Wigilia Klubu "Wesoła Gromadka"

Image

W MOPS- ie odbyło się spotkanie wigilijne przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Klubu "Wesoła Gromadka" oraz Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Podobnie jak w minionych latach w uroczystości wzięli udział przedstawiciele różnych organizacji i instytucji w tym m.in.: Policji, Rady Miejskiej, Miejskiego Zakładu Komunalnego. Nie zabrakło także wsparcia duchowego ze strony ks. Mieczysława Kucela.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego dzieci z Klubu "Wesoła Gromadka". Później wspólnie zmówiono modlitwę. Następnie uczestnicy wigilii zasiedli przy wspólnym stole, który wypełniony był tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Poczęstunek przygotowała społeczność z Klubu Wesoła Gromadka. Było toż radosne kolędowanie i prezenty, które dzieci otrzymały z rąk świętego Mikołaja.

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej przy MOPS zorganizował akcję "Mikołajki z bajki" już czwarty rok z rzędu. Głównym celem było sprawienie dzieciom radości w okresie świątecznym poprzez spełnienia ich małych marzeń. Akcja skierowana była do najmłodszych uczestników Klubu Wesoła Gromadka. Dzieci w listopadzie br. pisały lub rysowały listy do Mikołaja, które następnie wrzucały do mikołajowej skrzynki w Klubie Wesoła Gromadka. Dzięki pomocy i zaangażowaniu stalowowolskich instytucji udało się przygotować 25 paczek wypełnionych słodyczami, zabawkami i artykułami szkolnymi. Wśród zabawek znalazły się m.in. klocki lego, wózki i lalki, samochody, gry, puzzle, tablice magnetyczne. Każda paczka miała wartość 90 zł.

Największy tartak w Stalowej Woli sprawił wyjątkowy prezent, zadeklarował zakup nowych mebli i wyposażenia do Klubu "Wesoła Gromadka:". Klub jest miejsce stworzonym z myślą o mieszkańcach części Osiedla Fabrycznego. Początkowo działania skierowane były do najmłodszych mieszkańców, obecnie realizowane są tu inicjatywy i projekty adresowane do wszystkich grup wiekowych.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mko

mko