Get Adobe Flash player

Flaga Unii Europejskiej powiewa przed magistratem
Opublikowano: 3  Grudnia  2018

O to walczyła od dawna opozycja. Skoro jesteśmy w Unii, skoro bierzemy z niej pełnymi garściami pieniądze, powinniśmy okazywać swoją przynależność do niej wieszając flagę.

Przed Urzędem Miasta Stalowa Wola, od 30 kwietnia 2015 do teraz, wisiały 2 flagi. Na pierwszym maszcie- flaga Stalowej Woli, na kolejnym- narodowa, biało- czerwona. Decyzją prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, ostatni, trzeci maszt był w tym czasie pusty.

O flagę unijną na maszcie walczyła opozycja.

- Polska jest w Unii Europejskiej, korzysta z funduszy unijnych. Pan Nadbereżny chwali się, że w tym roku będą duże inwestycje, miedzy innymi inwestycje unijne, finansowane z budżetu gminy. Natomiast pan Nadbereżny jak wyciąga rękę, nie myśli, żeby jakoś szanować tę instytucję, do której się zwraca, między innymi do Unii Europejskiej. Jeden z masztów przed Urzędem Miasta jest pusty. Tam powinna się znaleźć flaga UE- mówił w maju 2015 roku Dariusz Przytuła, współorganizator akcji KOD mającej na celu zwrócenie uwagi na fakt „pustego masztu” przed magistratem.

Teraz, gdy opozycja znalazła się w Radzie Miasta pewne sprawy będzie próbowała zmienić. W poniedziałek wszyscy mieli okazję zauważyć, że zarówno przed magistratem, jak i w sali obrad stoją już nie dwie, a trzy flagi: miasta, państwa i unijna.

- Zgłaszałem i jest. Flaga UE- od razu zauważył radny nowej kadencji Dariusz Przytuła.

Za fakt powieszenia flagi podziękował publicznie prezydentowi, choć nie wykluczył, że mogło to się stać nie na jego wniosek, lecz wskutek nakazu z Nowogrodzkiej.

Prezydent odniósł się do tego faktu. Wcześniej mówił, że: Unia Europejska nie jest państwem, jest to tylko i wyłącznie bardzo ważne porozumienie gospodarcze, polityczne, międzynarodowe pomiędzy krajami wspólnoty, którą ja bardzo szanuję, natomiast ja jestem przeciwnikiem budowania państwa europejskiego, czy budowania jakiejś takiej wspólnej tożsamości. Jesteśmy pięknym narodem, o pięknej, dumnej historii Polski i również dlatego przed Urzędem Miasta jest na co dzień wywieszona flaga biało- czerwona- mówił 3 lata temu, a dziś, podczas sesji radni usłyszeli:

- Zobowiązałem się do tego dwa tygodnie temu i chciałbym również w takich działaniach przyczyniać się do tego, aby realizować wspólne wnioski, wspólne działania, ale również chciałbym podkreślić, że jest to zabranie głosu w sprawie całkowicie nieracjonalnej, nieprawdziwej dyskusji na temat wystąpienia Polski z Unii Europejskiej. Niech również Miasto Stalowa Wola będzie jasno określone z punktu widzenia tego, że korzystamy z dobrodziejstw UE, korzystamy ze środków europejskich, narzędzi, które daje Unia Europejska. Oczywiście, czasami krytycznie, bo chociażby w cenach prądu, ale wartość UE powinna nas tutaj łączyć. Ja z punktu widzenia własnych poglądów politycznych, zawsze miałem jasne stanowisko, zawsze byłem prounijny, zawsze byłem zwolennikiem UE- mówi prezydent Nadbereżny.


