Sesje Rady Miasta- Nudno nie będzie, czyli gdzie jest radca prawny?

Image

To już druga sesja Rady Miasta w tej kadencji i już widać, że łatwo nie będzie. Dziś wybierano komisje miejskie.

Sesja rozpoczęła się od razu od zgrzytu. W ciągu pierwszych 30- kilku minut ogłoszono aż dwie przerwy. Później tych przerw było również sporo. W poniedziałkowy ranek przystąpiono do wyboru komisji. Na początek zamieszanie. Próbowano nowy system. Nie wszyscy radni potrafili sobie z nim radzić, mimo wcześniejszego szkolenia. A teraz, jak na dłoni widać kto jak zagłosował, czego nie przycisnął i kiedy nie przycisnął. W końcu udało się ustalić, że w ławach 3 grudnia w sali obrad zasiało 23 radnych.

Na początek Komisja rewizyjna. Zgłoszono kandydatów. Byli nimi: Renata Butryn, Joanna Grobel- Proszowska, Lucjan Małek, Łukasz Warchoł i Stanisław Sobieraj, który chwilę później i tak musiał zrezygnować, ponieważ nie może jako przewodniczący RM zasiadać w tej komisji. Wszyscy pozostali wyrazili zgodę na kandydowanie. Na przewodniczącego zaproponowano Łukasza Warchoła (Kukiz’15) i Renatę Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe). Po głosowaniu uznano, że komisji będzie przewodził radny Warchoł (15 radnych „za”). W tej sytuacji Renata Butryn (którą poparło 8 osób) uznała, że rezygnuje z pracy w tej komisji. Razem z nią wypisać zdecydowała się Joanna Grobel- Proszowska. Powstało zamieszanie, bo jeszcze nie zdarzyło się, żeby kilka minut po decyzji na „tak”, podjąć decyzję na „nie”. Czy to zgodne z procedurami i co robić w takiej sytuacji? Zdecydowano się skorzystać z pomocy radcy prawnego. Po przerwie do sali obrad przyszła radca Teresa Darska. Okazało się, że w sprawie tej komisji, skoro nie da się wybrać składu i przewodniczącego będzie trzeba rozmawiać na przyszłej sesji, a teraz należy skupić się na kolejnych punktach obrad. Poza tym w nowej komisji, po rezygnacji byłoby zbyt mało członków, zaledwie 2 (według przepisów potrzeba ich co najmniej 3). Dlaczego dwie osoby z Porozumienia zdecydowały się wyjść z klubu?

- W zwyczaju jest, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest osoba, która reprezentuje największy klub opozycyjny. To zaznaczyła pani radna Grobel- Proszowska w swoim wystąpieniu. Ponieważ wynik głosowania jest taki, a nie inny, my szanujemy taki wynik głosowania, ale jednocześnie uznaję, że ja w tej komisji pracować nie będę, ponieważ nie widzę tam jakoś swojej roli. Wolę pracować w innej komisji, gdzie będę mogła łączyć dwa aspekty komisji, tzn. merytoryczność z elementami kontroli. To leży w gestii opozycji- powiedziała Renata Butryn.

- Już na ostatniej sesji była taka sytuacja, że staraliście się państwo dobrać nam osobę, która będzie nas reprezentowała w gronie przewodniczących Rady Miasta. W tym momencie tak samo jakby odbiegacie nam państwo możliwość przewodniczenia w tej komisji, która tak naprawdę patrzeć ma ręce obecnej władzy, pana prezydenta i pracy całego urzędu, więc uznaje to za stawianie nas pod ścianą- mówił Damian Marczak.

- Pan Łukasz Warchoł nie jest ani od nas, ani od was. Nie wiem czemu nie miałby poprowadzić komisji jako osoba postronna? Jest komisja rewizyjna, można w niej przecież pracować nie będąc przewodniczącą. Nie ma się co obrażać. Pan Łukasz Warchoł tak samo jest wybrany w wolnych wyborach. Jest przedstawicielem ugrupowania Kukiz’15, też ma prawo być przewodniczącym. Nie ma tu znaczenia, że ktoś się zgłasza, a jak nie jestem przewodnicząca, to rezygnuje - mówił się Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miasta.

