Żałoba narodowa również w Stalowej Woli

Image

Po tragedii jaka miała miejsce w czeskim Karwinie w Polsce ogłoszono żałobę narodową. Również w naszym mieście opuszczono flagi na masztach do połowy.

Jednodniowa żałoba narodowa obowiązuje od północy z soboty na niedzielę. Zarządził ją prezydent RP Andrzej Duda w związku ze śmiercią 12 Polaków po wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego. [p]- W związku z żałobą narodową w Stalowej Woli flagi na masztach zostały opuszczone do połowy. Wyrażając swój smutek po tym tragicznym wydarzeniu solidaryzujemy się z Rodzinami tragicznie zmarłych Górników. Cześć Ich Pamięci!- czytamy na fb Miasta Stalowa Wola.

W momencie wybuchu, jaki miał miejsce w kopalni w Karwinie pod ziemią znajdowało się 23 górników. 10 zostało rannych: 3 trafiło do szpitali, 7 udzielono pomocy na miejscu. Akcja ratunkowa prowadzona była prze całą noc. Brały w niej udział czeskie i polskie służby.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~milicjant

A jajka już poswiecone?

~stefan

Do suweren, wyganianie to bylo przez 8 lat nie rzadu pelo ci gornicy pracowali tam juz od 11 lat. Pracowali tam bo mieli do tych kopalni czeskich blizej niz do polskich i tam troche lepiej zarabiali a kazdy idzie tam gdzie wiecej placa.Zblizaja sie tak piekne swieta dla katolikow a lewactwo i liberaly nawet w niedziele przed wigilijna obazaja mieszkancow naszego miasta. Ale macie to lewusy zagwarantowane ze w OLSCE wszedzie pierwsz skrzypce beda grac katolicy. Tylko POLACY po unwersytetach katolickich beda robic kariere w POLSCE i wszedzie n wszystkich stanowiskach rzadzic.

elvis18

Zmarli to zmarli wielkie halo nic sie nie stalo.. pozdrawiam tych normalnych... WESOLYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĘ WAM POZDRAIAM I ZACHECAM DO GVBHVB

~kibic

Mam pytanie czy nasi wygrali z LEGIA 1 druzyna czy z rezerwami bo to bardzo wazna informacja.

~Lucek

Wow masakra jakaś!

~suwerten

to piękne że [[pis wygania ludzi z kraju i nawet do Czech jeżdżą zarabiać, "dobra zmiana"

~Katolik

Nie islamska nie laicka tylko wielka Polska katolicka

~Alibaba

Ale to była sprawa o niedopełnienie obowiązków zgłoszona przez opozycję nic nie udowodniono czyli wszystko było zgodne z prawem mówię o działaniach pana prezydenta

~fix

To prezio powinien odszczekać bezpodstawne oskarżenia i przeprosić mieszkancow miasta!!!Czekamy!!!

~Alibaba

Fix sprawa zakończona wszystko było ok bo prokuratura zwróciła maszt sprawa zakończona tak sądzę

~Paweł

Stella, w gruncie rzeczy każdy komputer to kalkulator, aparat cyfrowy czy smartphone też.

~fix

A jak tam dochodzenie w sprawie fuszerki z masztem ?nic nie piszecie sa oskarżeni?

stella

Zdjęcie robione kalkulatorem?