Czego nie robić, poszukując dobrej domeny dla strony www

Image

Decydujesz się na posiadanie strony internetowej? Zanim postanowisz z niej skorzystać, przeczytaj niniejszy poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby Twoja witryna była odbierana jako profesjonalna, niezawodna oraz cieszyła się dużą „odwiedzalnością” przez internautów. Wskażemy, jakich błędów nie robić, aby nie wypaść źle w ich oczach. Więcej poniżej.

Trudno wpisać

Nie może być tak, że adres Twojego serwisu jest ciężki do zapamiętania, bo przecież w jaki sposób chcesz za jego pośrednictwem przyciągnąć do siebie konsumentów? Musisz wyjść do odbiorców, a w tym celu niezbędne okazuje się zwłaszcza zwrócenie szczególnej uwagi na prostotę formułowania adresu. Istotna jest tak domena, jak i zakończenie. Pamiętaj, żeby nie tworzyć żadnych łamańców językowych oraz unikać czegoś na wzór „kalamburów”. Nawet, jeżeli dana nazwa wydaje Ci się ładnie brzmiąca, ciekawa, intrygująca i kreatywna, nie sprosta oczekiwaniom z zakresu pozycjonowania. Przecież im bardziej ogólna fraza, ale z dobrym zakończeniem- pożądane to pl, com, eu – tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś na nią natrafi. Co więcej, warto także wspomnieć o tym, że domena powinna być zwięzła. W teorii, do dyspozycji mamy jakieś sześćdziesiąt znaków, ale nie oznacza to oczywiście, że z wszystkich trzeba obowiązkowo skorzystać. Jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniej domeny, która zagwarantuje sukces Twojej firmie, zgłoś się do ekspertów jak ci z Hekko.pl [/p]

Słowa kluczowa

Dobrze, aby domena była związana ze słowami kluczowymi. Jeżeli nie nawiązuje w żadnym stopniu do tego, co jest tematem zawartej na niej treści, nie ma co ukrywać, że będzie częściej wywoływała negatywne aniżeli pozytywne nastawienie ze strony odbiorców. Czytelnik wchodzący na serwis, którego adres ma w sobie słowo-klucz łączące się przykładowo z dziedziną sportową, oczekuje, że takie właśnie informacje/produkty/usługi/wiadomości znajdzie na witrynie. Gdy tak się jednakże nie stanie, może uznać to za stratę czasu na wertowanie stron, jakie są po prostu mylące i wprowadzające w błąd. Warto zatem zwrócić uwagę na dobór domeny pod kątem sensowności nazewnictwa i adekwatności wobec treści.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.