Ile będzie zarabiał prezydent Stalowej Woli?

Image

Podczas sesji Rady Miasta uchwalono wysokość pensji prezydenta miasta.

Wynagrodzenie Lucjusza Nadbereżnego, który głosami mieszkańców będzie prezydentem w kolejnej kadencji będzie wynosiło, bez dodatku stażowego, 9 tysięcy 940 złotych brutto. Uzasadnienie do tej propozycji przedstawił Stanisław Sobieraj, przewodniczący RM.

- Przez te lata dał się poznać jako dobry gospodarz. Wszystkie zobowiązania, które obiecał, dotrzymał słowa. Został wybrany na kolejną kadencję, która będzie teraz trwała 5 lat. Buduje nowoczesną Stalową Wolę dla mieszkańców. Dba o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Często pracuje nad tym, co by zrobić żeby było lepiej dla naszych mieszkańców. To jest kosztem nie tylko jego, ale i rodziny, zdrowia, przyjaciół. Wnioskuję do wysokiej rady o przegłosowanie stawki, która będzie wynosić 7 tys. 400 zł na rękę- mówił Stanisław Sobieraj.

Uwagi co do słów wypowiedzianych przez przewodniczącego miała wprawdzie opozycja, ale uchwałę przegłosowano bez dyskusji. Wysokość zarobków prezydenta uchwalono 16 głosami „za”, 2 „przeciw” i 5 „wstrzymującymi się”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~naści nieboże

Żyrafa Rafalska radośnie oświadcza o podwyżkach emerytur. Emerytowi, który dostaje brutto 1850 złotych, po potrąceniach zostaje 1540 netto, czyli "na rękę". Przez całe jego zawodowe życie potrącano mu składki na ZUS i podatki, motywując to tym, że są to pieniądze przeznaczone na jego emeryturę. I kiedy wreszcie na tą emeryturę przechodzi, znowu płaci składki na ZUS i podatki, odliczane od wcześniej potrąconych składek na ZUS i podatków. Teraz "łaskawie" dostanie 70 złotych, najpewniej brutto, bo nikt nie mówi o tym, że to będzie "na rękę". W tej chwili sytuacja wygląda tak, że emerytowi najpierw potrąca się 310 złotych z emerytury wynoszącej 1850 złotych, a potem "podnosi" świadczenie o kilkadziesiąt złotych. Absurd i złodziejstwo? Lepiej byłoby zwolnić emerytów z podatków i składek, by w sposób widoczny podnieść ich świadczenia? Pewnie, że tak, ale za co wtedy żarłaby milionowa rzesza urzędniczych pasożytów? No i jak to pięknie brzmi w roku wyborczym: "PODNIEŚLIŚMY EMERYTURY".

~Dziadek Mróz

No to się porobiło.

~Św. Mikołaj

Włączcie światło bo nie mogę trafić po ciemku do domu i przywaliłem w komin elektrowni saniami. Renifery wkurzone mówią, że w przyszłym roku nie przywiozą mnie tu do dzieci z prezentami.

~widz

do "mieszkam" - widać, ze nie oglądasz TVN, bo nic nie wiesz co w trawie piszczy, co się dzieje....Żaden rząd nie jest wieczny, nie jest święty, nie ciesz sie tak. Nawet prałat tak ceniony ma grzechy, słyszałeś coś?

~Kibic

Nie zrezygnuje bo my mieszkańcy go popieramy i będziemy go bronić nawet za wszelką cenę ludzie są zadowoleni tylko bandę byłych funkcjonariuszy co im emeryturami obcięli boli pan Lucjusz jest ambasadorem naszego miasta w Polsce i na świecie

~Suweren

Co tam węgla w elektrowni zabrakło ? Gdzie jest światło na ulicach i w podwórkach ?

~bazant15

Powiem prosto,jak ma jeszccze honor to powinien podac sie do dymisji.Zadłuzył miasto na tak wielka kwote i to nie były drogi czy mosty tylko głupie rewitalizacje i place zabaw.Koncz i wstydu oszczedz.

art2deco

Szymonik zrezygnował z wypłaty?

e2rds

mieszkam, z odmóżdżonymi ludźmi nie toczę dyskusji, to daremny trud, a PiS nie będzie rządził od następnych wyborów i tyle w temacie.

