Janusz Zarzeczny ponownie starostą stalowowolskim
Opublikowano: 19  Listopada  2018

Janusz Zarzeczny jednogłośnie został wybrany starostą. Jego zastępcą nadal będzie Mariusz Sołtys. Ten duet z powodzeniem współpracował już w poprzedniej kadencji.

Janusza Zarzecznego wybrali wszyscy radni powiatowi, czyli 23 uprawnionych do głosowania. Tym samym należy się spodziewać, że w powiecie wciąż będzie kontynuowany ten sam kierunek pracy.

- Jestem bardzo wdzięczny i chcę podziękować wszystkim radnym za obdarzenie mnie zaufaniem. Mogę tylko dziś powiedzieć, że bardzo mi zależy na tym, żeby w naszej radzie i naszym działaniu była zgoda i jedność działania, żebyśmy osiągnęli zamierzone cele. Chciałbym na najbliższych posiedzeniach przedstawić państwu dokładny program naszego działania i tym programem będziemy się cały czas posługiwali. Jest to ambitny projekt, bardzo bogaty w inwestycje i pomysły i myślę, że jeśli zrealizujemy ten projekt, to za 5 lat będziemy mogli być zadowoleni z siebie- powiedział starosta Janusz Zarzeczny.

Ponownie wybrany, który kierował już powiatem w latach 2014-2018, a także był wicestarostą w latach 2007-2010, wyraził opinię, że minioną kadencję zalicza do owocnych czego dowodem są tak dobre głosowania radnych, ale również wysokie oceny wyborców, którzy poparli go ogromną liczbą głosów. Starosta zapewnił o chęci współpracy ze wszystkimi dla dobra powiatu i jego mieszkańców. Obiecał, że i w tej kadencji nie zawiedzie swoich wyborców.

Na wniosek Janusza Zarzecznego wiceprzewodniczącym został wybrany Mariusz Sołtys, który sprawował tę funkcję już poprzednich kadencjach, czyli w latach 2010-2014 oraz 2014-2018.

– Dziękuję za zaufanie i postaram się swoją pracą zrobić wszystko, aby go nie zawieść– komentował wicestarosta Mariusz Sołtys.

Jak zapewnił włodarz powiatu współpraca w minionej kadencji między starostą w jego zastępcą była bardzo dobra i efektywna.

- Razem tworzymy bardzo dobry zespół i zmieniać tego stanu rzeczy nie ma potrzeby- powiedział starosta.- Gdy jest dobrze, trzeba kontynuować taką współpracę.

Głosowania były tajne. 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~pierdzistoł
upp..
Dodano: 24  Listopada  2018  23:26:58
~wyga
takich jak oni wystrzegam się w życiu, jeden z PO kandydat na Prezydenta: drugi "ideowiec" od pieniędzy, bez poglądów umiech
Dodano: 22  Listopada  2018  15:16:55
~nic
"mix" ten wyraz pisze się przez "ch"... Teza granicząca z pewnością że tak sobie duma!
Dodano: 22  Listopada  2018  15:13:53
~talar
do ~fixi

Myślę, że przeszedł na emeryturę nauczycielską wcześniej.
Dodano: 22  Listopada  2018  13:51:15
~fixi
"talar" jeśli by było jak ty pytasz to byłaby to analogia z Kolbuszowej. Nie mogłoby być inaczej. Starosta musiałby się zwolnić co najmniej na dwa dni by potem znowu być wybranym! Radni "opozycyjni" powinni o to zapytać w ramach interpelacji czy wolnych wniosków i zapytań! Przecież nie darowałby sobie 6-cio miesięcznej odprawy tym bardziej, że zmuszono go do... obniżenia sobie poborów!
Dodano: 22  Listopada  2018  10:43:28
~PSL
Skandal na cały POwiat za ten wybór
Dodano: 22  Listopada  2018  08:59:26
~samuell
Mosze zapewne tak jest jak piszesz ale ja wyznaję zasadę że środki które wypracuje uczciwie pracujący generujący tzw wartość dodaną pracownik sektora prywatnego czy wolnorynkowego SĄ ŚWIĘTE marnotrawienie ich uważam za karygodną patologię wręcz bandytyzm - i wydawanie tego ciężko zapracowanego grosza na miejsca pracy które nie generują przychodu wartości dodanej dla społeczeństwa a jedynie obciążenie czyli tzw sektor budżetowy powinny istnieć tylko w tych obszarach gdzie jest to ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE I TYLKO W TYM ZAKRESIE aby zapewnić funkcjonowanie w najbardziej niezbędnych strukturach - czy takim tworem będącym w zasadzie zinstytucjonalizowaną cepelią jest starostwo powiatowe - gdzie mamy gminy i magistraty które są w stanie uporać się z wszystkimi problemami na miejscu i blisko ludzi - śmiem bardzo mocno wątpić - a wydawanie milionów rocznie żeby kilku leśnych dziadków mogło sobie popierdziuchać w stołki i poskakać na rozmaitych balangach w remizach obcinając wstęgi to sprawa żenująca i wyjątkowo destrukcyjnie wpływająca na uczciwego podatnika... ale jak pisałem tu potrzebna jest inicjatywa i działanie mające na celu odcięcie tego ropiejącego wrzoda...
Dodano: 21  Listopada  2018  20:34:37
~mix
Mam takie nieodparte wrażenie, że v-ce starosta myśli sobie "no i znów was h... ograłem".

