Wspólnymi siłami zbudowali sąsiedzki klombik

Image

Szare podwórko znajdujące się przed blokiem przy ul. Podleśnej 2 zyskało nowy blask dzięki wspólnemu zaangażowaniu sąsiadów.

Mieszkańcy bloku przy ulicy Podleśnej 2 wzięli udział w ogólnopolskim, prospołecznym konkursie grantowym „Zielona ławeczka”.

- Celem tych grantów była rewitalizacja zdegradowanych miejsc i zamiana ich w takie zielone zakątki służące mieszkańcom, służące zawiązywaniu się więzi, integracji. Takiej okazji nie mogliśmy przepuści więc my, jako Organizatorzy Społeczności Lokalnej pomogliśmy mieszkańcom przygotować wniosek. By można było aplikować o środki trzeba było stworzyć grupę inicjatywną. Taki zespół sąsiedzki powstał. W jego skład weszło 10 osób- mówi Agnieszka Chruściel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W lipcu okazało się, że mieszkańcy Stalowej Woli, jako jedyni z 15 zespołów z całej Polski, otrzymali dofinansowanie w wysokości 700 zł na stworzenie sąsiedzkiego klombiku. Dodatkowo dostali także ławeczkę wartą 400 zł.

Uzyskanie grantu było bodźcem do zjednoczenia się mieszkańców i zadbania o swoje otoczenie. Sąsiedzi wspólnie wykonali nasadzenia roślin, posiali trawę, upiększyli otoczenie przed blokiem. Teraz wspólnie zadbają o to, co powstało.

- Grant był stosunkowo niewielki w stosunku do tej pracy, którą włożyli, w stosunku do tego, co zostało zrobione. Niesamowitym wsparcie był Miejski Zakład Budynków. Dzięki tej wspólnej inicjatywie powstał m.in. chodnik w miejscu gdzie od lat po deszczu robiła się kałuża. Mieszkańcy wskazywali wiele razy na problem, a nic z tym nie było wcześniej robione- mówi Agnieszka Chruściel.

Pracownicy MOPS-u mają nadzieję, że również mieszkańcy z innych bloków wezmą przykład z grupy sąsiedzkiej z Podleśnej 2, bo przecież dzięki niewielkim środkom wiele się może zmienić, gdy tylko wspólnie bardzo się tego chce.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Miasto

Tragedia. Jaki blok taki klombik. Brak gustu. Nie życzę nikomu takiego klombiku.

manukun

Brawo! Więcej takich akcji! Mobilizować dzieci, młodzież, ludzi w sile wieku i emerytów,niech mają wpływ na okolicę swojego zamieszkania!

Pokazujcie, że są się zorganizować tereny rekreacyjne bez konieczności wydawania milionów złotych na każde podwórko.

~blokskarpa

Trzydzieści lat temu też mieszkańcy zasadzili sosnowy lasek na błoniach ale wandale Lucek z PIs przyszli i wycięli.Lucek uznaje tylko projekty z wycinka drzew i z duza iloscia betonu.Dlatego tutaj nie ma Lucka na zdjeciach .

~Piwniczanka 2

Bardzo ładnie igratuluję pomysłu . Da się zrobić jak się chce.

~Asaq2

PKF zaaranżowała do celów propagandowych wzorcowy klub lokatorski aby stymulować wsród suwerenów oddolne inicjatywy?

pl2

Ciekawa inicjatywa i fajne te sowy umiech...

~Peep

O gustach się nie dyskutuje, ale dało się zrobić pewnie za 3-4 stówki nie miliony?

~marko

No hejterzy dawac hejt chetnie sie z was posmiejemy a przy okazji pokazecie jacy z was debile.

~Marian P.

Kto by chciał mieć koło bloku takie upiorne sowy? Szok

~Obiektyw

Kicz

wopin

Super sprawa... przynamniej chce się tam mieszkać....
Ale plezydent i tak woli inwestować w swoje „inwestycje”

~mieszkaniec

Co tak mało jeszcze hejtów towarzyszu manekin do dzieła!!!

~sosna

Trzydzieści lat temu też mieszkańcy zasadzili sosnowy lasek na błoniach ale wandale "dobrej zmiany" ,przyszli i wycięli.
Wyrazy uznania na pomysłowych mieszkańców!

~vvv

Brawo Brawo ludzie się biorą do pracy Brawo.

~Psychoza

Pozytywna inicjatywa-brawo.

~Tytek

Zapachniało kronika filmową w klimacie Bareizmu. Ten "pan władza", to taka wisienka na torcie 😂

~Alek

No troche halołinowe ale .. Przy ograniczonym budżecie co tam mieli niby zrobić fontanne ? Chodnik z marmuru ? Ważne że coś razem robili. Teraz to każdy intenety i tablety.

~docent

Z całym szacunkiem ale to jest potworne.

~123

Kunysz komunista nie jest już radnym ,Sobieraj,pan i pani z MOPSU co mają do tego?Można wiedzieć?To jakaś patologia wcześniej była czy co?

~dojna zmiana+

Te 700 pln jak widzę na zdjęciu ma wielu ojców sukcesu.Nic się nie zmieniło od czasu prl.