~mieszkaiwiem

Do balbina, tak hejterzy wam juz nawet lewatywa nie pomoze jdynie przychodnia na WYSZYNSKIEGO was moze uratowac.

manukun

Prezydent miasta powinien zarabiać więcej. Pod jednym warunkiem - wszechstronny rozwój miasta połączony z poprawą jakości życia mieszkańców. Nadbereżny zamiast tego udziela się na bankietach partyjnych i robi dobrze partii, więc nie zasługuje nawet na wspomniane w artykule dodatki.

~Warzywa

Po co swary po co kłótnie i tak wszyscy zginiecie w zupie

~Warzywa

Po co swary po co kłótnie i tak wszyscy zginiecie w zupie

wopin

A ja uważam. Ze jeszcze ze swojej pensji powinien palcie % od zadłużenia miasta i może wtedy by zobaczył ile jego zabawki kosztują i jak to się ma do jego budżetu domowego

~DaREK

Na pewno za mało w stosunku do tego co zrobił dla miasta!

~Balbina

do „mieszkam” - A próbowałeś lewatywy? I nic? To już tylko eutanazja ci pozostaje.

~Fryderyk

Well, there's broken silence
By thunder crashing in the dark (Crash in the dark)
And this broken record
Spin endless circles in the bar (Spin 'round in the bar)
This world can hurt you
It cuts you deep and leaves a scar
Things fall apart, but nothing breaks like a heart
Mhmm, and nothing breaks like a heart

~mieszkam

Do e2rds, ja na twoim miejscu na temat rozumu bardzo cichutko bym siedzial a dlaczego bo jstes lemingiem ktory utopil sie w tym szambie TVNowskim i z toba dyskusja nie ma zadnego sensu. Najpierw musial bys odbyc bardzo dluga terapie tzw. odlemingowanie wowcas bys patrzyl na pelo i ich nie rzad [rzez minione 8 lat] z wielka ohyda. Nie ma obecnie i nie bedzie przez najblizsze 50 lat zadej alternatywy dla rzadow PRAWA i SPRAWIEDLIWOSCI . Im szybciej to zrozumiesz tym bedziesz zdrowszy zwlaszcza psychicznie.

~Angel

Lasery w sylwestra to nie to samo ale poczekaj od nowego roku ma prąd zdrozec to wrócą do prochu

e2rds

mieszkam- ty na szczęście możesz jak ten pies przy budzie tylko szczekać i merdać ogonem jak coś dostaniesz, piszesz,że za takie pieniądze nie chciał byś być prezydentem i dobrze. Mimo wszystko prezydent musi mieć troszkę rozumu, czego u ciebie brak.

baenabo- możesz prywatnie zadłużać się ile ci ktoś pozwoli, tylko trzeba później to wszystko spłacić, nie ty to rodzina, w przypadku prezydenta spłacają mieszkańcy.

Co się tyczy zarobków, to Lucjusz nie jest mój faworyt, ale pensja nie jest wygórowana.

~Kino

Widząc jak fajnie HSW sie teraz rozwija, aż żal tych straconych 12 lat rządów PO-PSL kiedy to Hute się na siłe próbowało zniszczyć.

~lula

Do baenaba
Masz jedno życie to jedź na Bahama później na Fijii i może jeszcze do Australii a później zatrzymaj się w Monaco na obiad w dobrej restauracji. Też Ci tego nie zazdroszczę, zarabiaj dobrze i żyj dobrze.
Zadłuż siebie ile chcesz ale nie zadłużaj innych (rodziny, znajomych ..).

~Kierowca

do Kibic naszą Hutę ludzie znają w Polsce z tego , że przejęli ją Chińczycy. Nie mieli pojęcia, ze tylko część zakładu jako huta jest kupiona przez żółtków. Na do widzenia w żarcie pytają , czy potaniał ryż u nas w sklepach. Z uśmiechem żegnam się odpowiedzią - Jeszcze Polska nie zginęła...

~qwe123

To dobrze niech odkłada na czarną godzinę. Będzie mógł dołożyć do raty za placyki, pomniki i inne pierdoły jak w kasie miasta zabraknie. A może tak weksel osobisty by jeszcze podpisał pan prezydent.

~Olo

Raz sierpem raz mlotem pisowska holote!!

~Olo

Raz sierpem raz młotem czerwoną hołote

~Kibic

Chce się moze przypodobać ale też to jest promocja miasta ludzie w Gdańsku znają jedynie hutę i LN w Stalowej Taka prawda

~Yrek

Czy Weber zadzwonił już do jakiegoś radia? smiech2

~Yrek

Czy Weber zadzwonił już do jakiegoś radia? smiech2

~Yrek

Czy Weber zadzwonił już do jakiegoś radia? smiech2