Radni przegłosowali rezygnację z komisji dwóch członków. Zgodę na odejście z komisji Renacie Butryn dało 8 radnych, 5 było przeciw, część się wstrzymała od głosu, część w ogóle nie przycisnęła przycisku. W przypadku Joanny Grobel- Proszowskiej „za” było 7 osób, a 6 przeciw, pozostali wstrzymali się od głosu lub nie brali udziału w głosowaniu. Wobec niezgodności w komisji Łukasz Warchoł uznał, że zrezygnuje z przewodniczenia.

- To wszystko dla dobra Stalowej Woli, nie kłóćmy się- powiedział Łukasz Warchoł.

Radna Renata Butryn stwierdziła na koniec, że domaga się jedynie respektowania demokratycznych zasad, a słowa przewodniczącego ją dotknęły, choć jako doświadczony polityk nie ma w zwyczaju się obrażać. Powiedziała również, że nie zrezygnowała dlatego, że akurat ona nie została przewodniczącą i nie o to chodziło, bo przecież rezygnację złożyła również Joanna Grobel- Proszowska. Chodziło o przekazanie Komisji rewizyjnej we władanie największej opozycji, a tę stanowi Porozumienie.

Za rezygnację Łukasza Warchoła było 5 osób, przeciwko-8, 5 się wstrzymało i tyle samo nie wzięło udziału w głosowaniu.

Pozostałe komisje wybrano bez dyskusji.

Komisja Petycji, Skarg i Wniosków

Przewodniczący: Mariusz Bajek

Skład: Mariusz Bajek, Karolina Paleń, Andrzej Kochan, Andrzej Szymonik, Damian Marczak, Leszek Brzeziński, Piotr Rut.

Komisja Budżetu i Finansów

Przewodniczący: Elżbietka Kulpa

Skład: Leszek Brzeziński, Renata Butryn, Joanna Grobel- Proszowska, Damian Marczak, Andrzej Szymonik, Jerzy Augustyn, Dariusz Przytuła, Elżbieta Kulpa, Łukasz Durek, Lucjan Małek, Paweł Madej, Stanisław Sobieraj, Piotr Rut, Paulina Miśko, Ilona Kaczmarek.

Komisja Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska

Przewodniczący: Franciszek Zaborowski

Skład: Damian Marczak, Joanna Grobel- Proszowska, Andrzej Szymonik, Franciszek Zaborowski, Paweł Madej, Jan Sibiga, Maria Chojnacka, Mariusz Bajek, Stanisław Sobieraj, Piotr Rut.

Przed głosowaniem przewodniczącego tej komisji radna Joanna Grobel- Proszowska wyraziła wątpliwość czy Franciszek Zaborowski będzie odpowiedni do bycia przewodniczącego ze względu na pełnione funkcje zawodowe. W związku z tym opozycja poprosiła o przerwę celem przedyskutowania tej sprawy. Po przerwie wybrano go przewodniczącym. Na drugiego kandydata, Pawła Madeja oddano 3 głosy.

Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia

Przewodnicząca: Karolina Paleń

Skład: Dariusz Przytyła, Renata Butryn, Maria Chojnacka, Elżbieta Kulpa, Karolina Paleń, Jan Sibiga.

Komisja Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta

Przewodnicząca: Joanna Grobel- Proszowska

Skład: Jerzy Augustyn, Andrzej Szymonik, Joanna Grobel-Proszowska, Damian Marczak, Paulina Miśko, Franciszek Zaborowski, Andrzej Kochan, Agata Krzek.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

Przewodniczący: Lucjan Małek

Skład: Ilona Kaczmarek, Mariusz Bajek, Andrzej Kochan, Paulina Misko, Agata Krzek, Łukasz Durek, Stanisław Sobieraj, Łukasz, Warchoł, Leszek Brzeziński, Jerzy Augustyn, Lucjan Małek.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

Przewodniczący: Andrzej Kochan

Skład: Karolina Paleń, Franciszek Zaborowski, Andrzej Kochan, Łukasz Durek, Lucjan Małek, Piotr Rut, Leszek Brzeziński, Łukasz Warchoł.

