Most na Bukowej już po przebudowie

Image

Zakończyła się przebudowa mostu na rzece Bukowa w ciągu drogi powiatowej nr 1019R Zarzecze-Rzeczyca Długa w Jastkowicach w gminie Pysznica. Inwestycja ta znacznie poprawiła bezpieczeństwo i komfort użytkowników tej drogi, szczególnie pieszych i rowerzystów.

Most o długości 38,6 m przeszedł kompleksową modernizację i remont, została poszerzona płyta pomostu i wykonany został ciąg pieszo-rowerowy, ponadto były przeprowadzone m. in. następujące prace: ziemne w obrębie przyczółków i dojazdów, wzmocnienie skrzydła podpór, remont podpór, wykonanie nowego wspornika podchodnikowego wraz z odtworzeniem konstrukcji nośnej, wykonanie izolacji płyty pomostu, montaż barier i poręczy, wykonanie nawierzchni na dojazdach, jezdni i chodnikach.

Dzięki modernizacji możliwe było zbudowanie ścieżki pieszo-rowerowej, która połączyła istniejącą trasę Green Velo.

Koszt tej inwestycji to 1 615 730 zł, z czego z budżetu Powiatu na ten cel przeznaczono 678 030 zł. Pozostałe środki pochodziły z dofinansowania Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury ze środków z rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie m.in. zadań obejmujących przebudowę obiektów inżynierskich.

Modernizacja mostu była prowadzona równolegle z pierwszym etapem przebudowy drogi powiatowej Zarzecze – Rzeczyca Długa na odcinku o długości 3 751m. Realizacja tych dwóch inwestycji zdecydowanie poprawiła stan techniczny drogi i bezpieczeństwo użytkowników.

- To długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców, nie tylko kierowców, ale także pieszych i rowerzystów. Dzięki temu na tym odcinku będzie znacznie bezpieczniej– mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Jak zaznacza Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, remont tego mostu był konieczny ze względu na jego stan. Dzięki pozyskanym środkom udało się kompleksowo zmodernizować ten obiekt.

– Każda taka inwestycja, dzięki której możemy poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg cieszy – dodaje starosta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jastkowiak

Do: "emeryt" - co ty za bzdury wypisujesz, tam nikt taki nie mieszka.

~Sabina

Pan Prezydent LN daje rade!

~Hahah

@kabi a twoj do tluczenia bryl w redzinach

~Hahah

@kabi a twoj do tluczenia bryl w redzinach

kabi

Adam, jak już piszesz o łbie to twój jedynie służy jako wieszak na czapkę

~emeryt

Najlepiej wygląda Pani Władzia i jej dom,zaraz za mostem.

~franiu

Widzialem ten most i powiem tak to juz jest 22 wiek, dziekujemy PANIE STAROSTO. Bedzie sluzyl kierowcom przez najblizszy wiek.

~Stalowiak

Wara od Pana Prezydenta WY opozycyjne trole!!!

umarly

widać że ciemnota to kupiła

~Adam

@pyszniczanka ale ty masz zryte pod beretem masakra

~Pyszniczanka

Dziękujemy Panie Prezydencie za ten most. Jest o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy. Każda taka inwestycja, dzięki której poprawia się bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg cieszy nas mieszkańców umiech