunką osób starszych jest zaliczane do tych, które pada najczęściej. Jego pojawienie się jest również momentem, w którym można przekonać się o tym, że zawód opiekunki, choć coraz popularniejszy, nadal musi walczyć z mitami na swój temat. Powszechne jest choćby przekonanie o tym, że skoro zawód opiekunki jest tak odpowiedzialny, na zatrudnienie mogą liczyć głównie te osoby, które wykonywały go już wcześniej. Rzeczywiście, nie da się zaprzeczyć temu, że nie jest łatwo być opiekunką bez doświadczenia, nie oznacza to jednak, że nauczycielka, księgowa lub kasjerka nie poradzi sobie z takim wyzwaniem. Dziś jest to o tyle łatwiejsze, że powszechne są szkolenia organizowane z myślą o opiekunkach osób starszych. W ciągu kilku tygodni można dowiedzieć się więc, jak dbać o seniora, udzielać mu pomocy, oceniać postępy leczenia, a nawet… wspierać go psychicznie.

Zawód nie tylko dla pań

W ogłoszeniach o pracę najczęściej możemy przeczytać, że poszukiwana jest opiekunka osób starszych, należy jednak mieć na uwadze to, że mamy w tym przypadku do czynienia z pewnym skrótem myślowym. Rzeczywiście, mamy do czynienia z zawodem silnie sfeminizowanym, nie oznacza to jednak, że praca w opiece jest wyłącznie kobiecą domeną. Panowie sprawdzają się jako opiekunowie wcale nie gorzej niż ich koleżanki. Nie brakuje przy tym osób starszych otwarcie przyznających, że preferują właśnie ich towarzystwo doceniając choćby męską siłę fizyczną.

Czas na szukanie pracy

Jak już wspomniano, choć opiekunka może spodziewać się ciekawych ofert w Polsce, te ostatnie ciągle jeszcze przegrywają z propozycjami, na jakie można liczyć poza granicami kraju. Największą popularnością cieszą się propozycje zatrudnienia napływające z Niemiec, osoby korzystające z nich mogą bowiem liczyć na zarobki, które w Polsce ciągle jeszcze niemożliwe są do osiągnięcia.

Jeśli więc szukamy zatrudnienia jako opiekunka osób starszych ATERIMA MED może okazać się szczególnie satysfakcjonującym wyborem. Jest to firma nie tylko świadcząca usługi nad osobami starszymi, ale i wspierająca rozwój opiekunów, pomagająca w nabyciu odpowiednich umiejętności, a nawet… w podszkoleniu znajomości języka niemieckiego tak, aby opanować go choćby na podstawowym poziomie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.