Z pamiętnika Świętego Mikołaja

Image

W niedzielny wieczór, 9 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli można było obejrzeć spektakl pt. „Z pamiętnika Św. Mikołaja”.

Była to już trzecia odsłona świątecznej historii, przedstawionej tańcem, pełnej marzeń i magicznych wspomnień. Na scenie wystąpiło aż 70 tancerzy z Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego Pasja i Dziecięcego Zespołu Tańca Smyk. Najmłodszy artysta miał niespełna 6 lat, najstarszy- 20.

- Raz w roku, już od trzech lat, robimy taki spektakl zimowy, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Każdego roku tańczymy tych spektakli coraz więcej. W tamtym roku „Magia świąt” była tańczona 14 razy przy pełnej sali. Wychodzi na to, z tego co się orientuję, że mamy już pełną salę na kilkanaście spektakli do przodu, więc chyba się wstrzeliliśmy w dobry temat- mówi Urszula Wieczorek, choreograf, autorka scenariusza spektaklu.

Przygotowania do spektaklu zaczynają się na długo przed jego premierą, bo już na przełomie września i października. Tancerze o próby i scenariusz dopytują się zaraz po wakacjach chętni do pracy nad nowym pomysłem. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę tak ogromne zainteresowanie wydarzeniem. Kilkanaście spektakli przed Bożym Narodzeniem odbywa się zawsze przy pełnych salach.

- Są trzy terminy otwarte dla publiczności. Jest też kilkanaście terminów dla szkół. Przez naszą widownię przewinie się mnóstwo dzieciaków. Spektakl trwa 40 minut. Jedni mówią, że to za krótko, że ten czas szybko leci, że spektakl powinien trwać dłużej. Spektakl powstaje dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym Proscenium, które pisze projekty. Te spektakle są dofinansowane z gminy Stalowa Wola, dzięki czemu możemy pokazać się bardziej świątecznie- mówi Urszula Wieczorek ze Spółdzielczego Domu Kultury.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.