 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~dojna zmiana+
Bolek i Adrian są siebie warci.A ty poniżej nie wyzywaj od debili bo to jest karalne i nie jesteś anonimowy.
Dodano: 6  Grudnia  2018  12:11:55
~@turysta
Wałęsa był JEDYNYM prezydentem zaproszonym przez rząd USA na te uroczystości debilu. Adrian z własnej woli tam poleciał. Poczytaj światowe dzienniki. Ale ty z obcych języków znasz dwa przy butach tak jak twój prezes😛 wszyscy byli prezydenci podchodzili do Wałęsy i witali się z nim a z Adrianem kto?
Dodano: 6  Grudnia  2018  11:53:58
~@turysta
Wałęsa był JEDYNYM prezydentem zaproszonym przez rząd USA na te uroczystości debilu. Adrian z własnej woli tam poleciał. Poczytaj światowe dzienniki. Ale ty z obcych języków znasz dwa przy butach tak jak twój prezes😛 wszyscy byli prezydenci podchodzili do Wałęsy i witali się z nim a z Adrianem kto?
Dodano: 6  Grudnia  2018  11:53:52
~turysta
Tak, tak widzielismy jak sie tam krecil ten WALESA robiac wstyd i zenade dla wszystkich POLAKOW. A cala elita swiatowa patrzyla na jego tam obecnosc jak na zlodzieja w sadzie. Wstyd i zenada na caly swiat juz dawno powinien sie wycofac ze wszystkiego bo gdyby mial honor to nawet by tam nie polecial. Przy okazji jaki wspanialy gest zrobil PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA ze zaral go do swojego samolotu. Bo gdyby WALESA lecial normalnymi liniami lotniczymi to by musial sobie kupic bilet lotniczy a znany jest z tego ze jemu sie nalezy za darmo.
Dodano: 6  Grudnia  2018  10:41:04
~Figa
PISiorki eidzieliscie jak Wałęsa jest witany przez amerykanskich prezydentow????? a gdzie jest Wasz Prezydent Endriu ?
Zapewne robil sobie selfi z prezydentem San Escobar
Dodano: 6  Grudnia  2018  09:02:39
~@jajaJakBeret
Kaczyński się kończy i hieny ruszają na żer....
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:50:22
~student
Oficjalne zaproszenie Wałęsy przez rząd USA na uroczystości pogrzebowe oraz powitania przez wszystkich byłych prezydentów świadczy o pozycji, jaką w świecie cieszy się Wałęsa i braku podobnego poważania u A. Dudy, czy jakiegokolwiek innego polityka obozu władzy.
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:48:26
~z internetu
Na Węgrzech gigantyczne poruszenie. Zarzuca się rządzącemu Fideszowi wielkie oszustwo. Rośnie niechęć do rządzącego premiera Orbana. Jak sprawy będą zmierzać w tym kierunku, może dojść do rewolty na ulicach stolicy. Przewrót na Węgrzech jest już na wyciągnięcie ręki.
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:34:31
~Mariusz
PiS liże pięty Rydzykowi, otula go milionami jakby nie było naszymi A ten z szyderczym uśmiechem wciąż żąda więcej. Jeśli natomiast o pomoc prosi szpital, dom dziecka, niepełnosprawni zresztą można by wyliczać bez końca po prostu się tego " nie słyszy". Dobra ZMIANA dla darmozjadów.
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:22:57
~@Ej PiSmatoły
Wałęsa był JEDYNYM prezydentem oficjalnie zaproszonym przez rodzinę Busha na uroczystości pogrzebowe.
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:16:50
~jajaJakBerety
Rydzyk zakład nową partię! PiS jest rozgrywane przez Rydzyka i należy mniemać, że rośnie coraz bardziej konto (bankowe) ojca dyrektora. Nie jakieś tam lelum-polelum Prawo i Sprawiedliwość, tylko z grubej rury Prawdziwa Europa.No i co? Popłoch w PiS, bo kilka procent przy urnie wyborczej może uciec, a ponadto wzmocnienie niebywałe – ulubione słowo Kaczyńskiego – dla takich tuzów, jak Macierewicz i Ziobro. Każdy z nich wszak może stanąć na czele tej Prawdziwej Europy. Kaczyński ma teraz twardy orzech do zgryzienia, bo zdaje sobie sprawę, że jeżeli Rydzyk w radyju i telewizyji każe swoim owieczkom głosować na nową partię, to PiS straci co najmniej połowę twardego elektoratu.
Dodano: 6  Grudnia  2018  00:06:26
~Qra domowa
PiS to miernoty. Mogą Wałęsie buty pucować.
Dodano: 5  Grudnia  2018  23:55:35
~@EjPiSmatoły
A strój Wałęsy działał na PiSdupków jak czerwona płachta na byka
Dodano: 5  Grudnia  2018  23:37:56
~Ej PiSmatoły
Zauważyliście jak witali Wałęsę na pogrzebie Busha wszyscy byli prezydenci amerykańscy z żonami ? Dla świata Lech Wałęsa to polski bohater i żadne manipulowanie Kaczora nie zmieni prawdziwej historii!
Dodano: 5  Grudnia  2018  23:31:29
~SYGNALISTA
Komisja Europejska przesłała list do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Bruksela skarży się, że premier Mateusz Morawiecki, w trakcie otwierania nowych dróg w Polsce, nie podaje informacji o unijnym wkładzie w ich powstanie.
Jak informuje "Rzeczpospolita", chodzi m.in. o oddany do użytku w październiku fragment drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku oraz otwarty tuż przed wyborami samorządowymi ostatni odcinek trasy S8 między Warszawą a Białymstokiem.
"To niezwykle rozczarowujące i niepokojące, że bardzo istotne finansowanie unijne tych projektów nie było podkreślone w trakcie tych ceremonii" - podkreślają unijni urzędnicy.
A U NAS DZIWNIE POZNIKAŁY NAWET TABLICE PRZY INWESTYCJACH DOFINANSOWANYCH PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ!!!
Dodano: 5  Grudnia  2018  23:23:32
~edziu
Do stanislaw, dobrze to sprzedaj samochod i zacznij jezdzic rowerem bo srodowisko najbardziej niszcza samochody zwlaszcza ropniaki. Po za tym wielu uczonych za ocieplenie klimatu nie wini CO2 i mysle ze maja duzo racji. Co z tego ze wprowadzimy zielona energie jak ROSJA czy NIEMCY beda nas truc. A PANU PREZYDENTOWI DOKTOROWI PRAWA ANDRZEJOWI DUDZIE tacy lemingi jak ty nie sa godni butow jego pastowac parobku.
Dodano: 5  Grudnia  2018  20:34:31
Przecież to rząd wprowadza podwyżki cen prądu. Żadne dotacje sprawy nie poprawią, bo czeka nas podwyżka cen żywności, usług, elektroniki itd. W zasadzie wszystkiego, bo do produkcji wszystkiego używana jest energia elektryczna.

