III Rozwadowskie Kolędowanie

Image

Choć do Wigilii pozostało jeszcze kilka dni, radosne kolędowanie rozbrzmiewało już we wtorkowy wieczór na rozwadowskim Rynku.

Spotkanie odbyło się 18 grudnia 2018 r. Na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy ognisku stawiło się bardzo wielu mieszkańców. Podniosła atmosfera nastroiła wszystkie serca na przyjście na świat małego Jezusa.

- Inicjatorem III Rozwadowskiego Kolędowania są sami mieszkańcy osiedla Rozwadów, organizatorem jest pan prezydent Lucjusz Nadbereżny. To wydarzenie już od trzech lat gości u nas w Rozwadowie. Jak widać frekwencja dopisała, mamy świąteczną atmosferę tego wydarzenia- mówi Mateusz Płeszka, Centrum Rewitalizacji Rozwadowa.

Organizatorzy mają nadzieję, że Rozwadowskie Kolędowanie na stałe już wpisze się w cykl imprez organizowanych na tym osiedlu. Dziś na scenie stanęło wielu artystów, między innymi uczniowie z PSP nr 9, Franusie z Klasztoru i inni.

A że mróz dawał się we znaki zadbano również o coś dobrego do jedzenia.

- Mamy wydawany bigosik, ciepłą herbatkę i mam nadzieję, że nikt dzisiaj nie zmarznie i każdy będzie miał rozśpiewany głos podczas śpiewania kolęd- mówił Mateusz Płeszka.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

.....kolędy się śpiewa od Bożego Narodzenia do Gromnicznej, a teraz jest adwent ..... po co trzymać ludzi na chłodzie przecież można było pokolędować w supermarkecie, tam się kolęduje od Wszystkich Świętych.

~estel

~rrobmax1, lepiej było za poprzedników prawda? czyli NIC!

~siwy

mi sie bardzo podobało. na pewno było mniej chamstwa niz pod MDK. nie było kilometrowej kolejki do bigosu, mozna było stanac blisko sceny, ogniska 2, dziękuje organizatorom umiech

~Kalif

Allahu agbar!

~rrobmax1

z maista powiatowego tak spasc. brak komentarza na ta szopke robiona przez PiS

~Gonzo

Słabo rozreklamowany temat, kocham Rozwadów - pośpiewałbym chętnie, ale po imprezie na Wigilii dla mieszkańców w Muzeum w sobotę, nie było zacięcia na następny wspólny song.... następnym razem trza połączyć inicjatywy, a wyjdzie MEGA IMPREZA bo ludziska w Rozwadowie potrafią się zjednoczyć i bawić razem jak mało kto.... Takie mini-ojczyzny przeżywają renesans, tylko Prezia nam było brak...
Przeca to ON jest ojcem tego zamieszania