Nowa karetka dla szpitala w Stalowej Woli

Image

Nowoczesny ambulans z początkiem grudnia trafił do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Powiat Stalowowolski rozpoczął starania o nową karetkę w kwietniu tego roku, wtedy to został złożony wniosek do Wojewody Podkarpackiego o dofinansowanie.

W maju tego roku Powiat Stalowowolski otrzymał informację, że wojewoda przyznał środki z budżetu Wojewody Podkarpackiego na zakup karetki wraz z wyposażeniem w łącznej wysokości 364 021,46 zł. W pierwszych dniach grudnia nowa karetka wraz z wyposażeniem dotarła do Szpitala. W skład wyposażenia wchodzi m.in. urządzenie LUCAS do kompresji klatki piersiowej. Jest to sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego, zastępuje ręczny masaż serca. W przypadku, gdy podczas wypadku ucierpi jedna lub więcej osób, które muszą mieć wykonywany masaż serca przez cały czas, aż do momentu dotarcia karetki do szpitala, jest on niezbędny.

- Karetka ta jest niezbędna do codziennej pracy, zwłaszcza że w ostatnim czasie jeden z ambulansów uległ uszkodzeniu. Bardzo nas cieszy fakt, że otrzymaliśmy to dofinansowanie, dzięki któremu możliwy był zakup nowego pojazdu z wyposażeniem ratującym życie. Zawsze podkreślałem, że inwestycje w szpitalu są jednymi z najważniejszych, służą wszystkim mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko. Jest to dla nas priorytet, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sabina

Brawo Lucjusz Nadbereżny, niech żyje.

~Grażyna

Ja tam wolę limuzynę za 200 tysia, tak jak nasz Janusz.

~Szmi

pavulon68
Obyś jadąc karetka mógł spytać co ci podają . Karetka to nie taksówka i często jeżdżę nią ludzie ciężko chorzy ...

~Wiesław

No i kolejny sukces naszego Prezydenta a już za kilka lat Prezydenta całego narodu LN. Brawo!

~Adela

W artykule NIE jest napisane , że prezydent Nadbereżny finansował zakup karetki. Jest napisane , że karetka jest wyposażona w urządzenie LUCAS i została zakupiona z funduszy powiatu. Ludzie wy nie potraficie czytać. Stalowa Wola miastem analfabetów wtórnych!

~toudi

Urzednik wpisal ze Nadberezny dopłacił swoja kasa za karetke co jest kłamstwem.Pisiory kłamią.

~OKNO

Przepiękny i pożyteczny gest Pana Prezydenta

~???

~Bucia trochę uczciwości i przyzwoitości jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Dziękuje się temu kto sobie na to faktycznie zasłużył i zapracował, a co do słowa nienawiść proponuje poczytać znaczenie słowa w słowniku.

~Bucia

Basia tylko dziekuje Panu Prezydentowi. A mamy za co dziękować. Nie wiem skąd tyle nienawiści.

~???

~Basia a czytać ze zrozumieniem to potrafisz? Chyba nie do końca karetkę załatwiło Starostwo więc jak komuś chcesz dziękować to podziękuj tym co się faktycznie tym zajęli tak byłoby uczciwiej.

~???

~Basia a czytać ze zrozumieniem to potrafisz? Chyba nie do końca karetkę załatwiło Starostwo więc jak komuś chcesz dziękować to podziękuj tym co się faktycznie tym zajęli tak byłoby uczciwiej.

~Basia

Boże jaka cudowna i przemiła atmosfera. Wszyscy sobie składają życzenia! Dziękujemy Panie Prezydencie za karetkę na święta i życzymy Wszystkiego co najlepsze!!! umiech

~set

Wszystkim wesołych i udanych świąt. Bawcie i kochajcie sie PiS&LOVE i będzie sPOKO 😁 Sse se se

~set

Jupi super ale mam nadzieje ze ta druga zamiast limuzyny tez będzie.

