Brat Robert Kozłowski o Świętach Bożego Narodzenia

Image

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu każdego katolika. Zaprosiliśmy do naszego studia Brata Roberta Kozłowskiego, który przypomniał nam o tym, co najważniejsze.

Prezenty, jedzenie, przepych, zakupy, sprzątanie i zabawa. Czy o to chodzi w świętowaniu narodzin Jezusa? Czy Boże Narodzenie nie uległo zbytniej komercjalizacji stając się czasem kolorowych świecidełek? Święta to najlepszy czas na rozmowy o tym, co najważniejsze. Do naszego studia zaprosiliśmy więc Brata Roberta Kozłowskiego z Klasztoru Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Z naszym gościem rozmawiał Jacek Marchewka.

Czym jest adwent? Jak należy go przeżywać. Czy smutek powinien być nieodłącznym elementem oczekiwania na to radosne wydarzenie, które będzie naszym udziałem w noc wigilijną i radosny ranek Bożego Narodzenia? Jak dobrze przygotować się do świąt? Skąd wzięła się tradycja obdarowywania prezentami? Jak święta przeżywa się we wspólnocie zakonnej? Zapraszamy do świątecznego wywiadu z naszym gościem.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~marco

Super gość,byłem na ceremonii ślubnej którą prowadził.Może trochę nie wypada ale gość z jajami.Czapki z głów.Mówił naprawdę do rzeczy lekko i miło ale tak by wszyscy zrozumieli i coś z tego wynieśli.Pozdrawiam ,bo trudno dziś o takich fajnych ludzi.

~Miara

~noch
Kochani katolicy obyście byli tacy w życiu co w mowie to by było pięknie.

"Naprawianie" świata najlepiej zaczynać od siebie,bo czasami patrzymy na innych i oceniamy własną miarą.

Życzę Wszystkich Radosnych Świąt i aby ich sens był ponad prezentami,ucztowaniem,zabieganiem...

~siwy

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny,

W miłości jest poczęty.

Że jak mówi wam wszystkim,

Dawne, odwieczne orędzie.

Z pierwszą na niebie gwiazdką,

Bóg w Waszym domu zasiądzie.

~noch

Kochani katolicy obyście byli tacy w życiu co w mowie to by było pięknie