Nożownik Konrad K. 14 grudnia 2018 roku stanie przed sądem

Image

Nie stanie się to po to, by mógł usłyszeć wyrok. Prokuratura wniosła o umorzenie postępowania.

Jak informuje Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu „z uwagi na stwierdzoną niepoczytalność sprawcy (art. 31 § 1 kk) Prokurator we wniosku, który wpłynął do tut. sądu w dniu 23 października 2017 roku - wnosi o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Termin posiedzenia w tej sprawie został wyznaczony na dzień 14 grudnia 2018 roku godz. 9:00 - sala 222.

Jest to konsekwencja przeprowadzonego przez prokuraturę postępowania. Przypominamy, że trzecia, ostatnia opinia biegłych nie pozostawiła cienia wątpliwości. Konrad K., który napadł z nożem na klientów galerii Vivo! zabijając 51- letnią Małgorzatę P., a 8 osób raniąc, jest niepoczytalny, dlatego też nie może odpowiadać za swoje czyny jak każdy obywatel.

Po tym, jak sąd uzna go za niepoczytalnego co pół roku lekarze psychiatrzy będą zobowiązani do przesyłania do sądu orzekającego opinii na temat stanu jego zdrowia. Ostatecznie sąd zdecyduje czy może on kiedyś wyjść na wolność, czy też nie. W praktyce takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, niemniej jednak nikt nie wie czy za jakiś czas mężczyzna nie powróci jako wolny, zdrowy człowiek do Stalowej Woli. Przypominamy, że nożownik miał na koncie również wyłudzenie kredytu. Miał kłopoty rodzinne, finansowe, a za swoje niepowodzenia winą obarczał cały świat. Wcześniej leczył się psychiatrycznie, ale nie brał leków.

Do ataku doszło 20 października 2017 roku około godziny 15:00 w Galerii Handlowej Vivo! Konrad K. przy użyciu dwóch noży, które zamówił wcześniej w Internecie przeszedł przez galerię uderzając nożami na ślepo w klientów. Chciał zabić jak najwięcej osób. Było mu obojętne kogo rani. Następnie wyszedł z budynku i zaatakował na parkingu kierowcę, któremu zamierzał ukraść samochód i nim uciec z miejsca zdarzenia. Obezwładniony przez klientów został schwytany i przekazany policji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do fun

Jesteś cwelem i nie wiesz że cwel to nie cfel! Nie dość że jesteś patolem, to na dodatek nie potrafisz pisać poprawnie po polsku tumanie

~wieśmak

witojcie- wieta jakim trza być cłowiekiem by bronić tego śfira?- ano wom powiem-z jego chorej fomili- hey;)))))

~wow

Auto - nie święci ale nikt nie zabija - możesz skoczyć na banie z bloku bo widać na tyle cie stać?

~Auto

Święci się odezwali.

~cityboy

paragraf, ekspercie, jak wszystko wiesz , to może powiedz na co jest chory ??? wiesz że 40% ludzi w europie ma jakąś forme zaburzen psychicznych ? powiedzieć zwyczajnie że chory to troche za mało (i jest rzeczą oczywistą) https://link.do/3fNHp

~cityboy

ej sorry ale skoro skoro piszą że miał problemy i winą obarczał cały świat to chyba miał jakąś świadomość tego co robił, był też w stanie wyłudzić kredyt więc nie był to jakiś człowiek całkiem oderwany od rzeczywistości. że miał zaburzenia to wiadomo, ale niepoczytalny ? coś mi tu śmierdzi.

~a 4

moze piotrków trybunalski pod tym hehe jak posły hahasmiech2

~janosik

ciekawe gdzie bedzie czy na monte lupi czy gostynin haha "D czy bedzie w trasie na wywózce haha smiech2DD

~ajax

paragraf kara wiezienia by byłya kara mniejsza haha smiech2 weż mnie nie rozpierdal.. j odjebał maniane i za to kara w stw proste i nawet na puszce! ! nie ma jak mama prokurator haha smiech2 zero litosci !!!!!!

~fun

Paragraf - ty cfelu - pewnie rodzinka patola!!!!!!

~oko

smierc

~fdy reon

PARAGRAF - PEDRYLU JEB..Y JAK BYM CI ZACIUKAŁ CÓRECZKĘ ALBO MATKĘ TO BYŚ ŚPIEWAŁ JAK MARIA CALLAS CIPO KORZENNA...