Komisja Mieszkaniowa

Przewodniczący:Jan Sibiga

Skład: Jan Sibiga, Karolina Paleń, Ilona Kaczmarek, Renata Butryn, Łukasz Warchoł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~janek

Do adolak, uczony czlowieku po uniwersytecie ale z jezykiem polskim miales pod gorke bo przeczytaj jeden z poprzednich omentarzy swoich jak napisales ''piszerz'' tak cie uczyli ortogaii na tym uniwersytecie. Wiec nie pouczaj innych bo sam masz wielki problem z ortografia i nikogo nie wprowadzaj w blad. A swoja droga nie sztuka skonczyc uniwersytet a sztuka jest posiadac madrosc zyciowa ktorej tobie wyraznie brakuje. Moze jeszcze sie pochwal co osiagnales w zyciu dzieki temu uniwerkowi, bo dla mnie nie liczy sie kto jaka szkole skonczyl tylko to ile madrosci posiada.

~janek

Do adolak, skoro jestes taki uczony to dlaczego nie odnieiesz sie do idiotycznych wypocin pisanych przez lemingow tylko czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona. Ja w sumie nic do ciebie nie mam ja nigdy nikogo nie krytykuje za bledy czy to logiczne czy ortograficzne. Bo jak wiesz mozna wlaczyc w kompie program bledow ortograficznych i pisac bez blednie, ja tego nie robie bo sie bledow nie wstydze. Natomiast jak ktos pisze idiotyczne prowokacyjne zaczepki to ja zawsze bede ostro to niszczyl.

~adolak

Do Janek
No muszę to skomentować:
1) cyt. Janek- "przyjacielu przeczytalem moj poprzedni komentarz i zadnych bledow ortograficznych nie znalazlem . Owszem czasami komputer mi nie wpisze ktorejs litery i czasami glupio to wychodzi ale nie mam czasu wszystkiego sprawdzac. Bo ja rownoczesnie komentuje na wszystich najwazniejszych portalach w POLSCE i mam duo roboty." - czyli to piękna polszczyzna w twoim wykonaniu. Czyli komputer za ciebie pisze a nie ty. To może ty jesteś jakiś troll rosyjski ?
2) cyt. Janek - "Wedlug cebie moje komentarze sa nie zrozumiale to chyba tylko dla lemingow bo oni maja mozgownice wyprane przez TVN . Ja czytajac moj komentarz nie mam problemu ze zrozumieniem ktoregokolwiek zdania ale moze ja dluzej do szkoly chodzilem.
Hmmm.. od czego tutaj zacząć. Byłby problem gdybyś nawet sam swoich komentarzy nie rozumiał. Co do długości chodzenia do szkoły, to jestem pewny że chodziłeś dłużej. Ja skończyłem tylko 5 lat na UJ i jeszcze 2 lata na studiów podyplomowych. Ty zapewne 10 lat samej szkoły podstawowej (musiałeś siedzieć za ortografię i brak składni logicznych w zdaniach).
3) cyt. - W komentarzach nie chodzi o to zebym se popisywal swoim intelektem a o to zeby moj komentarz zmuszal ludzi do wlasciwego myslenia.
Tutaj w sedno. Naprawdę zmusiłeś mnie do właściwego myślenia - dziękuje.
Już na 100% nie odpisuje.

Ok, teraz już naprawdę nie odpisuję umiech

~janek

Do manekin, jesli ty uwazasz ze obecny prezydent nie rozwiazal zadnego problemu w miescie to gratuluje ci inteligencji. Ale przejdzmy do faktow ten tunel pod torami na SOLIARNOSCI to nie rozwiazuje orkow w godzinach szczytu w naszym miescie. Albo ten piekny obecnie stadion [CENTRUM SPORTOWE] to nie powoduje ze ja nie musze sie wiecej wstydzictego sknsenu sportowego za czasow SZLEZAKA. Idzmy daej ta sama droga ta kladka zlikwidowana nad torami nie rozwiazuje problemy matek z malymi dziecmi pchajacych wozki do gory czy rowerzystow. Dalej idziemy ta sama droga czy likwidacja tych stawow najwiekszej smierdzielni w naszym miescie nie rozwiazal problem zwlaszcza dla chorych ludzi. Nie kompromituj sie bo twoja propaganda juz na nikogo madrego nie ma zadnego wplywu co najwyzej moze na lemingow masz oddzialywanie.