~Bucia

Dołączam się do podziękowań i życzeń!

~PiS

Prawda! Niech żyje nasz Pan Prezydent Lucjusz Nadbereżny! Dziękujemy za wszelkie dokonania w tym nową karetkę. Życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt! Brawo!

~dojna zmiana+

Brawp Lucjusz Nadbereżny,niech żyje.

~edziu

Te hejterskie wypociny to wypocil gimbusy bo nikt kto ma choc odrobine rozumu takich bredni b nie wypocil. Powiem tak lemingi leczcie sie na nogi bo na glowe za pozno. Swoja droga hejterzy jak bedziecie w podeszlym wieku to sie dowiecie dlaczego musimy kupoac karetki i zeby ktoregos dnia ta karetka nie zdazyla wam na pomoc hejterzy, moze wtedy do hejterow cos dotrze choc bardzo watpie.

~Ómer

Gdyby nie interwencje naszego kochanego Prezydenta nic by nie było.

~Menager_DE

Takie proste pytanie. Na co Wam ,,wielcy lekarze w szpitalu w STW'' ta karetka, skoro pacjent i jego rodzina (zaplanowany wyjazd do szpitala w Rzeszowie na godzinę 8.00), muszą czekać na karetkę do godziny 15.00??? Ludzie litości, jak słyszę o tym szpitalu w STW dobre słowa, to aż nóż w kieszeni wyskakuje. Szpital nadaje się do zamknięcia i tyle w tym temacie. Skończcie wreszcie udawać, że kogoś leczycie.

~oOo

Prezydent to de tej karetki maial ch... do gadania. Starostwo zalatwialo

~Cavidan

Dziękujemy Panie Prezydencie ratowanie życia mieszkańców i odwiedzających miasto jest najważniejsze!

elvis18

Na co ta karetka i po co ?

~Emma

No to pan starosta zakupi lymuzyne z dofinansowaniem z programu dojna zmiana + bo kartkamjuz jest.

~jack

Ręce opadają czytając te komentarze a za czyje pieniądze, znowu rozbiją,a limuzyna za 200 000 ludzie nikt nie rozbija karetki po to aby dostać nowa a do czasu zakupy jeździć wysłużona , karetka nie kosztuje czapki gruszek tym ludziom należy się szacunek nie jechali do galerii na zakupy czy na kebaba jechali ratować to czego niekiedy nie można do końca odzyskać czyli zdrowie i chwała im za to że czy to noc czy dzień czy święta pracują poświęcają swoje rodziny które niekiedy się rozpadają chociaż niekiedy odpłacają swoim zdrowiem zwłaszcza iż nie maja taryfy ulgowej jak służby mundurowe tylko pracują do 60 roku życia czego wielu z nich nie dożywa dodatkowo dziwię się prowadzącym stronę jak można pozwolić na publikowanie takich słów jestem przekonany że żadem który teraz pluję w twarz tym ludziom ma tu na myśli ratowników medycznych nie odważył by się powiedzieć im tego w twarz nie ze strachu tylko nie mieli by j...j bo w necie każdy odważny a dla czego nie są tak odważni do udzielania pierwszej pomocy pozdrawiam

~Informator

Co cię to obchodzi z jakich źródeł ważne że włodarze załatwili szybko i jest ok

~jan

... z jakich pieniędzy ? ...budżetowych czy tych ,,wyimaginowanych" ?

kabi

pavulon68 jak trafisz na mnie dostaniesz podwójną dawkę z refundacji NFZ , na pewno się nie obudzisz

~antos

A gdzie zdjecia z "kierowniczymi celebrytami"??

~woli

Czy starosta leczyl sie w Slowowolskim szpitalu,czy dalej jest takie kiepscienkie wyzwienie ja leze wszpitalu miejskim poza krajem i rano otrzymuje mala kawe 2 buleczki Z szynka jajko owoc wode batonik a wy chorzy w szpitalu CO? ciagle podwyzki samochody ...