Odbył się I Niżański Konwent Samorządowy w nowej kadencji

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku, na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu – Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, odbyło się pierwsze posiedzenie Niżańskiego Konwentu Samorządowego w nowej kadencji 2018-2023.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia podziękowań dla Wójtów i Burmistrzów za udział pracach Konwentu w poprzedniej kadencji, w tym szczególnych podziękowań skierowanych do Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka oraz Wójta Gminy Harasiuki Henryka Bździucha, którzy zakończyli pracę w samorządach.

Przedmiotem obrad Starosty, Burmistrzów i Wójtów zebranych na I posiedzeniu Niżańskiego Konwentu Samorządowego był wybór Przewodniczącego Konwentu na kolejną kadencję. Przewodniczącym został wybrany jednogłośnie, jego dotychczasowy Przewodniczący – Starosta Niżański Robert Bednarz.

Podczas Konwentu omówiono również szereg ważnych i istotnych dla rozwoju Powiatu i Gmin tematów, w tym m.in. zasady współpracy Powiatu z Gminami przy realizacji inwestycji powiatowych, planowane inwestycje Powiatu Niżańskiego na terenie poszczególnych gmin oraz inne przedsięwzięcia planowane do realizacji przez Powiat Niżański w 2019 r. na terenie gmin Powiatu, jak Dożynki Powiatowe, Dzień Działacza Kultury, Strażak Roku, itp.

Pierwsze posiedzenie Niżańskiego Konwentu Samorządowego było doskonałą okazją do przedstawienia przez włodarzy Powiatu i Gmin swoich propozycji, uwag i pytań, na tematy związane z omówionymi zadaniami zaplanowanymi do realizacji na przyszły rok budżetowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ence pence

ted1 - ale Ty z kolegami z PIS na bocznicę odjechałeś - hehe

~obserwator

Jestem mile zaskoczony że są podziękowania dla odchodzących , jest to obecnie niemodne , panujący obecnie zwyczaj to oplucie poprzednika.Tak trzymać , dając dobry przykład innym i pamiętając że każdy kiedyś odejdzie i każdemu będzie miło jak usłyszy dobre słowo na koniec. Żadne działanie nie będzie przez wszystkich akceptowane, ale jak w okresie swojej aktywności było się "człowiekiem" to na koniec należy się dwa słowa podziękowania.
Nieraz jestem na pogrzebie , jest to pewnego rodzaju pożegnanie kogoś i jest mi bardzo smutno jak ksiądz prowadzący uroczystości pożegnalne nie jest w stanie powiedzieć nic z życia tego człowieka, jedynie podczas uroczystości odczytuje jego imię.Gdyby trochę się wysilił i porozmawiał o tym człowieku z rodziną to by na pewno było milej rodzinie i zgromadzonym.

~kapelanos

heheh dozynki, i inne wygibasy tym sie będa zajmować bo czym jezeli powiot i gmina nisko groszem nie smierdzą i nic się nie zmieni

~ted1

Życzę owocnej współpracy . Tylko wspólnie i w zgodzie można będzie rozwiązywać problemy, których nie brakuje.
Powodzenia.