~janek

Do adolak, przyjacielu przeczytalem moj poprzedni komentarz i zadnych bledow ortograficznych nie znalazlem . Owszem czasami komputer mi nie wpisze ktorejs litery i czasami glupio to wychodzi ale nie mam czasu wszystkiego sprawdzac. Bo ja rownoczesnie komentuje na wszystich najwazniejszych portalach w POLSCE i mam duo roboty. Wedlug cebie moje komentarze sa nie zrozumiale to chyba tylko dla lemingow bo oni maja mozgownice wyprane przez TVN . Ja czytajac moj komentarz nie mam problemu ze zrozumieniem ktoregokolwiek zdania ale moze ja dluzej do szkoly chodzilem. W komentarzach nie chodzi o to zebym se popisywal swoim intelektem a o to zeby moj komentarz zmuszal ludzi do wlasciwego myslenia.

~adolak

Do Janka
Wiesz co, może i jesteś inteligenty na tle swoich kolegów z PIS-u. Ale to tylko potwierdza, że tam same gamonie siedzą.
Spróbuj przeczytać to co napisałeś w poprzednim poście. Pomijając błędy ortograficzne, twoja myśl jest bardzo nieczytelna. Właściwie to nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś.
Myślę, że Ukrainiec napisałby składniej od ciebie (prawdziwy Polaku).

Kończę tą intelektualną walkę z sobą samym - bez odzewu.

manukun

@janek
Nadbereżny wziął 100 baniek kredytu. Jaki problem miasta rozwiązał?

Zanieczyszczenia powietrza? Kolejowe przejazdy bezkolizyjne w centrum miasta? Obwodnica? Perspektywy rozwoju dla młodych? Tereny inwestycyjne? Zalewanie ulic? Poprawa jakości edukacji?

Jaki został burdel, taki jest dalej. Jedyna różnica, że zagrzybione ściany za Szlęzaka Nadbereżny pomalował kolorową farbą.

Czy problem grzyba rozwiązano, czy tylko coś z nim zrobiono?

~janek

Do adolak, probuje cie zrozumiec ale twoja propaganda trafia moz tylko do lemingow a teg nie kupuje bo jestem bardzo inteligentnym czlowiekiem. Ale wrocmy do tematu POLSKA obecnie ma najlepsze wyniki po kazdym wzgledem na swiecie. A wiesz dlaczego bo PAN PREMIER JAROSLAW KACZYNSKI najwiekszy obecnie maz stanu na swiecie dal stery wladzy PANU PREMIEROWI MATEUSZOWI MORAWIECKIEMU wielkiemu medrcy wiatowemu ktory wczesniej byl doradca TUSKA. Ale nie wystarczy duzo wiedziec najwazniejsza rzecz to ciezko pracowac a za nie rzadu pelo nikomu nic sie robic nie chcialo dlatego zapozyczyli POLAKOW na bilion lotych. To wlasnie tacy jak ty te pienadze juz nie dlugo zaczna oddawac i zobaczysz gdzie wtedy bedziesz [z reka w nocniku]. Co do koniunktury to gwarantuje ci ze gdyby do koryta wrocilo pelo to juz na drug dzien ta koniunktura by sie skonczyla. Bo jak sie nie chce robic to najlepiej zwalic wszystko na koniunkture, powiem ci wiecej kiedy za pelo w roku 2008 ta koninktura byla najgorsza na swiecie ja wtedy zbudowalem moj dom ciezka praca i sprytem zyciowym nie ogladajac sie na zadna propagande. Na koniec najwazniejsza rzecz w zyciu to bardzo ciezka praca i szacunek do zarabianych pieniedzy jak sie tego ludzie naucza to nie maja sie czego bac.