~Paragraf l

Poza tym bukowe łby, ten człowiek jest po prostu chory psychicznie - rozumiecie to bukowe łby?
Cierpi z tego powodu z całą pewnością, jak również cierpi jego liczna rodzina, ale według bukowych łbów trzeba go najlepiej zabić! Pewnie tamtego feralnego dnia zrobiłbym to samo jemu tzn byłbym w stanie zabić go ja w tzw obronie koniecznej. Nie wiem, sytuacja była bardzo trudna do szybkiego myślenia, jednak widząc dwa noże u kogoś kto ewidentnie chce zabijać, myślę że mógłbym zabić go jeśli tylko to dałoby bezpieczeństwo niewinnym ludziom i zwłaszcza kobietom. Jednak teraz po tej strasznej tragedii okazało się że ten człowiek jest bardzo poważnie chory psychicznie, więc dajcie działać tym, którzy są fachowcami w tym zakresie.

~Paragraf

Do wszystkich idiotów którzy myślą że ten koleś wygrał idąc do psychiatryka, a nie do więzienia. Otóż tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia, albo jak wyżej napisałem jest totalnym idiotą myśli że ten Konrad K. Uniknie kary?
Konrad K. już nigdy nie wyjdzie z zakładu zamkniętego, a z więzienia by wyszedł.... To co czeka go w zakładzie psychiatrycznyn nie mieści się wam odioci w pustych łbach. Kara więzienia byłaby dla niego o wiele,wiele karą łagodniejszą bukowe łby.

~buhahaaa

i teraz mata "prawo" w/g starej kasty tzn. "gówno" nam zrobita ciule jedne. Obrońcy "Konstytucji" i inni wielcy obrońcy tu wasze pole popisu...ano takie prawo nam zafundowało PełO i komuchy i tak jest teraz wymierzane. Za przekrety i gwałty sie należy ....odszkodowanie za czas siedzenia w "kurorcie" wieziennym a za niepłacenie alinentów ...paka. Ot taka to sprawiedliwość. idzcie pod sąd i zapalcie znicze....w imie niby czego??????? czego pytam?????

~aplikant

poczytajcie najpierw ustawe, kodeks karny, kodeks postepowania karnego, kodeks karny wykonawczy, a później sie wypowiadajcie specjaliści........... pretensje powinniscie kierować do ustawodawcy a nie do sądu czy prokuratury, a tym bardziej adwokatów........

~stalowiec

pamiętam jak pisali "obrońcy" tego "biedaka"- że to przez ojca niby ześwirował- to nie mógł w tą stronę pójsć i wyrwać chwasta

~aga

sad no tak sie sklada ze ja jestem dobrym czlowiekiem i nigdy bym czegos takiego nie zrobila wiec daruj sobie takie teksty

~sąd

Do Aga-czort wie czy ty żeś nie zaszlachtowała kogoś w ukryciu.

~aga

Takiego to odrazu powinni powiesic a nie zamykac w zakladzie psychiatrycznym swira to kazdy moze udac zeby nie pojsc siedziec takich ludzi powinny odrazu kare smierci a nie posiedzi wyjdzie na wolnosc i to samo zrobi i znowu zrobia z niego wariata to jest chore co nasza policja wyprawia i sady

~arturo

takie przypadki znamy bandzior wychodzi na przepustkę i dramat gotowy za to zrobił nie powinien nigdy opuscic tego szpitala

piejo10

Dajcie go do mnie, zutylizuje po fakcie to scierwo.

gryf

prokurator co dostał ??? dwie kosy od nozownika i se powiesi na scianie i oprawi w ramkę bo z tego tak wynika . chciałbym dostać dokładny adres zamieszkania tego prokuratora bo trzeba zgłosić go na leczenie w trybie pilnym niby gość po szkole a tu takie kurwisko nieludzkie się urodziło :(((

~agataa

'' Ostatecznie sąd zdecyduje czy może on kiedyś wyjść na wolność, czy też nie" -cooooooooooo??????? to jest chore , powinien zgnić w kamieniołomach !!!

~sąd szubien

Puscic go na miasto ludzie sami go osadza.

~ziuta

jeśli kiedyś wyjdzie to powinien zostać zutylizowany

~Mein Kampf

Ja też jestem ONR.

~dojna zmiana+

Od patriotów i ONR to ty się odpierdol.

~gchnb88

Do YREK-a co chcesz wsadzić swoją.......do koryta?

koliii

Nie planował?? a noże kupił w necie do krojenia chleba?? Żałośni ci lekarze i nie tylko z takimi opiniami( wiadomo że łapówki biorą) .Teraz epidemia jest w Policji (tylko ich cholera bierze). Może powinni orzekać lekarze z ZUSu ? Oni potrafią czekać że komuś noga odrośnie.