Oczywiście ma rację.
Dodano: 21  Listopada  2018  18:18:48
~edziu
Smiesza mnie strasznie te ciagle powtarzane brednie o zamykaniu starostw czy urzedow wojewodzkich. Bo kiedy ta pseudo opozycja byla przy korycie to rekami i nogami sie trzymali aby te urzedy istnialy. To sa HIMALAJE HIPOKRYZJI i my nigdy na to nie pozwolimy aby nie bylo starostw w POLSCE.
Dodano: 21  Listopada  2018  17:59:11
~talar
Czy prawdą jest, że starosta oprócz pensji pobiera również emeryturę?
Dodano: 21  Listopada  2018  17:33:23
~och
Nie daleko nas bo w Kolbuszowie jest też starostwo a tam wycięli taki numer, że prasa krajowa GW o tym pisze. Starosta p. Józef Kardyś zrezygnował na dwa dni przed upływem kadencji z funkcji starosty i złozył wniosek o... emeryturę bowiem osiągnął już wiek emerytalny. Dostał odprawy 80 tys. złotych bo "się mu należało"! W międzyczasie rada powołała nowego starostę na te dwa dni.. Nowa rada powiatu obradująca w dzień po zakonczeniu poprzedniej kadencji wybrała starostą pana Józefa Kardysia. Dwudniowy starosta także dostał godną odprawę bo aż 15 tysięcy zlotych. Można żyć w starostwie? Można!
Dodano: 21  Listopada  2018  17:31:01
Słuchaj ~mosze jak tam niektórzy wybrańcy ale szeregowi pracownicy którzy już dawno nabyli prawa do emerytury biorą co miesiąc po 7 tysi na rękę to nie dziwne że brakuje.
Dodano: 21  Listopada  2018  17:13:53
~mosze
"samuel" dobrze gadasz i ja jestem z ciebie dumny! Muszę utwierdzić cię w przekonaniu, że to jest nikomu i niczemu potrzebne te starostwa. Sam ich twórca, nie żyjący już prof Michał Kulesza był z nich nie zadowolony. Inaczej sobie wyobrażał ich a inaczej mu wyszły. To okazało się zwykłą przechowalnią kacyków partyjnych a nie samorządowych. Weźmy taki nasz powiat, gdyby nie było powiatu to pan Mariusz S. by musiał sobie jakąś konkretna robotę poszukać i robić w niej specjalizację, po prostu dobrze pracować. Jest powiat i on nie wiedzieć czemu już trzecią kadencję w nim będzie garował za te marne 12 tys/m-c. Poza kasą to niczego w tym powiecie na tej funkcji się nie nauczy, a szkoda bo potem może wyjść jako kaleka intelektualna. Szkoda człowieka! Zbliża się czas na nowy budżet dla powiatu. Prosze zwrócić uwagę tylko na dwie rzeczy w nim, dochody własne i wydatki na administrację samorzadową!We wszystkich dotychczas latach brakowało na wynagrodzenia dla urzędników. Trzeba być czarodziejem by nie mając kasy utrzymać kilkadziesiąt osób. Jak oni to robią? Warto prześledzić komu się zabiera by na administrację starczyło? Stąd "samuel" polecam przyszłą lekturę budżetu, będzie to już w grudniu!
Dodano: 21  Listopada  2018  17:08:23
~samuell
edziu mam do ciebie prośbę : załóż sobie na czoło opaskę PO,PiS,PSL znajdz solidną ścianę weż spory rozpieg i pie....nij czołem centralnie - pomoże w twoim przypadku..
Dodano: 21  Listopada  2018  12:25:19
~samuell
edziu mam do ciebie prośbę : załóż sobie na czoło opaskę PO,PiS,PSL znajdz solidną ścianę weż spory rozpieg i pie....nij czołem centralnie - pomoże w twoim przypadku..
Dodano: 21  Listopada  2018  12:25:14
~edziu
Do samuel, lemingu dlaczego o tym nie wypociles jak te starostwo bylo w lapach obecnej pseudo opozycji, wtedy ci to nie przeszkadzlo. Po za tym starostwo wykonuje bardzo duzo zadan dla mieszkancow miasta i ty hejterze chyba nigdy w zyciu w tym starostwie nie yles skoro wypociles takie brednie. Jak za 50 lat zmieni sie wladza i do koryta wroci pseudo opozycja to wtedy zlikwidujemi starostwa a takze URZEDY WOJEWODZKIE, pytam sie ciebie jestes za ty czy nie jestes?
Dodano: 21  Listopada  2018  12:04:38
~samuell
ja tylko sugeruję bo w czasach kiedy każdą złotówkę podatnika ciężko wypracowaną trzeba oglądać kilka razy z każdej strony - utrzymywanie takiego anachronizmu i kabaretu leśnych dziadków to są odmęty szaleństwa - ci ludzie powinni być spożytkowani w gospodarce rynkowej tam gdzie generuje się dochód wartość dodaną - zamiast generować koszty pierdziuchać w taborety parzyć kawę i uprawiać żałosną komsomolską komedię - czy nie można tych milionów wydać na nowe drogi szpital chodnik unowocześnienie infrastruktury czy wygód publicznych??? myślę że należy to poddać pod głosowanie..
Dodano: 21  Listopada  2018  11:48:56
~mik
do ~samuell