~Adolak

Do Janka
"Nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało"
Masz wszechstronna wiedzę więc chyba wiesz co to za cytat.
Co do koniunktury na rynku to zgadzam sie ze ona jest. Ale nie jest to w najmniejszym wycinku zasluga Pis. Wrecz przeciwnie oni robia wszystko żeby pogrzebać to czego dorobilismy sie przez 28 lat. Nie będę z toba dyskutował bo nie mam tak obszernej wiedzy jaka ty posiadasz.
Ogladaj dalej tv trwam, czytaj gazete polska i jeździj do Torunia na spotkania z ojcem Tadeuszem
Możemy pogadać za pól roku jak wszystkie zakłady w Stalowej Woli będą placily 30-40% wiecej za prąd.

~janek

Do adolak, nie bad smieszny bo straszenie PISem trwa juz od wielu , wielu lat a POLAKOM sie zyje najlepiej w EUROPIE. Mamy najlepsze wyniki gospodarcze od 30 lat, najnizsze bezrobocie a ty bredne piszesz. Nie ogladaj tej oglupiajacej staci telewizyjnej TVN bo tracisz poczucie rzeczywistosci i zeby do konca swiata i jeden dzien dluzej nam sie zylo jak obecnie. Tego zycze wszystkim POLAKOM i mieszkancom naszego miasta z okazji zblizajacych sie swiat BOZEGO NARODZENIA. Co do energi to benzyna na stacjach komercyjnych tanieje jak nigdzie na swiecie [popatrz co sie dzieje we FRANCJI],prad ma zdrozec ale to podwyzka urzedasow w UNII EUROPEJSKIEJ widocznie im brakuje kasy na doplaty unijne.Zeby ze mna dyskutowac to tzeba miec wielka wiedze na kazdy temat bo zaraz swego oponenta osmiesze.Czy ty naprawde uwazasz ludzi ktorzy maja kredyty za idiotow bo tak wynika z twojego wpisu, caly swiat sie obecnie kreci na kredytach wiec nie martw sie o moj a ewentualnie swoj jesli go masz.

~Adolak

Janek nie porownuj Stanów do Stalowej Woli. Chyba naprawdę nie wiesz o czym piszerz.
Zadłużenie Stalowej jest ogromne. Spółki miasta biorą na siebie część długu (budynek Metalowiec, koszty imprez które promowaly obecnie rządzących Stalowa ...)Powtarzam ci niegospodarnosc będzie gorzka lekcja dla mieszkańców za 2-3 lata. Pierwsze efekty będą widoczne w przyszlym roku jak energia pójdzie o 30%. Nie zycze ci zle ale jak masz kredyt na 25 lat to tez cie czeka nauczka za głupotę.

~janek

Do adolak, wyrznie uciekasz od sedna sprawy a od dlugow to ja jestem ekspertem bo sie tym zajmuje. Pokaz mi jedno miasto czy jeden kraj ktory nie jest zadluzony po uszy na czele ze STANAMI ZJEDNOCZONYMI. Jeszcze raz nasze miasto ma male dlugi ja na wielkosc naszego miasta i tego sie tzymaj. Ja tez buduac moj dom nie mialem gotowki i musiaem sie zaporzyczyc na ptezne pieniadze ale nie bylo innego wyjscia a juz za 25 lat moja pzyczka bedzie splacona i bede wolnym czlowiekiem.

~adolak

Kolego Janku
Po twoich wpisach widać, że nie masz pojęcia o finansach w tym publicznych. Niestety wielu mędrców takich jak ty wypowiada się na tym forum, ze szkodą dla innych (bo może ktoś uwierzy w te brednie które opowiadasz).
Jeżeli uważasz, że należy się zadłużać póki nas na to stać to nie będę więcej kontynuował rozmowy.
Proszę przeczytaj choć teks o pierwszym bankructwie gminy w Polsce (znajdziesz sporo na ten temat).

~janek

Do adolak, no dobrze zajmujesz sie tym zwodowo szkoda ze nie napisales gdzie sie tym zajmujesz , ja tez moge napisac ze zajmuje sie tym zawodowo. Ale skoro zajmujesz sie tym zawodowo to biorac pod uwage ze doplaty unijne juz 2020 roku sie skoncza to jesli mozemy jeszcze korzystac z tyh dopat to powinnismy sie zadluzac czy zrezygnowac z doplat i nic dla mieszkancow nie robic. Ja juz wielokrotnie komentowalem ze dopoki sa szanse na kase z UNII dotad powinnismy sie zapozyczac. Bo jak skncza sie te pieniadze to bedziemy oddawac dlugi bo jz miasto nic nie bedzie w stanie robic bo za co? A jeszcze jedno ne nazywaj mnie hejterem bo jak hejter moze walczyc z hjterami i dlaczego ie krytykujesz tych chamskich wypocin lemingow.

~adolak

Do Janek
czy chciałeś powiedzieć że jeżeli ustawa o finansach publicznych ogranicza maksymalny wskaźnik zadłużenia dla JST do 60% w relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych (i to prognozowanych a nie realnych) to oznacza, że bezsensowne zadłużanie miasta jest dobre. Tak znam tą ustawę i wiele innych bo zajmuje się tym zawodowo.
Poza tym czy jeżeli wydajesz pieniądze ludzi to musisz pamiętać żeby robić to rozsądnie, tak żeby ich nie zabrakło. Przypomnę ci że pieniądze nie biorą się z bankomatu w ścianie a z pracy. Nawet powiem ci więcej, na wydatki trzeba zebrać odpowiednią ilość z podatków mieszkańców. A jakie korzyści finansowe przynoszą placyki, fontanny i inne pierdoły, które są za free dla mieszkańców. Trzeba je dodatkowo utrzymywać.
Powiem więcej jeżeli przyjdzie kryzys a to napewno nastąpi to zadłużenie miasta wzrośnie w stosunku do dochodów. Jak pamiętasz ze szkoły podstawowej jak zacznie ubywać po jednej stronie to i po drugiej też zabraknie.
I powiem ci jeszcze jedno nie jestem hejterem a rozsądnie myślącym człowiekiem w odróżnieniu od ciebie. Jestem rozczarowany poziomem głupoty ludzi myślących tak jak ty.

manukun

@janek
Ile zadłużenia ma Mielec? Ile Ostrowiec Świętokrzyski?

Zadłużenie może być potężne. Wystarczy ukrywać dług w miejskich spółkach - co ma miejsce w Stalowej Woli

~janek

Do adolak, co hejterze brakuje ci juz zmyslanych nickow zebys dzien i oc robil sztuczny tlum to podczas wyborow masz tylko jeden glos. Nie ciesz sie tymi pseudo radnymi bo oni co najwyzej moga reke do gory podniesc a zadnego wplywu na rozwoj naszego miasta nie beda mieli. Nasze miasto ma najmniejsze dlugi w porownaniu do miast naszej wielkosci. Po za tym zaden prezydent polskiego miasta nie moze przekroczyc poziomu dlugu wzgledem budzetu ale skd hejter takie rzecy moze wiedziec.

~adolak

Bardzo się cieszę że opozycja ma również swoich radnych. Bardzo dobrze to świadczy o mieszkańcach naszego miasta. Mam nadzieję, że będzie głośno przy kolejnych decyzjach o zadłużaniu miasta. Nie dla zadłużania miasta !!!

~edek

Przez tych bylych czlonkow partii PZPR do rady miasta weszli ludzie ktorzy co najwyzej do zamiatania chodnikow kolo urzedu miasta sie nadaja. Ale pajacujcie pseudo radni z pseudo opozycji a na 100 procent was odwolamy bo dopoki nie bylo w radzie miasta tych oszolomow z pseudo opozycji nasze miasto swietnie sie rozwijalo. A teraz weszli ci pajace [KONIE TROJANSKIE] po to aby zablokowac rozwoj miasta. Do ''mieszkanie'' masz 100 procent racji dlatego hejterzy cie tak zaatakowalibrutalnie ale nie martw sie bo ci hejterzy lemingi to sa oszolomy. Ten przytula to najwiekszy hejter ktory dzieki glosom ludzi z PZPR zalapal sie do koryta i probuje pajacowac ale juz kraza po miescie opinie ze nie dlugo sie pozegna z tym korytem.

