Sprzątanie, mycie i pranie za pomocą pary? Sprawdź nowoczesne metody!

Image

Rozmaite urządzenia parowe zdobywają coraz większą popularność. To już nie tylko myjki ciśnieniowe czy odkurzacze. Zobacz, co jeszcze wyczyścisz za pomocą pary i dlaczego ta metoda jest tak wygodna i skuteczna.

Siła w parze

Z pewnością znasz bardzo dobrze zjawisko parowania – samo w sobie nie ma wielkiej siły i może jedynie kojarzyć się z herbatą lub zaparowanymi szybami w samochodzie – co może być wręcz uciążliwe. Jednak para nabierze pary, jeśli zacznie tworzyć się w większych ilościach i być "popychana". Zjawisko pary zaczęto wykorzystywać w wielu urządzeniach, które były stanie wprowadzić ją w szybki ruch pod wpływem silnego ciśnienia. Tak działają chociażby myjki czy odkurzacze parowe. Również parownica – stosunkowo nowe urządzenie, które może zastąpić żelazko – działa w ten sposób. Wyrzucanie dużych ilości pary skierowane w stronę zmiętej odzieży powoduje jej rozprostowywanie się.

Obrazek

To, co odróżnia parę od innych metod czyszczących są jej zdolności do dezynfekcji. Para mająca swoje źródło we wrzącej wodzie jest w stanie pozbawić oczyścić tkaniny z bakterii i zarazków. Skierowana pod dużym ciśnieniem na wszelkie powierzchnie, nie tylko pozbywa się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, ale także je dezynfekuje. To dlatego tak dobrą opinią cieszą się mopy parowe.

W jakich urządzeniach wykorzystuje się parę

Parę spotkasz codziennie rano w miejscu, które może Cię zaskoczyć – swojej ulubionej kawiarni. To dzięki niej powstaje ta cudowna pianka na górze Twojej ulubionej kawy. Spieniacze do mleka działają właśnie na zasadzie silnie wyrzucanej pary.

Wyżej wspomniane mopy parowe są już coraz bardziej popularnymi urządzeniami do czyszczenia posadzek. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej wygodnego i efektywnego od nich.

Obrazek

Również nowoczesne pralki posiadają funkcje parowe. Taki sprzęt nie tylko pozbędzie się plam z Twojej odzieży i bielizny, ale również zdezynfekuje je. Dzięki parowaniu możesz jedynie szybko odświeżyć swoje koszule czy uzdatnić ciuchy z lumpeksu do użycia. Tutaj dowiesz się więcej o pralkach parowych.

Parownice są również wykorzystywane w walce z uciążliwymi insektami, np. pluskwami. Te specjalne urządzenia są w stanie doskonale poradzić sobie z tymi żywotnymi istnieniami, podczas gdy nie będziesz w stanie pozbyć się ich np. zwykłym praniem w 90 stopniach.

Czyściki parowe to różne urządzenia, które wykorzystasz do łatwego, szybkiego a przede wszystkim bardzo dokładnego sprzątania różnych powierzchni. Co lepsze, za pomocą pary wodnej możesz także usuwać zabrudzenia oraz roztocza czy inne żyjątka z tkanin czy obić kanapowych i fotelowych. Parowe czyszczenie to jedyne, które doskonale zadziała również na dywanach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.