Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Image

Będzie kosztować około 200 milionów złotych. Nowa droga ma liczyć 15,2 km i ułatwi komunikację w tym regionie wyprowadzając ruch z miast.

Wykonawcą inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Construcción S.A. Etap pierwszy jest już zrealizowany, a składały się na niego między innymi: opracowanie projektów, opracowanie raportów i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wszczęcie stosownego postępowania, podpisanie umowy z wykonawcą. 31.08.2018 roku złożono wniosek o wydanie Decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej.

Trasa obwodnicy poprowadzona zostanie po północno – wschodniej stronie Stalowej Woli i Niska. Przebiegnie w kierunku północ – południowy wschód. Początek projektowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany zostanie na odcinku istniejącej trasy Podskarpowej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina (w ciągu DK-77). W projekcie przewidziano budowę ronda, stanowiącego połączenie obwodnicy z ulicami Chopina i Podskarpową oraz drogą gminną. Na dalszym odcinku obwodnica przecina tereny ogródków działkowych i dalej kieruje się na południowy wschód, przekraczając tereny Elektrociepłowni Stalowa Wola. Później przekracza rzekę Barcówkę, linię kolejową Nr 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe oraz krzyżuje się z istniejącą drogą krajową nr 19. Koniec trasy obwodnicy i jej połączenie z istniejącą DK-77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła „Rudnik”, który powstanie w ramach budowanej równolegle drogi ekspresowej S-19. Inwestycja obejmuje również budowę wylotu z ronda odcinkiem łącznika w kierunku istniejącej DK-77 (ulicy Energetyków).

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Wędkarze Koła nr 3, Lucjusz dba o tereny rekreacyjne, należy poprosić, przesunie San za działki po drugiej stronie w rejon cieku Bociek i będzie cacy, elektrownia najwyżej wykopie dłuższy kanał.
Polak, obwodnica nie ruszy jeszcze w 2019 roku.

~Polak

Kabina budowa ma ruszyć na wiosnę 2019 bo gdzieś na początku roku formalności od wojewody przyjdą i gdzieś luty marzec roboty powinny ruszyć

kabi

to kiedy rusza budowa bo nie nic autor tego gniota nie wspomina

~Lucjan

Gratulujemy Panie Prezydencie! Brawo!

~do PZW nr. 3

proszę iść do rybnego i dupy nie ZAWRACAĆ

~Informator

Vivat Lucjusz brawo jesteś wielki

~gązo

rower tobie obwodnica jes nie potrzebna ale tysiacom ludz tak snob piszesz aby cos tam napisac nie majac pojecia

~Lipa

myopia i wtedy nikt z niska by nią nie jezdził, a korki jak są od elektrowni do BP rano i od 14 byłyby jak do tej pory. Chory pomysł człowieka, który kompletnie nie wie co się dzieje na tej trasie. Dobrze ze nie zrealizowany.

~myopia

a wystarczyło puścić przez las od południa. Nie hałasowałaby nie byłaby zagrożona zalaniem...

~rowery66

Po co mi obwodnica czyli droga rownoległa do Poniatowskiego.Cale zycie jezdze rowerem i mi to nie jest potrzebne.Niech płaca za to firmy ktore z tego beda korzystac,bo to droga dla tirów.

~skarpa

fajnie by bylo jakby to chociaz dwu pasmowe bylo jak juz robia cos takiego a nie jak s19 po jednym pasie zrobili maakra jakas majas tyle miejsca juz mogli po 2 pasy zrobic

~jan

Do jvm, lemingu o czym ty pleciesz nie masz pojecia o niczym a probujesz sie madrzyc. Zanim ta obwodnica zostala zaklepana wielu szpecow od budowy autostrad i drug szybkiego ruchu [ekspresowek] debatowalo nad ta obwodnica pare miesiecy. Pytanie czy oni sie na wszystkim lepiej znaja czy taki laik jak ty i chcesz doradzac fachowcom.

~gugu

jak zbudują s74 to ta 'obwodnica' psu na budę...

~kierowca

Widze ze wielu nie madrych forumowiczow nie wie co to jest spec ustawa i wasze protesty mozecie sobie wlozyc 4 litery. Ja juz dzis nie moge sie doczekac aby korzystac z tej obwodnicy i wspolczuje mieszkancom ulic STASZICA i J.P.2., ze musza codziennie wysluchiwac tysiace tirow ktore jezdza miedzy NISKIEM i STALOWA.