~Roza

Rajskie czasy się skończyły, widać to po hejcie pod adresem opozycji.I bardzo dobrze ,niech ludzie zobaczą wreszcie, jak rządzi pis w mieście i w powiecie. Udzielne księstwa z potulnymi radnymi.Opozycjo -Alleluja i do przodu.A o powiecie tez nie zapominać, bo tam nie ma opozycji.

~Jaro Donald

opozycja urządziłą sobie cyrk na sesji.
Pajacował radny przytuła który krzekową chciał powoływać do komisji w której ona być nie chciała.
No zabawne panie dareczku , zabawne.

~dżinks

Mieszkaniec przesadziłeś. Nie ma żadnej destabilizacji, nie obrażaj kobiet. O pracy w Stalowej Woli i dobrych zarobkach nie masz zielonego pojęcia tym bardziej, ze mówisz - ludzi brakuje do pracy.

~Pytanie

Dlaczego Pani Butryn nie akceptuje demokratycznych wyborów?
Takie fochy? Destabilizacja?
Już wiadomo po co totalna opozycja poszła do władz miasta.

~Lippi

@mieszkaniec, to ciebie poraziło i widać że braki w wychowaniu starasz się nadrobić chamstwem. Dużo śniegu zjadłeś?

~stefek

Jak ci radni z pseudo opozycji beda podskakiwac to na 100 procent mieszkancy naszego miasta ich odwolaja. Co najwyzej chodniki beda zamiatac przy urzedzie miasta bo tylko do tego sie nadaja.

~Mieszkaniec

Proszowska i Butrynowa to są w tej radzie tylko po to aby destabilizować jej działanie. Chamstwo i arogancja tych kaszalotòw aż poraża. Proszowska, schowaj ten jęzor bo sobie kiedyś przygryziesz. Pokusiłem się i obejrzałem całe posiedzenie i nie życzę sobie aby jakaś proszowska obrarzała mnie jako wyborcę Pana Nadbereżnego. A butrynowa to niech sobie poszuka dobrego neurologa bo pewnie jakiś Alzheimer ją łapie.Pensja Pana Prezydenta to jakaś kpina. Butrynowa zapomniała ile zarabiają jej kolesie z PO na podobnych stanowiskach. Mają po 20tyś.i wszystko jest ok. Babo ty masz wiedzę że w stalowej nie ma już kogo zatrudniać. Miejsca pracy są i to dobrze płatne ale brakuje ludzi. To dla kogo ta baba chce więcej pracy. Bredzi jak by nie rozumiała o czym mówi. Co ty wyjarałaś przed sesją. Jakiś towarek jeszcze z czasów Warszawki. Wstyd dla waszych wyborców. Zrobili ludzi w ciula nazywając się porozumienie samorządowe i mało kto wiedział na jaką partię tak naprawdę głosuje.

~...

Brawo Liliana bardzo ładnie napisane - idealnie w punkt 😀,,wstyd przed Ryzykiem,,straszny!!!i za co te pieniądze za co !!!!a za darmo tam siedzieć albo nawet dopłacać!!!

~...

Brawo Liliana bardzo ładnie napisane - idealnie w punkt 😀,,wstyd przed Ryzykiem,,straszny!!!i za co te pieniądze za co !!!!a za darmo tam siedzieć albo nawet dopłacać!!!

~Liljana

No i mamy początek rady nieuków. Kilka przycisków i ludzie bez matury się gubią. Takie trudne to szkolenie było? Sobieraj staruje do rewizyjnej i nagle odkrywa, że nie może? A to nie jest oczywiste, że jako zarządzający nie można samego siebie kontrolować? Eureka! Po 4 latach! Brawo! Pretensje o rezygnacje z zasiadania w komisji? A to też nie jest norma? Można się zgodzić kandydować, a potem się wycofać po ogłoszeniu wyników. I jakieś głosowanie czy się szanowna rada "zgadza". Zmusić chcieliście kogoś? Tak to jest jak się ludzie znikąd do rządzenia pchają. Z baru, z akwizycji, z malarni itd. Nigdzie nie działali, nigdzie nie byli to i nic nie wiedzą. Guzik wiedzą i decydować za wszystkich będą. Bo coś się im tam wydaje.

art2deco

xyz, stawiasz tezę że Totalni głosują tak, jak każą im radni z PiS?