Popieram.
Powiaty, to struktury generujące koszty.
Ich zadania powierzyć gminom.
Dodano: 21  Listopada  2018  10:49:14
~Erni
„A na wschodzie bez zmian”
Dodano: 20  Listopada  2018  23:35:00
~samuell
ja mam taka lużną propozycję : oczywiście do niczego nie zobowiązującą - głosowanie czy mieszkańcy tych kilku gmin dookoła miasta są za utrzymywaniem tej zinstytucjonalizowanej cepelii i anarchronizmu komsomolskiego w postaci powiatów i rad tychże - poddajmy to pod głosowanie - bo moim skromnym zdaniem te miliony które wydajemy obecnie na ten swoisty kabaret mogły by być spożytkowane oraz wykorzystane na wiele potrzebnych naglących rzeczy..co Państwo na to??
Dodano: 20  Listopada  2018  22:28:05
~mik
do -alibaba

Pan Ryszard nie otworzył okien, bo bał się o to, że może go wywiać...
Dodano: 20  Listopada  2018  20:22:35
~alibaba
Natomiast ubolewam nad tym, że pan Rysiek jest znowu przewodniczącym a nie starostą lub jego zastępcą. Nie wiem czemu to zawdzięczać, że chłop nie może odbić się od tego krzesełka. W sumie to żaden zaszczyt, cały czas te same, stałe fragmenty gry, powtarzalne do znudzenia czynności i nawet chyba nigdy nożyczek nie widział nie mówiąc, żeby je miał w ręku! Przecież ten zarząd zdominowany przez ludzi w podeszłym wieku nie posiada zdolności kreatywnych, mobilnych a ponadto popadł w rutynę i jak on może cokolwiek nowego obiecywać. Panie Ryszardzie co się z panem dzieje? Musiał pan czy chciał zgłosić kandydaturę na starostę pana Janusza Z.? Nie stać było pana na otworzenie okien w starostwie by przewietrzyć urząd? Nikt by się nawet nie zakatarzył, tej jesieni było wyjątkowo ciepło!
Dodano: 20  Listopada  2018  20:01:24
~loozmariah
człowiek który wstęgom się nie kłaniał a jak trzeba to i gołymi ręcamy poutrefiuł ziachnąć wstęgę a wy malkontenci tylko narzykocie na janusza a płotfafiycie tak jak un ciachać wstęgiy ???
Dodano: 20  Listopada  2018  19:41:26
~wiem
Do katolik, wystawila wierz mi np. pan Pawlowski czlonek PO czy pan Kunysz czlonek SLD.
Dodano: 20  Listopada  2018  18:13:05
Koejny złodziej do koryta
Dodano: 20  Listopada  2018  17:00:49
Szkoda,że nie został wybrany ktoś inny.
Dodano: 20  Listopada  2018  16:45:16
~katolik
rst opozycja do rady powiatu nie wystawila tak na marginesie geniuszu
Dodano: 20  Listopada  2018  15:55:58
~RST
Nie chciało się iść na wybory?
No to masz babo placek...
Ani jednego radnego z opozycji.
Wstyd!
Dodano: 20  Listopada  2018  15:38:28
~leb
do -tercia

Pan starosta ma "ważniejsze sprawy" na głowie.
O jakiej klasie można mówić? Co najwyżej..., a może najniżej.
Dodano: 20  Listopada  2018  13:49:33
~POLAK
ZNOWU TE SAME GĘBY!!!!!!!!!!!!!MĄDRZY WYKSZTACENI WYJECHALI Z TEGO PISOWSKIEGO CIEMNOGRODU>EMERTY PRZY WŁADZY!!!!!!CI SAMI!!!!!MASAKRA!!!!!!
Dodano: 20  Listopada  2018  13:12:48
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe