Jakie sklepy wykorzystują gazetki promocyjne?

Image

Gazetki promocyjne są bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych przez sieci sklepów form reklamy. Wynika to z widocznych korzyści przedstawiania oferty w ten sposób oraz z łatwości dotarcia z nią do klienta. Gazetki promocyjne wciąż pojawiają się w naszych domach w formie papierowej, ale w ostatnim czasie przeszły dużą zmianę i są też dostępne online, co znacznie zwiększyło zasięg ich działania. Jakie sklepy z tego korzystają i wydają gazetki promocyjne?

Najpopularniejsze sieci handlowe - czy wydają gazetki?

Oczywiście, że tak! Najpopularniejsze dyskonty i hipermarkety chętnie korzystają z gazetek promocyjnych. Przedstawiają w nich swoją ofertę dotyczącą produktów potrzebnych na co dzień, na przykład artykułów spożywczych czy chemii gospodarczej. Tego typu gazetki określa się słowem Traffic i są wydawane co tydzień, żeby poinformować o najciekawszych promocjach.

Drugim typem gazetek wydawanych przez najpopularniejsze sieci handlowe są katalogi określane mianem Lifestyle. Wyróżniają się one ofertą produktów sezonowych, na przykład związanych ze świętami lub nadchodzącą porą roku. Można w nich znaleźć promocje dotyczące zestawów prezentowych pod choinkę, narzędzi ogrodowych lub upominków na Walentynki.

Drogerie - co można znaleźć w ich gazetkach?

Drogerie i perfumerie to kolejny rodzaj sklepów, który chętnie korzysta z gazetek. Zdarza się, że wydają nie tylko te tradycyjne, kilkustronicowe katalogi z aktualną ofertą, ale także magazyny mające pewne cechy gazetek promocyjnych. Znajdują się w nich wywiady z popularnymi osobami, artykuły dotyczące zdrowia, mody i urody oraz inspiracje na prezenty lub makijaże. Można je sprawdzić również online, na przykład na gazetkapromocyjna.com.pl.

Są one przeplatane informacjami dotyczącymi najnowszych promocji, które często łączą się tematycznie z artykułem obok. W obszernych katalogach można również przeczytać o najważniejszych akcjach sklepu, na przykład powiązanych z dużymi rabatami pojawiającymi się cyklicznie bądź z kartą lojalnościową.

Sklepy z ubraniami - czy wydają gazetki promocyjne?

Sklepy sprzedające odzież także wydają gazetki promocyjne, jednak zazwyczaj robią to w inny sposób niż hipermarkety. Katalogi są wyjątkowo pięknie zaprojektowane, a pojawiają się o wiele rzadziej niż co tydzień.

Rzadko też trafiają do skrzynek wszystkich odbiorców, a często są przesyłane wyłącznie osobom, które często robią zakupy w danej sieciówce lub zgodziły się na dostawanie materiałów reklamowych do domu.

Podobne do gazetek sklepów z artykułami spożywczymi są te wydawane przez popularne w ostatnim czasie sieci, w których znaleźć można nie tylko ubrania, ale także ozdoby do domu, artykuły dla zwierząt, zabawki i wiele innych produktów w promocyjnych cenach. Miejsca tego typu mają wyjątkowo zróżnicowaną ofertę i chętnie przedstawiają ją w katalogach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.