Rozstrzygnięto konkurs „Spacer po Stalowej Woli - krótkie spojrzenie na młode miasto”

Image

19 grudnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli miało miejsce rozstrzygnięcie II edycji konkursu na reportaż.

Tematem reportażu był „Spacer po Stalowej Woli- krótkie spojrzenie na młode miasto”. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, jego celem zaprezentowanie Stalowej Woli, jako ośrodka przemysłu i kultury w świetle tradycji i poczucia przynależności do regionu, ukazanie umiejętności obserwacji życia społeczności miasta poprzez artystyczne dokumentowanie i własną interpretację, przedstawienie portretu mieszkańców miasta z ich codziennymi radościami i problemami, podkreślenie zaangażowania i wysiłku mieszkańców w rozwój miasta, kształtowanie kultury literackiej i rozwój wrażliwości artystycznej, nawiązanie do polskich tradycji reporterskich, sylwetki Melchiora Wańkowicza, ojca polskiego reportażu, autora „Sztafety” książki o wielkich inwestycjach Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Konkurs miał charakter otwarty, skierowany był do mieszkańców województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

W konkursie wzięło udział 9 osób. Wszystkie prace oceniało jury w składzie: z ramienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Tomasz Gotkowski, redaktor tygodnika "Sztafeta" Stanisław Chudy, redaktor "Tygodnika Nadwiślańskiego" Jerzy Reszczyński.

Jak podkreślił Tomasz Gotkowski poziom tegorocznego konkursu był dużo wyższy niż rok temu. Członkowie jury rozdzielali punkty poszczególnym pracom. Nie było łatwo.

- Wyszło nam tak, że nie byliśmy w stanie rozstrzygnąć kwestii wśród 3 osób, które zebrały podobną ilość punktów i punktowały u każdego z jurorów. Nie mieliśmy wątpliwości co do jednej pracy, która pozycjonowała się w punktacji wyżej i też punktowała wśród wszystkich jurorów- mówił Tomasz Gotkowski.

Ostatecznie jury uznało, że przyzna jedną nagrodę w wysokości 1000 zł. Otrzymała ją Magdalena Pietrusiewicz i trzy równorzędne nagrody w wysokości po 500 zł dla Aliny Bytnar, Tomasza Woska i Krzysztofa Dobrzańskiego

Nagrody wręczyła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Ewa Biały. Uroczystość uświetniły grą na flecie i skrzypcach uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli przy akompaniamencie Elżbiety Mazurkiewicz.

Jak się dowiedzieliśmy już teraz planowana jest kolejna edycja konkursu.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rysio

Gdzie można przeczytać te prace ? Szczególnie te wyróżnione ?

~nikuś

Więcej takich konkursów , bo zainteresowanie ogromne. Na podsumowaniu tłumy ludzi

~siwy

gratulacje dla zwycięzców