Policja interweniuje, bezdomni nie chcą pomocy

Image

Podczas minionego weekendu policjanci ze Stalowej Woli sześciokrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Czterech nietrzeźwych mężczyzn trafiło do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu, a dwóch, mimo oferowanej pomocy, z niej nie skorzystało.

Niskie temperatury i zmienne warunki pogodowe, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni.

W sobotę, tuż po godz. 18 do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że przy ulicy Okulickiego we wnęce, gdzie umieszczony jest bankomat leży mężczyzna. Policjanci dotarli do tego człowieka. Okazało się, że 28-letni bezdomny ze względu na niskie temperatury chciał się ogrzać i wszedł do środka. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, jednak 28-latek nie chciał skorzystać z pomocy.

Również w sobotę tuż przed godz. 18.30 policjanci otrzymali sygnał, że na ulicy Hutniczej w pobliżu pergoli śmietnikowej leży mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli tego mężczyznę. Okazało się, że to 63-letni bezdomny. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci chcieli zawieźć bezdomnego do schroniska jednak odmówił on wszelkiej pomocy.

W niedzielę policjanci interweniowali wobec czterech mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce po godz. 1 w nocy, na ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Na ulicy leżał mężczyzna. Przypadkowy przechodzień, chciał mu pomóc i podnieść go, jednak leżący zareagował agresją. Przechodzień powiadomił policjantów. Okazało się, że leżącym człowiekiem był 28-letni mieszkaniec Bojanowa. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać i utrzymać równowagi. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 28-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Po godz. 10 na ulicy Okulickiego policjanci znaleźli leżącego na ziemi przy przystanku autobusowym mężczyznę. 59-letni mieszkaniec Stalowej Woli był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi, nie był w stanie użyć alkomatu. Został umieszczony w policyjnym areszcie.

Dwóch kolejnych nietrzeźwych mężczyzn policjanci ujawnili na ulicy Wojska Polskiego i Obrońców Westerplatte. Mężczyźni leżeli w klatkach schodowych budynków i weszli tam, aby się ogrzać, po czym usnęli. Obaj byli pijani i zostali zatrzymani do wytrzeźwienia

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

KPP


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
expres

interwencja w szkieletorze p.cu...ła a ta gwiazda cgyba ma parę podpaleń i nie tylko !!! bidulka

~Piwniczanka 2

Nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę !

~redger

na polu ewentualnie na zewnątrz czy na powietrzu.. proszę bez ruskich wstawek z warsiawy - na dworze to ptak może spać ew kot jak na komin wejdzie ! tu na Podkarpaciu jest tylko i wyłącznie na polu ew na powietrzu ew zewnątrz !!!

~Aaaaa

Bezdomnym szkoda rozstać się z wódką oddali by wszystko za nią. Co za jełopy.

~hart

Leszku Ambro.czemu nie zabierzesz mamusi do domu?

~mariusz

to z stalowej sa takie miejsca jak to? myslałem że to foto z afryki. gdzie takie obdarte ściany?

~edek

Pomocy potrzebuje Nadzberezny bo ma fioła na punkcie betonowania miasta i wycinania drzew.My bezdomni potrzebujemy alkoholu zeby sie ogrzac.

~jasio

i wentki

~qwert

na tej komendzie jest tylko jedne dzielnicowy ?
czy tylko jedne zajmuje sie bezdomnymi ?

~jasio

Policja interweniuje, bezdomni nie chcą pomocy - CHCOM MIESDZKAN