Zrób to sam - stroik świąteczny

Image

Grudzień kojarzy się nam z radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas chciałby, aby jego dom był wtedy pięknie przystrojony. Zazwyczaj głównym elementem dekoracyjnym jest choinka, ale nie musimy poprzestawać tylko na tym. Dzięki dodaniu kilku dekoracji świątecznych można stworzyć wyjątkowy klimat w całym domu.

Jednym z elementów dekoracji świątecznych jest stroik świąteczny. A jak wykonać taki stroik?

Piękny stroik świąteczny pomaga wprowadzić w domu atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jest wiele sposobów na wykonanie takiej bożonarodzeniowej dekoracji. Można przystroić nim stolik, komodę, stanowi również piękne dopełnienie wigilijnego stołu.

Od czego zacząć?

Bazą do wykonania tradycyjnego stroiku są zwykle gałązki świerku, jodły lub sosny. Stanowią podstawę na której mocuje się kolejne elementy dekoracyjne. Gałązki można formować w kształt wiązanki lub wieńca. Połączyć je trzeba za pomocą drucika lub grubego sznurka oraz kleju.

Podstawę stroiku można też montować w gąbce florystycznej. Gotową bazę przyozdabia się gałązkami ostrokrzewu, jarzębiny, jemioły lub szyszkami świerkowymi. Należy pamiętać także o dodaniu ozdoby świątecznej, świetnie sprawdzą się tutaj bombki choinkowe, świeczki, światełka, gwiazdki. Wszystkie elementy najpierw trzeba skomponować w ostateczną formę, a następnie trwale je przymocować. Jako wykończenie stroik dobrze obsypać brokatem lub sztucznym śniegiem. Dzięki czemu uzyskamy zimowy, świąteczny klimat.

Pomysły na stroik bożonarodzeniowy

Ozdobienie stołu stroikiem w postaci wieńca adwentowego to piękna tradycja, dzięki której rozpoczyna się oczekiwanie na Boże Narodzenie. Stroiki takie posiadają cztery świeczki, a z każdą kolejną niedzielą adwentu zapala się o jedną świece więcej. Taka ozdoba pozwala na cieszenie się świąteczna atmosferą już od początku grudnia.

Także prostym, ale bardzo efektownym elementem wprowadzającym świąteczny klimat w domu jest gwiazda betlejemska. Jej czerwone kwiaty pięknie komponują się z dekoracjami bożonarodzeniowymi. Dzięki takiej niewielkiej ale efektownej dekoracji można wprowadzić akcent świąteczny nawet w niewielkich wnętrzach.

Czy samodzielne przygotowanie stroika bożonarodzeniowego jest łatwe?

Samodzielne wykonanie stroiku bożonarodzeniowego nie zawsze jest łatwym zadaniem. W ferworze przygotowań świątecznych zgromadzenie potrzebnych elementów do wykonania takiej dekoracji nie jest proste. Wiadomo, że każdy chciałby, aby jego stroik był piękny i dodawał klimatu świątecznego w domu. Słuszne są jednak obawy czy skompletowanie potrzebnych materiałów, a następnie stworzenie dekoracji nie przerośnie naszych możliwości i zostaniemy bez dekoracji na święta.

Gotowe stroiki świąteczne z dostawą do domu

Idealnym rozwiązaniem w przypadku braku czasu na samodzielne wykonanie stroika jest skorzystanie z możliwości zamówienia dekoracji świątecznej na stronie kwiaciarni internetowej e-kwiaty.

Oferta obejmuje wykonanie stroika oraz jego bezpłatną dostawę do domu. Dostawę można zamówić na konkretny dzień oraz godzinę z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Warunkiem otrzymania przesyłki w dniu składania zamówienia jest zamówienie i opłacenie zlecenia do godziny: 18:00 w dni robocze; 15:00 w sobotę; 12:00 w niedzielę.

Przesyłki doręczane są przez kurierów lokalnych kwiaciarni w wybranym przedziale czasowym, dzięki czemu będziemy pewni, że kurier zastanie nas w domu. Zapłacić można kartą kredytową, poprzez system PayPal, przelew bankowy internetowy lub tradycyjny.

Na naszej stronie jest wiele stroików bożonarodzeniowych, dzięki czemu można wybrać odpowiednią dekorację dla siebie lub dla osoby, którą chcemy obdarować takim prezentem. Posiadamy w swojej ofercie stroiki w postaci wieńców adwentowych, tradycyjnych stroików świątecznych, kompozycji z gwiazd betlejemskich oraz dekoracji w postaci choinki bożonarodzeniowej.

Umożliwiamy wysłanie prezentu w postaci świątecznego bukietu, dzięki czemu możemy zrobić niespodziankę bliskiej nam osobie. Do bukietu zostanie dołączony bilecik z naszymi życzeniami. Obdarowanie kogoś takim prezentem jest ciekawym pomysłem na Mikołajki lub święta Bożego Narodzenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.