~jvm

Jak widzimy bledne decyzje implikuja nastepne problemy, budowa lacznika Czarnieckiego do Pysznicy wplynie na zaciesnienie koryta Sanu. Dalsze impikacje to zwozka olbrzymich ilosci materialow budowlanych do budowy podstawy "obwodnicy" o ile wykorzystano by tutaj piasek rzeczny z poglebionego i wyregulowanego koryta Sanu mozna by to zaakceptowac - ten material budowlny wysokiej jakosci moglby pozniej sluzyc do budowy infrastruktury miejskiej.
Na pewno nie bedzie zgody na zwozenie tego materialu z odleglej okolicy lub od firm, ktore ryja zwir w okolicznych lasach. Przy takim przebiegu "obwodnicy" przez tereny dzialkowe ich likwidacja jest tylko kwestia czasu.
Jezeli ta bledna decyzja o nie zostanie wstrzymna wczesniej czy pozniej zostanie zawalidraga dla naturalnego rozwoju miasta St. Wola w kierunku rzeki San i przejscia go na druga strone mostem srednicowym.

~Edek

Panie Prezydencie .... brawo , to jest gospodarz i wizjoner praktykujacy umiech

~gązo

ta obwodnica szkoda że tak pózno powstanie no ale wielka ulga będzie dla miasta te tiry to koszmar a wszyscy co piszą nie obiektywnie jakieś działkowcy czy koło wędkarskie to kpina nie mają pojęcia w jakich czasach żyją ubolewam nad głupotą ludzką

~3 znaki

Wizualizacje o KANT DUPY rozbić. Nieistniejące budynki. Nieistniejące drogi. Na kolanie ktoś chyba robił z Warszawy i nawet na mapę nie patrzył. Tak to i każdy potrafi.

~PZW nr. 3

Dokładnie to nie wiemy sami ilu będzie protestować bo z roku na rok ubywa członków naszego Koła. Jesteśmy zmuszeni co roku podnosić składki aby przeżyć. Generalnie to można by było "sztandar wyprowadzić" ale wtedy już nie było by tych wspaniałych zebrań i dyskusji czy to w Zarządzie czy w okręgu.

cdn

Ja tez bede protestowac bo dokladnie w miejscu przebiegu obwodnicy jest piekny kopiec mrówek.To skandalumiechumiechumiechumiechumiechumiechumiechumiechNie poddam sie .Tez mam juz zakupiona żółtą kamizelke.

Pepsi

Panowie wędkarze: decyzja jak droga będzie przebiegać była konsultowana przeszło 5 lat temu. Trochę chyba za późno na protesty.

Z ciekawości ilu Wasze koło zrzesza wędkarzy? Bo obwodnica poprawi komfort życia wszystkim mieszkańcom miasta i okolic, również wpływając korzystnie na nasze zdrowie...

~działkowiec

bynio Fa już od początku 21 wieku słyszę o tej obwodnicy. Póki co kopie ziemię na działkach jakby nigdy nic.

~PZW nr. 3

My wędkarze z koła nr.3 Rozwadów stanowczo protestujemy przeciwko takiemu rozmieszczeniu trasy obwodnicy. Naszym zdaniem droga jest za blisko rzeki San a jak wiadomo my tam łowimy ryby które później zjadamy. Po obwodnicy będą jeździły auta szczególnie tiry i po pierwsze to hałas będzie wielki i wszystkie ryby nam wypłoszy a po drugie to spaliny które zanieczyszczą rzekę i ryby jak już napisałem wyżej ryby które my po złowieniu zjadamy. Czy to jest jasne !Po długiej i burzliwej dyskusji w naszym kole postanowiliśmy nie poddawać się jak to zrobili działkowcy i oddali swoje działki pod obwodnicę. Dziś marchewki i buraki muszą kupować a wcześniej urosły im na działce. My się nie poddamy i będziemy protestowali z takim zaangażowaniem jak protestujący w żółtych kamizelkach we Francji. Przez długie lata łowimy w Sanie wielkie ukleje i płocie zdarzają się również duże krąpie i od czasu do czasu leszcz. Musimy ryby łowić i je zjadać bo dość mamy kiełbasy i schabowych. Czy to jest zrozumiałe ! Od nowego roku zbieramy podpisy pod petycją do Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego aby nam nasz Główny Zarząd i kochany pan Prezes pomógł choć trochę. Czego skutkiem będzie przesunięcie rzeki San o kilkadziesiąt metrów w stronę Pysznicy i odsunięcie naszych miejsc w których łowimy ryby od obwodnicy.
Z wędkarskim pozdrowieniem
Zarząd Koła PZW nr.3 w Rozwadowie.

Pepsi

Nie płaczcie... Obwodnica powstanie o ile wykonawca się nie wycofa. Przecież umowa jest już podpisana od przeszło 4 miesięcy.

Lucjuszowi natomiast możemy podziękować za dodatkowy łącznik, bo pewnie bez jego zabiegów w Ministerstwie tego by nie było.

~bynio

uwierzę jak się ta obwodnica przejadę na razie to sa bajki prezydencika lucjuszka Atak naprawdę ta obwodnica już powinna być chwalil się nia już cztery lata temu lucjuszek kłamczuszek piseuszek na razie nic na horyzoncie niewidac

~Mieszkaniec

Panie Prezydencie no brawo!!! Wizualizacja wygląda fantastycznie! W końcu coś się dzieje a nie jak u poprzedników.