Sympatycy PiS twierdzą, że rząd nie ma z tym nic wspólnego. Brzmi to tak samo wiarygodnie, jak zapewnienia PO o ich uczciwości.
Dodano: 5  Grudnia  2018  17:40:11
~rafa
Katolik@
juz masz mokro w portkach z tego podniecenia z uwielbienia ? umiech umiech umiech
Dodano: 5  Grudnia  2018  15:41:26
~poker
marek7000 dokładnie tak Janek w dupie był i gówno widział ,przypuszczam ze to ten turysta z torba z biedronki co na ogórki,truskawki czy jabłka jada.Nie ujmuje absolutnie tym co wyjezdzaja na saksy ale ten turysta powyzej to jest orginał,no niestety na polu ogórków flagi nie stoja.
Dodano: 5  Grudnia  2018  15:38:49
~Stanisław
Olo nie osmieszaj sie i przestan bronic debili ktorzy zawszystko winia UE ale łapy wyciagaja po kase !!!
Po drugie to bardzo dobrze robia ze podnosza opłate moze wreszcie do ludzi dotrze po kieszeni ze zanieczyszczaja srodowisko palac w piecach na wszystko wszystko !!!
Po trzecie kto moze brac Polske na powaznie jak mamy PADa który pierd...li takie głupoty w Katowicach na szczycie ze wstyd na cały swiat.Według niego wegiel jest ok,,a ruski nawet lepszy jak nasz !!! ale tego nie pokazuja w TVPIS tam nawet nawoływali do nie spozywania alkoholu w urodziny PADa bo bedzie mu przykro ze naród pije cha cha cha !!!!!!!!!!!!
nie interesuje cie czym oddychach ? co po sobie zostawi nasze pololenie? jezeli nie to jestes debil do potegi entej ! nawet tepa dzida jak ktos tam ponizej pisał to pikus z twoja tępota.
Dodano: 5  Grudnia  2018  15:35:18
olo, chcesz, żeby nie było limitów na CO2 ? Chcesz być dalej truty ? Gratuluje.
Dodano: 5  Grudnia  2018  15:28:22
~janek - w d***e byłeś i g****o widziałeś. Przejeżdżając każdą granicę UE z państwami nie będącymi w UE wszędzie na granicach wiszą flagi UE. Poza tym na wielu lub przy wielu budynkach państwowych wiszą flagi UE. Nie musisz daleko jechać, jedź do Czech lub na Słowację do większego miasta i poszukaj ratusza zrób zdjęcie i pokaż nam, że nie ma tam flag UE.
Dodano: 5  Grudnia  2018  15:27:07
~olo
Do marek, lemingu co zaprzeczasz ze to UNIA EUROPEJSKA wprowadza podwyzki pradu w POLSCE i nie tylko [sa to kwoty za CO2]. Probujesz zaprzeczac faktom [oczywiscie ze nie z tym TVN bo ich fakty maja tyle wspolnego z faktami co ja ze zeszloroczna zima].
Dodano: 5  Grudnia  2018  14:59:00
~Marek
Olo tępa dzido masz złe wiadomosci przesran ogladac TVPIS poczytaj trochę hak potrafisz.
Dodano: 5  Grudnia  2018  13:26:11
~olo
Oj lemingi UNIA EUROPEJSKA wam wprowadza potezne podwyzki chocby pradu a wy sie flaga tej unii podniecacie. Juz do reszty wam rozum ta nie polska telewizja odebrala [TVN].
Dodano: 5  Grudnia  2018  10:26:05
~Katolik
Brawo Lucjusz uwielbiamy cię !!!
Dodano: 5  Grudnia  2018  07:19:34
~Irek
Brawo Darek,wlasciwy człowiek na wlasciwym miejscu !
Dodano: 5  Grudnia  2018  07:16:07
~Lili
Daniell aaaaa to ty ten jelen daniel co popierdala po lesie i rycga wszystko co na drzewo bie ucieka !!!
Jezeli dla ciebue szmaciorku imie to wyznacznik człowieka to ty jednak jestes przyglup, zresztą tylko przyglupy pisza wielkimi literami na forum
Dodano: 5  Grudnia  2018  07:14:03
Nalezą się gratulacje dla radnego za realizacje jedynego postulatu wyborczego (żeby było jak było) i ciężkie życie na emigracji w Polsce. Cierpienia odeszły jak ręką odjął za powrotem Gersdorfinów.
Dodano: 4  Grudnia  2018  22:18:55
~Btawo
Brawo Panie Przytuła
Gratulacje
Dodano: 4  Grudnia  2018  19:34:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe