Nowa droga łącząca ul. Solidarności z ul. COP

Image

21 listopada 2018 roku odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczęcia i harmonogramu prac oraz objazdów przy przebudowie dróg na terenach huty.

Spotkanie miało miejsce na parkingu na pasie zieleni przy łączniku przy ul. Solidarności. Prezydent poinformował na nim o przystąpieniu miasta do jednej z najważniejszych inwestycji drogowych 2018 roku, a która będzie kontynuowana w roku przyszłym. Przebudowa i rozbudowa tych dróg jest istotna z punktu widzenia gospodarczego i rozwoju firm zlokalizowanych na terenie dawnej HSW, a także ma na celu zachęcenie przyszłych inwestorów do lokowania biznesu w Stalowej Woli.

- Rozpoczynamy przebudowę dróg na hucie, odcinek od ulicy Solidarności do ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jest to jedno z największych zadań, nie tylko z punktu widzenia ważności tego nowego układu komunikacyjnego, ale również finansowego, ponieważ całość zadania opiewa na kwotę 13 mln 379 tys. zł. Zadanie jest skonstruowane w ramach dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 10 mln zł. Nie ukrywam, że analizujemy również nowy, rządowy Program Budowy Dróg lokalnych. Możliwe, że dofinansowanie z tego programu byłoby dla Miasta Stalowej Woli korzystniejsze pod względem uzyskanej dotacji. My czekamy tutaj na ogłoszenie tego nowego programu, również zasad, które będą wykazane w konkursach- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach zadania przebudowane zostaną drogi na odcinku 2 tys. 432 m. Rozebrana zostanie stara, dziurawa ulica, położona zostanie infrastruktura techniczna (m.in. kanalizacja deszczowa, przekładki sieci), będzie też nowe, LED- owe oświetlenie, po jednej stronie pojawi się chodnik dla pieszych (szerokość 2 m), a po drugiej- dwustronna asfaltowa ścieżka rowerowa (2,5 m). W niektórych miejscach, ze względu na zwężenia, wybudowana zostanie wspólna 3,5 m ścieżka pieszo- rowerowa.

W tym roku roboty będą się toczyć na odcinku od ulicy Solidarności do skrzyżowania przy spółce Mista, gdzie pojawi się małe rondo. Prace będą kontynuowane na początku 2019 roku (w zależności od pogody) i potrwają do września.

W związku pracami budowlanymi droga na w/w odcinkach zostanie zamknięta. Do firm będzie można dojechać objazdami.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
19dc1964@gmail.

Nazywam się Maria Markova i otrzymałem pożyczkę od pana Davida Collinsa. Jestem zaskoczony moim sercem i pełen radości. Dziękuję, panie David Collins, za dotrzymanie słowa i umożliwienie mi powrotu do domu i rozpoczęcia nowej działalności.

Potrzebowałem pożyczki na opłacenie czynszu i założenia firmy, niestety nikt nie mógł mi pomóc z funduszami z powodu mojego złego kredytu. kiedy czytałem o kredycie na tej stronie widziałem, jak serce dotyka postu od ludzi, którzy dostali pożyczkę od Davida Collinsa. Byłem oszołomiony i szybko wysłałem e-mail do Davida Collinsa (19dc1964@gmail.com) i poprosiłem o pożyczkę w wysokości 350 000,00 euro. Nigdy nie widziałem tak dobroci, jaką mi się podoba, ta firma jest dobrą organizacją, są pełne szacunku, uczciwe i nie mówią tego, czego nie mogą. Szczerze dostałem kredyt. nie bój się tracić nadziei, nie myśl, że to coś więcej niż jakiekolwiek kłopoty finansowe, z którymi mógłbyś sobie poradzić, zapewniam cię w 100%, że jak tylko skontaktujesz się z tą firmą, będą naprawdę pomagać tak szybko, jak to możliwe.

Czytasz ten post, wiem, że wielu zostanie online. Założę się, że nigdy nie będziesz żałować kontaktu z tą firmą, mają dobre serce, aby zaspokoić potrzeby i zawsze dotrzymywać słowa. Spróbuj skontaktować się z tą firmą i poproś o przesłanie jej na 19dc1964_(at)_gmail.com i podziękuj mi później.

manukun

@edziu
W przeciwieństwie do Ciebie jestem zbyt leniwy na zmienianie co chwilę nazw użytkownika. Jednorazowa rejestracja rozwiązała ten problem. Dziwi mnie tylko masowe naśmiewanie się z nazwy filipińskiego miasta, no ale cóż zrobić - jak prostak czegoś nie rozumie, to się śmieje.

Ty tak samo walczysz z hejterami, że niczym się od nich nie różnisz. Ujadania, lanie żółci, hejtowanie, obrzucanie partyjnym gównem - robisz to cały czas. Jednocześnie nie posługujesz się ani faktami, ani argumentami. Łykasz propagandę sukcesu jak pelikan i udajesz wielce obrażonego, kiedy ktoś mówi prawdę.
Hipokryzja i nienawiść partyjna aż od ciebie kipi, a Ty dziwisz się reakcją innych na Twoje komentarze.

Ja nie muszę manipulować. Wystarczy kopiować teksty uchwał rady miasta. Jeśli dla ciebie oficjalne dokumenty nie są źródłem informacji, to nie mój problem. Może zamiast zachwycać się nowymi zabawkami Nadbereżnego zacznij z korzyścią dla innych forumowiczów krytycznie patrzeć na jego bezradność w rozwiązaniu poważnych problemów miasta. Bo brak parkingu czy ławki w parku nie jest poważnym problemem.

~blokskarpa

Znowu Lucek wyskoczył na zdjeciu,on osmiesza PIS schowajcie go gdzies .Pytanie czy powstanie przy tej drodze plac zabaw ,siłownia i oczywiscie czy beda wycinane drzewa przy tej drodze.Bo tam gdzie Lucek wyskoczy to drzewa długo nie bedą rosły.Oczywiscie w ich miejsce beda patyki ,zeby nikt nie mowił ze urzedasy nie dbaja o zielen.Co z skarpa,jeszcze te patyki nie sa zasadzone

~edziu

Do manekin, lemingu nie manipuluj bo nie masz do czynienia z osoba o niskiej inteligencji a wrecz odwrotnie. Ja walcze z hejterami a oni jezyka inteligentnego nie znaja, jak masz do czynienia z chamami to musisz uzywac chamskiego jezyka. Po za tym ja nigdy nie zaczynam hejterskich wypocin, ja na te wypociny tylko odpowiadam. Ci pajace co pisza te wypociny powinni sie cieszyc ze ja im odpisuje bo nawet na to nie zasluguja. To ze ty po nickie ''manekin'' nie uzywasz mocnych slow to nie znaczy ze pod innym nickiem nie piszesz pazkwili obazajacych mieszkancow naszego miasta. Nawet ten przytula kiedy zrobi nie glupi wpis i sie podpisze z imienia i nazwiska to co chcesz mi powiedziec ze pod ukryciem [nickiem] nie wypisuje hejterskich wypocin.Pamietaj ze sa w naszym miescie ludzie ktorzy wszystko wiedza i nie uda ci sie ukryc ze pracujesz w STALOWYM MIESCIE.

~edziu

Do ress , hejterze wydlug GAZETY WYBORCZEJ ponad polowa czlonkow i sympatykow partii PLATFORMA OBYWATELSKA [TOTALNA TARGOWICA] to ludzie z podstawowym wyksztalceniem. Wiec zejdz z tej drogi bo nawet gimnazjum nie masz a chcesz dyskutowac o wyksztalcenu. A GAZECIE WYBORCZEJ chyba wierzysz bo to wasza propagandowka pajacu.Kiedy ogladam w telewizji politykow z roznych partii to politycy PIS to jak profesorowie dla calej reszty. Co do mnie to ni chwalac si mam kilka uniwerkow skonczonych i taki pajac nieuk chce oceniac innych, lemingu ty nawet butow pastowac mi nie zaslugujesz.

~hehek

dziękuję ci za dobre słowo pisowska świnio umiech

~szok

hehek to typowy bezmózgi sympatyk opozycji, troll i hejter.
Poziom umysłowy widać.

~hehek

~Mieszkaniec a pociągniesz druta? umiech

~Mieszkaniec

Bardzo dziękuję prezydencie za ten remont!

~Ress

Do edi..szkoda że twoje wypociny czytają tacy sami ludzi wykształceni jak ty jeśli masz Choć wykształcenie podstawowe to przydałoby się choc wykształcenie życiowe ale jaki poziom taki styl życie pokazuje że lepiej prawdy nie pisać lecz nią gardzic takimi jak ty

~Ress

Do edi..szkoda że twoje wypociny czytają tacy sami ludzi wykształceni jak ty jeśli masz Choć wykształcenie podstawowe to przydałoby się choc wykształcenie życiowe ale jaki poziom taki styl życie pokazuje że lepiej prawdy nie pisać lecz nią gardzic takimi jak ty

manukun

@edziu
Co jeszcze wymyślisz na mój temat? Może zamiast ujadać za każdego na forum, zacznij używać argumentów i faktów? Wykazanie głupoty opozycji jest łatwe, jeśli używasz do tego stosownego języka. Ty reprezentujesz tutaj rynsztok i jeszcze się dziwisz, że ktoś robi porządek z Twoimi hejtami i językiem nienawiści.

~edziu

D wszystkich forumowiczow ktorzy czytaja ten portal ten manekin, to pracownik STALOWEGO MIASTA ja tego lemina dobrze znam. Przed wyborami samorzadowymi jako moderator na ty portalu cenzurowal nie wygodne komentarze odslaniajace cala prawde o pseudo opozycji. Wiem takze ze za rok tez bedzie cenzurowal najmadrzejsze komentarze kompromitujace pseudo opozycje.

~Tylko Pis!

Tylko Pis! Tylko Pis! Tylko Pis! Tylko Pis! Tylko Pis! Tylko Pis! Tylko Pis! Pamiętajcie Tylko Pis!

~mieszkaniec

Manekin proszę cię nie wypisuj kolejnych głupot, skoro NIE MIESZKASZ HEJTERZE W STALOWEJ WOLI!!!

manukun

@twoja stara
Gdzie masz tereny pod budownictwo mieszkaniowe? Nie ma, są tuż za Sanem, bliżej centrum miasta niż Hutnik czy charzewice. Most umożliwi uzbrojenie nieużytków.

S19 było w przetargu przez ponad 2 lata. Podobnie obwodnica. S74 trafiło do przetargu podczas wyborów. Przypadek?

~TylkoPIS

Brawo Panie Prezydencie!!!!!!

~jimmy

Warto podawać zakres inwestycji w milimetrach kwadratowych, będą wtedy ogromne. hahaha. Ciemny lud to kupi, cytujac klasyka.

~Iskra

Mam nadzieję ze w związku z przebudową drogi powstaną zatoczki autobusowe , a kiedyś będą kursować MKS-y , przynajmniej w godzinach szczytu pracy

~Do kundla

Żałosne jest to, że hejtuje człowiek który nigdy tą drogą nie przejedzie bo nie mieszka Stalowej Woli. Za to najwięcej do powiedzenia ma i co by prezydent Nadbereżny nie robił ZAWSZE JEST ŹLE!!

~TwojaStara

Czyta z rozkoszą, że ktoś marnuje tyle czasu na takie głupoty umiech
Uczepił sie tego mostu na sanie jak rzep psiego ogona i tak wałkuje to już pare mc. Ja nie mówie że by sie nie przydał, ale tez bez przesady. Nie jest to jakies strategiczne przedsiewziecie. Powstanie obwodnica, można myslec o moscie ktory bedzie miał sens gdy powstanie s74.

Tu tez trzeba powiedziec że nie jak twierdzi manekin ze s74 nie ma wyznaczonego korytarza, bo ma, mało tego jej status na chwilę obecną jest : PRZETARG.

https: //www. gddkia.gov.pl/pl/ a/7940/s74-opatow-nisko

~siwy

ech, widze ze opozycja spi

wopin

Manekin
Czyta się ciebie z rozkoszą... 😂👍🏻

manukun

@ress
Zachęcam do zapoznania się z sytuacją finansową miasta. Tam wszystko jest podane jak na dłoni - planowane zadłużenie na kwotę 186 mln i zaledwie kilkanaście milionów złotych nadwyżki operacyjnej, z czego większość musi zostać przeznaczona na obsługę zadłużenia.

Czy ścieżka rowerowa powstanie? Dobrze by było, ale stan finansów publicznych na jej szybką budowę nie wskazuje.

@pupa
Jeżdżę rowerem. Tzn jeździłem. Ostatnio syf w powietrzu nie zachęca, a będzie jeszcze gorzej - zaczyna się sezon grzewczy. Co zrobił Nadbereżny w celu poprawy jego jakości? Nie pytam o stację pomiarową, bo ona jakości powietrza nie poprawia.

Sympatycy PiS twierdzą że zamontowano filtry na fabrykach. Skoro tak, dlaczego powietrze jest tak tragiczne?

@sali
Co się dzieje? Powstały jakieś etaty? Obiecywana branża IT? Miejsca pracy dla kobiet po 50.? No nie. Jak zatem można ufać człowiekowi, który obiecuje rozwiązania poważnych problemów, proponuje niezłe pomysły, po czym nie robi kompletnie niczego w tym kierunku?

@informator
Jak na razie Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo. Jak można mu ufać i uwierzyć w środki finansowe z rządu, skoro powstają głównie place zabaw? Poważne inwestycje infrastrukturalne leżą i kwiczą. S74 nie ma wyznaczonego korytarza, a modernizacja linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska jest w stanie przedprojektowym (program funkcjonalno-użytkowy) i miasto nie robi kompletnie niczego w celu wykorzystania sytuacji i budowy bezkolizyjnych przejazdów kolejowych w centrum miasta.

~edi

Do ress, lemingu o czym ty wypociles czy nie wiesz o tym ze juz w tym miejscu w przyszlym roku powstanie osiedle tzw, LESNE. Wiec jak tam mozna robic sciezki rowerowe jak caly ten teren bedzie rozkopany.

~Ress

Panie prezydencie nie mam do Pana nic złego ale pytam jak człowieka Czy OKŁAMAŁ mnie pan mówić że będzie ścieżka rowerowa w tym roku od przejazdu kolejowego do McDonald nagle brak pieniędzy czy tylko chodziło panu o głosy na kompanię wyborczą więc ja pyta. Gdzie ona jest ta ścieżka na takie gowno pan ma milony zloty na ścieżkę nie...wsumie tak jestem gorszego się tu sory taki mamy klimat...A to dziękuję

~Pupa

Zapomniałem ze manekin z PO pracuje tylko do 15.00

~jan

.... panie Nadbereżny jeżeli na 13mln zł kosztów dotacja wynosi aż 10 mln, to trzeba składać wniosek o dotację unijną i przygotowywać inwestycję, na pańskich ,,kolesiów" z Warszawy nie radzę liczyć, już raz zrobili z pana balona z ,,mieszkaniem +", na szczęście czas pokazał że akurat taka formuła budowania i zasiedlania mieszkań jest dla lokatorów bardziej korzystna niż to ,,mieszkanie+".

~sali

Pep idż się lecz.Pobierając opłaty,huta utrzymywała tylko cieci na bramach za tą kasę.Wreszcie wywalono tych nierobów z bram,i coś się dzieje i wbrew takim jak Ty,pesymistom wcale nie dochodzi do szabrowania terenów.A miasto zrobi drogi to dla nas wszystkich.

~siwy

ceny prądu w styczniu o 15 % w góre i rząd nam dopłaci do rachunków. ta juz to widze. kojene zadłużenia. już polska ma ponad bilion zł zadłużenia